LPG KABLO

motor

'Excel Forum - Club' forumunda bulut19_38 tarafından 29 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

1. bulut19_38

bulut19_38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ya arkadaslar excel'in motorunu 1.6 elantra motoru ile değiştirebilirmiyiz doch olanlarla?uyum sağlar mı?bi arkada olur demişti.ama olursa temiz olup olmadığını nasıl anlarız motor çalışmadan ustalar bakım kavrayabilir mi?

2. hyundaı_era_06

hyundaı_era_06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    yapılır tabi niye olmasın.fakat biraz pahalıya çıkar.hatta 1,5 crdi 110 bg era motoru bile taktırabilirsin...

3. bulut19_38

bulut19_38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hadi yaa
    süper olur valla ama vergisi ve ruhsat işlemi falan nasıl olur?bide eski motorun iyi olup olmadıgını nasıl anlıycaz usta bilirmi?

4. hyundaı_era_06

Alınan Beğeniler:
    9
    tabiki iyi bir ustaya gösterirsen her şeyini söyler.vergi dilimii (1493 cc olduğu için)aynı.sadece ruhsata dizel olarak işletirsin...

ama 1,5 crdi motor exceli uçurur,hemde çok az yakar.tahminim şehir içi 16 şehir dışı 10 ykr anca...

5. bulut19_38

bulut19_38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ama motor fiyatı kaç binliradır ki?

6. madmax2832

madmax2832 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ancak perte çıkmış motordan hasar almamış bir araç bulacaksın ve bence bu uzun ve zor iş artı motoru değiştireceksin tamamda araç hiç beklenmedik şekilde masraf açacak sadece motoru değiştirmekle işin biteceğini hiç sanmıyorum eğer durumun müsaitse aracı sat o parayla era yada elentra al daha iyi daha güvenli

7. bulut19_38

bulut19_38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    evet o konuda haklısınız ama ben olursa elantra motoru düşünüyorum.bizim burda sanayide hyundai çıkmacısı var adamda herşey mevcut.benım motorda yavas yavas yağ yakıyor söyle temiz bişey bulursam değiştireyim diyorum lakin orjinal motoru yaptırmaktan iyi mi olur kötü mü?

8. madmax2832

madmax2832 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    valla ben olsam orjinal motoru yaptırırdım diğer türlü acayip masraf çıkar be hocam sonuçda bir aracın kalbini değiştiriyorsun yürüyendi fren sistemiydi her şeyle oynaman gerekir bence

9. bulut19_38

bulut19_38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hmm ok anladım üstad çok sağol...

10. madmax2832

madmax2832 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    nedemek sadece normal bir araç kullanıcısı olarak düşüncelerimi aktardım iyi geceler

11. zinarturgut

zinarturgut Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Motoru değiştirmekle olmuyor sadece. Frenler, yürüyen aksam, dışında motorun aracın ağırlık merkezinde yapacağı değişiklikte önemli. En güzeli orijinali. Diğer türlü astarı yüzünden pahalı olur bu işin...

12. hyundaı_era_06

Alınan Beğeniler:
    9
    tabiki pahalı olur ama uğraşmak istiyorsan bişey diyemeyiz.

orjinal motorunu orjinal parçalarıyla toplatırsan daha az masrafla halledersin ve daha iyi olur.

13. Yargic_82

Yargic_82 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    4g61 motor alıcaksın. herşeyi aynı 93 elantra ile ki ben 93 elantra kullanıyorum. hyundai 95 yılında önce toplama yapıyordu arabaları. o yüzden elantrada sonatada aynı...

14. Yargic_82

Yargic_82 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aynı derken motroları aynı değil tabii kullanılan diğer malzemeler

15. AR147

AR147 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Bu kadar tefarruata gireceğine ikinci el era al daha mantıklı olur.

16. can**

can** Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    slm muhapbetinize ortak olayım dedimhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gifbence arkadaş arabanın motorunu sıfırla orjinal olmayan motoru deneme sorun çıkarki bi örnek arabanın jantı 13 inç orjinal 15inç takıldığında hızı düşer,fazla yakıt tüketir vb.. benzeri şeler düşün bi motor başka modelin takıldını arabana devamlı sorun yaratır motoru alacağın yerde ucuzda olsa motorda herşey bitmiyor...kısacası bol şanşlar.

17. kaptanaccent

kaptanaccent Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    çıkma motor da olsa büyük masraf olur motorunu yeniden elden geçiertsen çok daha iyi olur ha şöyle olur çıkma motoru uygun fiyata düşürürsün senin aracındaki motorda masraf çıkma motordan pahalı tutar o zaman mantıklı ama anladığım kadarıyla sadece yağ yakıyor motorun bence çıkma motordan çok daha ucuza mal olur motorunu yaptırmak

18. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    İyiakşamlar.
    Öncelikle motorunuzun başka bir motorla değiştirilmesi arkadaşlarında dediği gibi oldukça zahmetli bir iştir. Ancak birçok yönden ekonomikliği de vardır. Birçok taksici zamanında tofaşlara audi motoru takma girişimleri olmuştu. Öncelikle DOHC veya OHV motor olsun, alacağınız motorun bağlantı yerlerinin ana kasa üzerinde olması gerekir. Bu da motor kulakları için ek yerleri yapılması anlamına gelir. Ayrıca, motorun şanzumanınıza da uyması gerekir. Diesel motorun benzinli bir şanzumana uyum sağlaması mümkün değildir. Zira vites oranlarınız çok kısa gelecektir ve çok ciddi performans kayıpları yaşayacaksınız. Motoru vites kutusu ile birlikte bulmanız gerekir. Buda tahmini 5000-6500YTL arasındadır. Aracınızın en iyi ihtimalle piyasa değeri 5000YTL olsa, 10000YTL civarında turbo diesel bir aracınız olacaktır. Bu işlemi yapan kimseler yok değil. Ancak çok zahmetli ve professyonel kişilerle çalışmanız gerekir ki...işten anlamayan birisi için tam bir kabus olacaktır.

19. kaptanaccent

kaptanaccent Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    tolga hocam bu konuyu gyet net ve güzel bi şekilde açıklamışhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gif

20. bulut19_38

bulut19_38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    evet en iyisi eskiyi yaptırmak söylediğiniz şeyleri düşününce ikinci el 2000 model üstü almak daha mantıklı olur yani temiz bişey ama eskiyi yaptırmak benim bütçe için daha iyi olur.bi arakadas eski motoru yaptırman 4500 ytl tutar dedi sanayide 1000 ytl civarı fiyat çıkarıyorlar.

Bu Sayfayı Paylaş