LPG KABLO

Motosiklet Ayna Ayarı-aynayı Sabitleştirmek (videolu)

'Sohbet' forumunda EmreFirat tarafından 7 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. EmreFirat

EmreFirat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,085
    Ad Soyad:
    Emre Fırat BİLİCİ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Merhaba abilerim forumda bildiğim kadarıyla aynı zamanda motosiklet kullanan bir kaç abi kardeşim daha var . Fikir verme amaçlı küçük ve pratik bir şekilde motosikletin kolay bozulan ayna ayarını videodaki yöntem ile sabitleyebiliriz. Şuan ayna gayet sıkı oldu çünkü 120 km hızdan sonra rüzgardan dönüyor ve sadece kollarımı görüyodum havanın durumuna göre 90 100 km hızlarda bile ayarı kaçıyordu şuan taş gibi :) Depoya inmeden öncede kapıda bizim getzle bir fotosunu çektim :)))

Buyurun videomuz :)

Buda motorla aracın :) Motora binmekten aracı baya ihmal ediyorum pasta cila vakti geldi fırsat bulursak artık...

Unicorn ve mursel_balci bunu beğendi.
  2. Unicorn

Unicorn Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,948
    Ad Soyad:
    Alpaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    güzel paylaşım olmuş emeğine sağlık benim cbr 250 vardı onda öyle bi sorun yoktu hızla giderken bende bi özledim ki motor sürmeyi benim dül dül le resmini çekmiştim.

3. EmreFirat

EmreFirat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,085
    Ad Soyad:
    Emre Fırat BİLİCİ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Teşekkür ederim abim beğenmene sevindim :) honda cbr kullanıcılarında genelde çok sorun oluyor ayna genelde her stop ettiklerinde aynaları katlıyorlar yukarı doğru daha şekil durduğu için zamanla aç kapa yalama oluyor kimde gördüysem :)) bakalım bir kaç sene sonra 600rr veya r6 çılgınlığı yapacağım kısmet olursa :)

Unicorn bunu beğendi.
  4. Unicorn

Unicorn Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,948
    Ad Soyad:
    Alpaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    aynen dipten katlıyorlar cbr cılar ama ben pek katlamazdım sadece bahçeye koyarken kapıdan geçerken katlardım dediğin gibi devamlı çok katladığında gevşeme çıkabilir güzel paylaşım. valla kardeşim motor çok farklı bi duygu ben hiç motor sürmemiştim ilk motorum cbr250 oldu hissiyat çok farklı özgürlük gibi bişey herşeyi unutturuyor fakat ilk başta korkuyorsun 80-90 km ile gitmekten sonra alışıyon 120 iydi 150 iydi sonra son hız 170 zor edip duruyorsun makaslar şehir dışında viraja yatmalar sonra da hız yetmiyor diyorsunki 600rr r6 falan aman dikkatli ol herzaman kaliteli güvenlik ekipmanlarıyla çıkmaya özen gösterilmeli hava sıcak olsa bile ekipmanlardan vazgeçme.

<<bülent>> bunu beğendi.
  5. EmreFirat

EmreFirat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,085
    Ad Soyad:
    Emre Fırat BİLİCİ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Ben scooter'dan vitesliye geçtim , scooter hayat şehir içinde , supersport motorlar sıkıntılı manevrası çok düşük , scooterı depoya koyduğumda ortada kolon var onun etrafından direk döner çıkardım U şeklinde fakat bunda dönemiyorum 3 4 manevra yapıyorum ileri geri anca birde sırt çantası belası var scooter gibi bagaj da yok koltuk altında ama motor insanın ruhunu özgür bırakıyor. Motosiklet almamayı çok zorluyor devlet aslında teşfik etse daha iyi olabilir . Şuan en kötü motosiklet 6 7 milyar , sigorta minimum 1000tl cidden öyle araca sigortayı 530liraya yaptırdık resimdeki getze , motora 980 lira. Şimdi motor aldınız mı en kötü mont 500 lira başlangıç için , kask 400 lira , eldiven 80-100 lira ,dizlik yine aynı şekilde derken sadece başlangıç seviyesi güvenli sürüş için gerekli ekipman çok rahat 1500 lira. Üstelik yağmurluk , buff , sırtlık , bot saymıyorum bir çinli motor parası çıkıyor öyle . İşin içine 1.500tl ehliyet eklediniz mi motor çok rahat 13 15 bin civarı paraları buluyor . . 15 bine 2 sene önce piyasada ki bir çok aracı alabiliyorduk.. Şimdi ben getz'i satsam 22 23 eder etmez ama bir yandan 20 25 binliraya motor bakıyorum ufaktan bir kaç sene sonrası için , araba parasını motora veriyoruz aslında en güzeli ikisinide satıp güzel tek araç almakta , motorsuz olmuyor valla :)

Unicorn bunu beğendi.
  6. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Bu sene tüm kar yağışları dahil motora bindim. Eksi 15 derecelerde de kıyafet sıkıntısı olmayınca insan üşümüyorda.

Özgürlük hissi tarif edilemez bencede. Ama cc hastalığıda yok değil hani ben geçtiğimiz yıl mayısta acil araç lazım diye yamaha ybr 125 aldım ama pulsar a bakıpta netleştirememiştim.

