LPG KABLO

Multimedya Ekran Taktıranlar Yardım

'Araç Aksesuarları' forumunda Dark Blood tarafından 24 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. Dark Blood

Dark Blood Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Murat Bey
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    Arkadaşlar multimedya ekran taktıran arkadaşlara birkaç sorum olacak yardımcı olabilir misiniz?

1) Öncelikle piyasada Windows CE tabanlı ve Android tabanlı ekranlar var. Araştırdığım kadarıyla Windows CE tabanlılar daha stabil fakat program ekleme çıkarma pek yapılmıyor. Android ise istediğiniz navigasyon uygulamasını ve diğer uygulamaları yükleyebiliyorsunuz fakat bluetooth, flash bellek, kilitlenme vs vs hatası alanlar çok gözüküyor. Bu konuda hangisini kullanıyorsunuz hangisini tavsiye edersiniz? Ayrıca Navimex, Navitech, Navix, Cyclone, Daiichi, Necvox, Avgo vs. hangisini tavsiye edersiniz?

2) İkinci olarak radyo çekim kuvvetinden dert yananlar çok kullandığınız modellerde radyo kuvvetleri nasıl? Cızırtı yapıyor mu?

3) Aracın geri görüş kamerası dikiz aynasında mı kalmalı? Multimedya ekrana mı vermeli?

4) Aracın USB, Aux ve Bluetooth mikrofon girişleri multimedya ekrana bağlanabiliyor mu yoksa kendi bağlantılarını mı kullanmak gerekiyor?

5) Park sensörleri grafik olarak bu ekranlarda gözüküyor mu ve aracın diğer sensör ve özellikleri ekranda gözüküyor mu?

6) Kontak açtıktan sonra açılış süreleri çok mu uzun sürüyor? Androidler uzun gibi.

2. Under Ground

Under Ground Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,435
    Ad Soyad:
    Hüseyin
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Aracımda necvox var . Radyo maşallah TRT radyoları hariç hiçbir şey çekmiyor . Cep telefonunu wi fi modem yaparak internete bağlanma şansı da yok gördüğüm kadarıyla . Geri görüş kamerası multimedya ekranda baya iyi oluyor , başta tuhaf gelmişti . Şimdi hiç aynalara bakmıyorum . Tek iyi tarafı bu . İncelediğim kadarıyla uygulama da eklenemiyor . Sonuçta pek müzikle alakam olmaz araç sürerken o yüzden pek sorun etmiyorum ama parasının ederi değil bu cihaz.

3. pixgen

pixgen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,224
    Ad Soyad:
    Sedat AK
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Convex marka 7" modelini kullanıyorum.

Android telefonumdaki görüşme SMS WhatsApp harici bütün işlemleri yapabiliyorum. Navigasyon olarak cihazı WiFi ile bağlayıp yandex.navi kullanıyorum her hangi bir takılma vs yok. Google haritalar da kasılma var.

Radyo şehir içinde (Ankara) gayet yeterli. Şehir dışında video, mp3 formatına geçiş yapıyorum. Kendi üzerinde 1 adet USB, 1 adet sd kart girişi var. Kablo ile torpido içinde 2 adet USB bağlantısı mevcut.

Arka kamera gayet işlevsel. Yan aynalar ve ekranı birlikte kullandığınızda daha rahat park edebiliyorsunuz.

Bazı modellerin aracın direksiyon üzerindeki kontrollerine entegrasyonu var. Araştırmak lazım.

Geri görüş kamerası olunca park sensörüne ihtiyaç kalmıyor.

Telefonunuzu Bluetooth ile bağladığınız zaman cihaz üzerindeki mikrofon ve aracın hoparlörleri aracılığıyla telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz.

Bazı modellerde aracın ön tarafında yer alan kamerayı bağlayıp, ekran üzerinden anlık görüntü alabilirsiniz.

