10 Kasım LPG KABLO

Motor Suyunun Bir Hortumu Dışarıda (resimli)

'Accent Admire Forum - Club LC' forumunda racingwheel tarafından 2 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. racingwheel

racingwheel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    Metehan Güner
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Arkadaşlar bu gün baktım bi motor suyu hiç kalmamış.Daha dün dibinde vardı anlamadım.Su doldururkende bir hortum çıkıktı.Bu normal mi ?
    Resmi eve geçince koyucam arkadaşlar.Hyundai Accent 2005 Dizel 1.5 Araç

2. cenker_baba

cenker_baba Guest

hocam yeni motor vs yaptırdın ya bu işi öğrenene kadar araca binme, yada bir bilene sormadan aracı yerinden oynatma sakın
    araba parası kadar tamir parası verdin yazık günah üzülüyorum vallahi

Hürkal ve emrex bunu beğendi.
  3. racingwheel

racingwheel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    Metehan Güner
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Anlamadım.Zaten bilmesem ehliyet vermezlerdi.Dalga geçiyorsunuz galiba ?

4. cenker_baba

cenker_baba Guest

valla ben seni düşündğüm için yazmıştım ehliyet vs ile motor arıza bilgisinin bir alakası yok
    aracın motor suyunu eksiltiyorsa bir terslik var yerinden oynatma
    zaten araç parası kadar masraf ettin üzüldük senin adına
    bunu yazmak istemiştim ama sen yanlış anladım
    ayrıca neden dalga geçeyim?

emrex bunu beğendi.
  5. master006

master006 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,913
    Ad Soyad:
    M
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    PSA
    Hem geçmiş olsun, hem hayırlı olsun, kusuruma bakmayın biraz geç oldu ama. Benim aracım milenyum kasa accent ve aynı hortum bende de aynı şekilde duruyor ve 1.5 yıldır sorun yaşamadım. Sanırsam su buharının tahliyesi için öyle tasarlanmış. Geçen yıl antifriz değiştirirken ustam oradan hava basıp bütün suyu tahliye ettirmişti.

6. racingwheel

racingwheel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    Metehan Güner
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Şimdi depoyu yarıya kadar doldurdum.5-6 Km gittim bir şey yok.Bir kaç gün daha kullanmayı düşünüyorum açıkcası.Çünkü dün araba geldi dibinde vardı.Dün kullandım..Sabah baktığımda çok az vardı.Dün ben ortalama 2 km gitmişimdir.Bu gün 5 km gittim bir fark göremedim koyduğumdan.Dün koyduğum da bu sabah baktığımda fark vardı ancak şuan yok.Eksiltse şimdide eksiltirdi.Bakalım.Bir kaç gün kullanıcam.Bir şey olmaz heralde.Uzun yola gitmiyorum zaten şuanlık şehir içi.

Çok teşekkür ederim.Sağolun.Anladım o zaman sıkıntı yok :)Teşekkürler yorumunuz için.

7. Brendon

Brendon Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Caner BAYRAKCI
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    o hortum basınç dengelemek için var boşta duracak. araca yeni bakım yaptırdıysanız sogutma sisteminde bir işlem yapıldıysa sistemde hava kalmıştır. genleşme tankından tamamlaması normaldir.

8. racingwheel

racingwheel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    Metehan Güner
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Anladım.Valla hocam motor rektefeye girdi.Bakımlarıda rektefeden önce yapılmıştı.Düzenli olarak bakıcam artık.Yine aynısı olursa ustayı arıycam.

9. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Kardeşim iyi niyetli yazdığın belli ama üslup hoş değil "bu işi öğrenene kadar" demişsin ya siz ne biliyosunuz nasıl öğrendiniz ben de onu çok merak ettim Bu forumun amacı zaten bu değil mi bilen arkadaşlar bilmeyenlere bildiği kadarıyla yardımcı olsun.

racingwheel bunu beğendi.
  10. cenker_baba

cenker_baba Guest

bu forumda benim kadar keşke herkes üslubuna dikkat etse.
    ilk mesajda aracın radyatöründe mi veya yedek su kabında mı su yok net bir bilgi var mı yok. konu sahibi neden bu bilgiyi eksik yazdın?
    yeni motor yaptırmıs ve araç parası kadar tamir parası vermiş birine verilecek en içten en güzel cevabı yazdım aslında.
    diyelim ki radyatörde su yoktu hop bir daha motor vs masraf açabilirdi değil mi ,
    yada ya bin birşey olmaz tamirciye kadar gidersin desem yolda iken hararet yapsa motoru bozsa daha mı iyi bir cevap olurdu sizce?
    ben bunun önüne geçmek için yazdım ama nedense siz ve konu sahibi alınmışsınız.
    bilgime gelelim kendime yetecek kadar teknik bilgim var fakat forumda ki tüm mesajlarıma bakın benim teknik bir bilgi verdiğimi göremezsiniz ama pratikte ne yapılır az çok bilirim. yani bilmiyorsan ustasına sor hesabı
    bu arada forumun amacını çok iyi biliyorum yardımlaşmak bilgi almak vermek gerekirse daha fazlası da beni bilen biliyor bilmeyende zamanla tanıyarak anlıyor beni.
    hayırlı günleriniz olsun.

emrex, Under Ground, HMB ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  11. ayzek11

ayzek11 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    178
    Ad Soyad:
    murat keskin
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    Hortum normal,su deposunun dibine altına sağına soluna bak peçete vs ile kontrol et delik,çatlak olmasın..
    UZ-AY' dan Gönderildi

12. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Senin mütevazi görünümünün altında hafiften bi kabalık var. Kardeşim sen bunu göremiyosun ve kabul edemiyosun. O arkadaşın araçtan anladığı kadar sende de düşündüklerini ifade etme eksikliği var. Birilerinin ifade eksikliğinizden dolayı kırıldığını düşüyosanız ve düzeltmeye çalışıyosanız "yanlış anlamışsınız"demek yerine "yanlış ifade etmişim" ya da "amacım maksadımı aşmış özür dilerim" gibi gönül alan sözlerle cümleye başlanır. Özrünüz kabahatinizden beter. Atalarımızın dediği gibi "dilim seni dilim dilim dileyim başıma ne gelirse senden bileyim."

zemburak ve racingwheel bunu beğendi.
  13. cenker_baba

cenker_baba Guest

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    @racingwheel aracın motoru-turbosu komple rektefiye oldu, o nedenle bu rektefiyeden önce araca hangi bakımı yaptırdığının hiçbir önemi yok. zaten o soğutma suyu komple boşaldı. ayrıca motorla alakalı birçok yer söküldü/takıldı, bu nedenle bu günlerde araca binerken motora dikkat etmelisin. mesela usta soğutma suyunu tekrar koyarken antifiriz koydu mu? eğer bu sorunun cevabını bilmiyorsa risk çok büyük demektir.

Cenker abinin nereye ne yazdığını herkes biliyor, ben burda nokta kadar kabalık görmedim.

asıl sıkıntı şurada:
    yeni rektefiyeden çıkmış bir motorun suyu tamamen bitirmesi normal değildir, şimdi konuyu açan arkadaş 3 gün sonra motor conta yaktı derse hepimiz üzülürüz.

ayrıca ehliyetle motorun alakası yok.

ortada böyle gerçekler varken mesajların altında kabalık aramak da SAÇMALIK.

Under Ground, cenker_baba ve racingwheel bunu beğendi.
  15. racingwheel

racingwheel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    Metehan Güner
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yorumlarınız için sağolun arkadaşlar.Araçla 20 km yaptım şuan su aynı yerinde duruyor.Takipteyim...
    Yağıda kontrol ediyorum oda normal.Ancak araba rölantide biraz titriyor haddinden fazla.Rölantideyken devir 0-1 arasında duruyor ivme.Arkadaş ayar yapılmamış dedi.

joy_ride bunu beğendi.
  16. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    bir de, o hortum zaten boşta olacak, normal. tahliye hortumu o..

17. ysryüksel

ysryüksel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    yasar yüksel
    Yaşadığınız Şehir:
    25-ERZURUM
    Araç Modeli:
    merhaba hocam benim aractada var aynısı merak edilecek bi durum değil motor suyunun fazlaligını bosta duran hortumdan dısari atıyor.

18. Hakan90

Hakan90 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    132
    Ad Soyad:
    Hakan Gürbüz
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 CRDİ (2008-2014)
    Benimde ilk olarak geçen yaz tatile giderken su ve yağ kontrolü yaparken motor suyunun bittiğini fark ettim. Kaba doğrudan su doldurdum ve doldurmaya başlamam ile kabın altından hortumun patladığını fark ettim. Pazar günü oluşu ve tatil için yola çıkmam gerektiği için hortumun yarılan yerine kadar kesip kalan kısmını tekrar taşırma kabına taktım. Tatil dönüşü sanayide hortum bulamadım ve kauçuk hortum vs. satan bi yer varmış oradan metre ile kestirdim. Kalınlığı orjinali kadar kalın değildi ama çapları aynı olduğu için taktım. Aradan belli bir zaman geçti ve avm otoparkındayken yerde ıslaklık fark ettim kaputu açtım baktım ki radyatöre giriş yerinin hortumdan daha çaplı olması nedeniyle tam o kısımdan yarılma olmuş ve suyu boşaltıyor, yine aynı şekilde kestim ve radyatöre bağladım. Aradan 4 ay geçti dün yine aynı şekilde radyatör kısmının oradan hortum yarılmış ve kabın dibine gelmiş neredeyse su bu sefer su aktığını vs. görmedim çünkü sabah işe giderken açıp bakmıştım belki geceden aktı kurudu vs. hemen radyatör kapağını açıp baktım ki neyseki su full seviyede duruyor, yine kestim taktım ama yarın sanayiye gidip tekrar bir hortum bakayım diyorum 10tl lik hortum için conta yakmayalım arabada. Ayrıca @cenker_baba nın mesajından bende bir üslup hatası olduğunu düşünmüyorum, adam iyilik için söylemiş yani. @racingwheel hortumda falan sıkıntı olmasın yani iyice bir bak. Daha önce ilk aracımda conta yakmıştım, baca gibi tütüyordu egzos. Taşlama, conta, işçilik + sökülmüşken triger seti değiştirdim tanıdık olduğu için herşey dahil 650 TL tutmuştu.

bekobey bunu beğendi.
  19. Buraktokatli

Buraktokatli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    590
    Ad Soyad:
    Burak Tokatlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Arac sicakken genlesme tankındaki su miktari farkli sogukken farkli oluyor bu sizi yaniltmasin oncelikle.
    Hem dedikleri gibi bu forumun amaci ogrenmek ben buraya genlesme tankinin resmini atip bune diye sordugum günleri hatirliyorum :D hersey bianda öğrenilmiyor :D

emrex bunu beğendi.
  20. Matrix07

Matrix07 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Aytac sen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Arkadaslar araniza yeni katildim.. Su eksiltme bendede var.. 10-15 km yol yapiyorum100,150, 200, 250 ml gram su eksiltiyor.. 50 km yol mesafesi oldugunda bu yarim litreye kadar cikiyor.. Artik huy oldu, arabaya binmeden once radyator kapagini acip su ilave ediyorum.. Sizce dogru yerden mi takviye sagliyorum arkadaslar? Arac admire 2004..

Bu Sayfayı Paylaş