LPG KABLO

Muayenede Arka 3. Emniyet Kemeri Yok Kullanılamaz Ağır Kusuru

'Accent Forum - Club' forumunda mtayfur83 tarafından 25 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

1. mtayfur83

mtayfur83 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Ad Soyad:
    Mustafa Tayfur
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Arkadaşlar Aracım 99 model Accent 1.5 yumurta kasa.
    Daha evvel 2 defa muayenede hiçbir sorun çıkmazken geçenlerde girdiğim son muayenede aracın ruhsatta 5 kişilik olduğunu ve arkada iki emniyet kemeri ve kilidi bulunduğunu bir tanesinin görünmediğini belirtip muayene tekrarına bırakıldım. Kılıf vardı kılıfın altındadır düşüncesiyle itirazda etmedim. Öylede çıktı.

Kusur açıklamasında " Arka emniyet kemer(leri) /kilitleri yok / kullanılamaz durumda." yazmakta. 5 yıldır araç bende arkada 3 tane emniyet kemeri olduğunu hiç hatırlamıyordum demin aeka koltukları öne yatırıp baktığımda bagajın içine doğru giden bir kemeri bulup çıkardım fakat kilit mekanizmasını bulamıyorum. Bu bağlamda ne yapmalıyım. Benzer model aracı olanlar bakabilirler mi kaç tane emniyet kemeri ve kilidi var.

Muayeneye böyle girdi 3. kemer ve kilidi görünmediği için ve muayene tekrarına bırakıldı;

********************************************************************************************************

Şimdi ben 3. kemeri buldum lakin kilidi nerede onu bulamıyorum.

bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

2. cenker_baba

cenker_baba Guest

kilidi son resimdeki kot pantalon olduğu tarafta olması lazım diğer kildin altında kalmış olabilir bu kılıf işlerinden oldum olası nefret ederim oralarda bir yerdedir kesin yada eskiden sökülmüş olabilir mi

Asel Kaan Efe ve mtayfur83 bunu beğendi.
  3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    sizin araçta da orjinalde arkada 3 tane kilit ve emniyet kemeri var, belki sökmüştür birisi.

Asel Kaan Efe ve mtayfur83 bunu beğendi.
  4. mtayfur83

mtayfur83 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Ad Soyad:
    Mustafa Tayfur
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Cevaplarınız için teşekkür ediyorum bagaj kısmından bakınca halıflex ve kılıf arasında gizli bölümde kalan kilidi de buldum çok şükür ve görünür konuma çıkardım. 2. fotoda ki kilidin hemen dibindeymiş.

1 kişi bunu beğendi.
  5. CKK

CKK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Ad Soyad:
    The Red Guy
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    bende aynı yıl milenyum kasa araçta 2 noktalı emniyet kemerini göremiyordum koltuğun arasına elimi sokup zar zor çıkardım çok pis ve paslanmış şekilde çıktı ve korkunçtu.

Bu Sayfayı Paylaş