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. cakhi

cakhi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Ad Soyad:
    Çağlar Umut TOSUN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Multimedya cihazını genelde android seçerler daha kullanışlı olduğu için ben taktıralı 5 ay felan oldu geri görüş kamerasını multimedyaya taktırdım ayrıca arabanın orjinal usb girişide taktırdığım multimedyada çalışmaktadır. Radyo kalitesi gayet iyi zaten taktıranlar radyoyla işi olmaz genelde video mp4 yüklerler direksiyon üzerindeki tuşlar multimedyayla uyumlu hatta istediğin komutu ayarlıyabiliyorsun canlı tv aplikasyonuyla tv bile seyrediyorum tabi telefonun internetini cihaza aktarınca :)

5. Dark Blood

Dark Blood Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Murat Bey
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hangi marka kullanıyorsunuz. Navimex Android 8.0 çıkarmış iyi gibi duruyor işlemci ve ram yükselmiş. Açılış süresi ne kadar sürüyor kontağı çevirince.

6. Dark Blood

Dark Blood Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Murat Bey
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Bir de aracın orijinal logo içindeki açılıp kapanan kamerasının görüntüsünü aktarıyor değil mi?

7. cakhi

cakhi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Ad Soyad:
    Çağlar Umut TOSUN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    NAVİMEX TAKIRDIM BEN ANDROİD 6.0 aslında 7.1 vardı ama 16 gb dahili hafızası vardı 6.0 32 gb hafızası var o yüzden 6 taktırdım gayet de güzel video paylaşılıyorsa burdan açılış ekranını çeker gönderirim bendeki kamere orjinal fabrikasyon değil sonradan takılma plakalığa

Son düzenleme: 10 Haziran 2018
  8. clldll

clldll Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    120
    Ad Soyad:
    Yunus Can
    Yaşadığınız Şehir:
    21-DİYARBAKIR
    Araç Modeli:
    Sedat Bey Multimedya cihazınızın bir modeli var mı yada link bende elantraya düşünüyorum

9. krgz-osmn

krgz-osmn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Osman Karagöz
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    Ben Daiichi 7'' kullanmaktayım. Geri görüş kamerasını ekrana bağlattırdım. Şu ana kadar usb , aux vs. bağlantı sorunu yaşamadım. Park sensörü benim kullandığım sisteme aktarılamıyor sanırım. Onun dışında radyosuna çok iyi diyemem. Ama navigasyonu ,tepkiselliği ve kalitesi yönünden memnunum. Ayrıca bluetooth ile bağlandığınızda kendi üzerindeki mikrofonu kullanıyor. Açılış süreside çok uzun değil.

10. Blue-Tuscani

Blue-Tuscani Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,089
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Ben android cihaz kullanıyorum, açılış süresi gibi bir sıkıntı yok, kontağı çevirir çevirmez ekran gelir yani android telefon gibi düşünün, her seferinde yeniden başlat yapmıyorsunuz yani bir açılış süresi yok. Cihaz sıkıntı yapar ise yeniden başlatıyorsunuz sadece ama ben yaşamadım bu güne kadar.Radyo konusunda sonradan takacağınız ürünler, OEM yani aracın üstünde gelen cihazlar gibi çekmeyecektir ve ses kalitesi radyo için çok kötüdür .Park sensörü özelliği benim cihazda var ama bende park sensörü yok.Alacağınız cihaza göre bu özellik değişebilir.Alacağınız cihazda MİRRORLİNK özelliği olur ise telefon ekranını yansıtabilirsiniz ve telefonunuzdaki tüm programları, müzik, video vs ekrandan yönetebilir ve hoparlörlerden sesli olarak dinleyebilirsiniz.Bence bu özellik en önemli özelliklerden bir tanesi. Mirrorlink destekleyen cihazlara bir bakın.Ben bu özelliği çok kullanıyorum. Telefonumdaki navigasyon, müzik, video ve diğer programların hepsi cihazınızın ekranında ve bu özellik bazı Windows CE tabanlı cihazlarda kullanılabiliyor.Tek yapmanız gereken Mirrorlink özelliği olan cihazların nasıl kullanıldığını araştırmanız.Bazı cihazlar sadece bazı Mirrorlink tabanlı programlara erişim veriyor ama genelde Çin malı cihazlar tümden telefon ekranını yansıtıyor.

Son düzenleme: 24 Haziran 2018

Bu Sayfayı Paylaş