Belki bu sene belki seneye inazuma 240F düşünüyorum. Sürekli şehir içi gittiğimden bana hitap edecek ideal motorlar 250cc ye kadar olanlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Unicorn bunu beğendi.
  7. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,917
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    bende böyle ayar vidası yok

8. EmreFirat

EmreFirat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,085
    Ad Soyad:
    Emre Fırat BİLİCİ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Ben kar ve yağmur olmadıkça motora binerim devamlı abi aslında tatlı su motorcusuda değilim ekipmanım da tam ama ne yalan söyliyim yağmurda motora hiç denk gelmedim ne şans varsa ballıyım o konuda hiç yakalanmadım daha yaz kış :D :) geçen sene pejoyu satıp getz'i alınca elde biraz para kaldı harcamıyım diye scooter aldım , sonra bir motor hevesi sardı 1 sene bekleyemedim hasarsızlık indirimi alayım diye , martta scooter aldım 7 8 ay sonra kasım gibi pulsar'ı aldım. Trafik kilitlenmiş , akşam iş çıkışı e5 trafiği kilit olmasına rağmen siz arkadaşınızla plan yapıp buluşmanız , gezmeniz paha biçilemez :)) Şehir içi cc kaç olursa olsun ama scooter olsun en başta ayakabının ıslanma kirlenme sorunu ortadan kalkıyor , olası kazada direk kaval kemiği kırma ihtimaliniz en aza iniyor . illa vitesli olucaksada commuter tarzı gayet ideal uzun yola çıkılmayacaksa , manevra kabiliyeti çok fazla mis gibi motor cbf 150 mesela her araya giriyor büyük jant olmasıda avantaj :) bende suzuki burgman 400cc felan baktım ama viteslinin tadı başka , cbr 250r da sürüş pozisyonu olarak biraz rahatsız geldi eller gidonda manevrada rahat olmuyor. Cc olayına gelince büyük motor büyük masraf . benim motorun bile 2 lastiği 700 lira şuan... en kötü bir 600cc alsak sadece arka lastik 800 liradan kapı açıyor , gider hep fazla birde 4 silindir oldumu masraflar nefis :) Gerçi büyük cc kullananların mutlaka bir scooter yada commuter tarzı motoru oluyor şehir içinde sağa sola gitmeye
    Abi videoda belirttim benzer ayna modelleri için , benim diğer motorda da yoktu :/

<<bülent>> ve gogo46 bunu beğendi.
  9. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    @EmreFirat seninde bahsettiğin gibi büyük CC motor sahibi kaç arkadaşım varsa ufak tefek motorları var. Zaten büyük motor şehir içi hararet yapıyor sıkıntı çıkartıyor.

Cfb 150 yada pulsar tercih etmediğim için hala içimde bir acaba var. Fakat bu motor da fena değil sonuçta acil araç lazımdı işimi gördü senesi dolmadan 5000 km oldu. Tekrar motor değiştirdiğimde tercihim hem rahat oturma pozisyonu aramak olacak. Ara sıra racing motor kullanınca belim tutuluyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10. Hakan07

Hakan07 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    660
    Ad Soyad:
    Hakan ÜN
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Önümüzdeki aylarda Regal Raptor Spyder 350 alacağım. Ben cruiser manyağıyım açıkçası. Rake açısı umurumda değil, şehirlerarası kullanacağım. Evim de işim de zaten şehir dışında. işe git gel için bile kullanabilirim hava güzel oldukça. 20 yıl kadar önce kardeşimin Yamaha DTR125 ini kullanmıştım 2 yıl boyunca. Motorun zevki bambaşka.

11. EmreFirat

EmreFirat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,085
    Ad Soyad:
    Emre Fırat BİLİCİ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Aynen abi ışıklarda durduğunda fan açtımı yaz aylarında özellikle ekipman içerisinde hissedilen o sıcaklık o içten terleme :)))) Pulsar 200 ile cbf 150 ikisinide kullanmış biri olarak ben iyiki pulsar diyorum. Motor parçalarının çoğu KTM'nin ortak yapımı , yurtdışında hatta motorun modeli Kawasaki Pulsar 200 diye geçiyor üreticisi kawasaki bizdekiler hindistan. Sınıfına göre bakınca en önemli özelliği tek silindir ve 3 buji ateşlemeli olması cbf 11 12 beygir güç üretirken pulsar 24hp güç üretiyor. Artçıyla bile seri atak bir motor naked sport olması ayrı bir hava katıyor düz commuter gibi değil kesinlikle tavsiye edebilceğim bir motor. Gerçi 3 ay felan oldu ben alalı 7 bine yeni geldi motor 1 yaşını doldurmadı 2016 model , yarın bi bayii arayıp rs modeli için konuşacağım çok fazla fark çıkmazsa takasa girebilirim super sport için , olmadı biraz bekleyip yamaha r25 çift silindirli düşünüyorum . Pulsar oturuş pozisyonu ile gayet efendi bence :)
    tam şöyle yarım kask takıp tshirt üste deri yelek giyip yazın pöfür pöfür böyle keyif yapmak lazım sahil kenarında o motorla şimdiden hayırlı olsun abim :)

Bu Sayfayı Paylaş