10 Kasım LPG KABLO

Motor Yedek Su Deposu Hk.

'Accent Era Forum - Club MC' forumunda xyzcomtr tarafından 9 Ağustos 2018 tarihinde açılan konu

1. xyzcomtr

xyzcomtr Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    MURAT IŞIK
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Arkadaşlar merhaba, bir Era 1.5 kullanıcısı olarak bir konu hakkında fikir ve görüşlerinizi almak istiyorum.

Bilindiği üzere piyasadaki bir çok araçta boru delinmesi kalorifer radyatörünün su kaçırması ve buna benzer arızalardan dolayı hararet yapacağı zaman bu durum çoğu kez fark edilemiyor.

Çünkü örnek olarak benim aracımda hararet müşürü termostat kutusu içinde var olan suyun sıcaklığını ölçtüğü için, termostatta su kalmadığında ölçme işlemini yapamıyor, haliyle bu durumda gösterge panelinde fark edilmiyor.

İçimizde Alman menşeli araç kullanan arkadaşlar vardır muhakkak, bir çoğunda motor yedek su kabında müşür vardır ve belirli bir seviyenin altına düşünce ikaz verir. (Ekli resimde temsili olarak bir örnek gösterdim.)

Bu sayede en azından sürücüyü bu konu hakkında uyarır. Buna benzer bir müşür sistemini normal araçlara uygulama sansımız nedir?

İçimizde bu duruma şu şekilde cevap verecek arkadaşımız muhakkak vardır, hararet yapmadan önce araç çekişten düşer, gaz yemez gibi. Bunu konuştuk sayalım olur mu özür dilerim şimdiden.. :)

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    sağlıklı bir araba, özellikle hyundai modelleri pek su eksiltmiyor. benim kullandığım hyundailerde eksiltme olmuyordu. bence arabayı sağlıklı tutmak daha kolay olmalı.

3. xyzcomtr

xyzcomtr Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    MURAT IŞIK
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Size sonuna katılıyorum, lakin tamamen mekanik bir vasıtadan bahsettiğimiz için kontrolümüzün dışında gelişen aksaklıklar için düşünmüştüm ben aslında. Saygılarımla.

Bu Sayfayı Paylaş