LPG KABLO

Motor Çalışmaması

'LPG Sistemleri' forumunda Era34 tarafından 25 Ağustos 2018 tarihinde açılan konu

1. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,194
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    pekesenk diyerek beni benden aldın :p

2. ksk_cem

ksk_cem Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Cem Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Arkadaşlar marş basmama sorunum yine benzin basınç regülatöründen kaynaklanıyormuş. İlyas Şen servisi aradım küçücük parçaya 400 tl fiyat verdi yedek parçacıları gezip 150 tl'ye zar zor bulabildim. Yalnız pompanın ucundaki 31090-17000 oem kodlu süzgeç filtreyi pompa motoruyla beraber sattıkları için alamadım. Benzinin ilk girdiği yer olduğu için önemsiyorum doğrusu bütün kaba pisliği süzüyor bu parça. Üstündeki süzgeç yırtılmış japon yapıştırıcıyla yapıştırsam sağlıklı olur mu ? Parça resmini mesaja ekliyorum.

Çaloğlu bunu beğendi.
  3. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hocam japon üzerinde benzinin olumsuz etkisi olur sanıyorum , sonuçta çözücü. Mesajınızdan 150 tl ye bulduğunuz parçayı neden almadığınızı anlamadım. Nasıl satılıyorsa öyle al ve montaj yaptır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ksk_cem bunu beğendi.
  4. ksk_cem

ksk_cem Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Cem Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Hocam 150 tl olan parça şu resimdeki basınç regülatörü onu aldım fakat birdaha sök-tak yapmamak için yırtılan benzin süzgecini de bununla beraber değiştireyim istedim malesef onu tek olarak satmıyorlarmış. Yarın birkaç parçacıya daha sorup benzerini bulmaya çalışacam eskisi epey yırtılmış:)

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  5. ksk_cem

ksk_cem Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Cem Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Bugün pompayı söküp basınç regülatörünü değiştirdim arkadaşlar tek marşta çalıştı canavar gibi oldu düldül :) Parça kolay bulunmuyor arkadaşlar epey dükkan gezdikten sonra elinde 1 tane kalan parçacıdan alabildim. Yetkili servise 5 katı para vermek istemiyorum (İlyas şen 380 tl çekti ), hem de parçanın gelmesini beklerim diyenler için ürünün linkini aşağıya koyuyorum. Ben yedekte dursun diye 1 tane daha almayı düşünüyorum nasılsa her sene bozuluyor :D

https://tr.aliexpress.com/item/3111...9eb1c12&transAbTest=ae803_1&priceBeautifyAB=0
    Parçanın değiştirilmesi çok kolay kendi değiştirmek isteyenler için pompa söküm videosu aşağıda

Son düzenleme: 15 Eylül 2018

Bu Sayfayı Paylaş