10 Kasım LPG KABLO

Milenyum Kasa Ses Sistemi Yardım

'Ses ve Görüntü Sistemleri' forumunda leppasol tarafından 17 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. leppasol

leppasol Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    Yiğit
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    Herkese iyi geceler hayırlı ramazanlar.Arkadaşlar aracımda 1 adet gold master wofeer 1 takım 17 cm piranha ve orjinal kolonları var.Malum yaz geldi :) Aracıma uygun yollu neler alabilirim ? Gerçekten kullanıp görmüş olanlar bilgilendirirse sevinirim.Kafamda bir sürü ürün var.Fazla açılmadan uygun yollu güzel ses alabilceğim sistem düşünüyorum.Şimdiden teşekkürler

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    orjinal teyp mi var?
    amfi takacaksanız orjianl teyp yerine amfi çıkışlı bir teyp almalısınız, normal teyp çıkışından amfi girişi yapan dönüştürücüler verimsiz oluyor.

elinizdeki goldmaster woofer'ın rms gücünğ öğrenip bu gücü 2 kanalın köprülenmesiyle verebilecek bir amfi almalısınız. amfi 4 kanallı olacak, 2si birleşip woofer'ı besleyecek, diğer ikisi piranha kolonlara gidecek.

jameson usa 6004.4 amfiyi tavsiye ederim. daha ucuza alacağınız amfiler sorun yaratır.

3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    ayrıca başka bir konuda bu yazdıklarımı aynen yazmıştım. oradan devam etmek daha iyi olurdu.

4. leppasol

leppasol Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    Yiğit
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Evet yazdınız haklısınız ama herkes farklı farklı seyler yazmıs konu karıştı.Kullanan kullanmayan yazmıs bende pıoneer var yazmıslar hangı serısı fıyatları nasıl onun yanına ne almalıyız vs vs.
    Teyp'im navitech tek anfi çıkıslı.
    Wofeer'ım : https://www.cimri.com/oto-hoparlorl...dmaster-sw-305-oto-subwoofer-fiyatlari,899451
    Piranha kolonların sesi cok kotu bence ve kaldırırmı emın degılım 70 tl lik ürün.Prn-6540 red ürünüm.

Ben komple tesisat ta kurabılırım ama uygun yollu.Piranhaları takas yapmayı dusunuyorum onlar kotu bence ama sız anfıyle besle dıyorsunuz anfıyle beslenınce patlar eminim :) 2 tanede 700 w kayık piranha var onları anfıyle besledım ses cok fazla ama sırf tizz

5. leppasol

leppasol Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    Yiğit
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    jbl cs762 16 cm hakkinda dusunceleriniz neler ?Arkaya pandizot yaptirmaktansa bunu koy diyorlar ?

6. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    wooferı amfiyle beslemek zorundasın, böyle olunca 4 kanallı bir amfi aldığında 2 kanalını woofera bağlayacaksın.

kalan 2 kanalı istersen gücünü düşürerek piranalara bağlayabilirsin. piranhaların sesini beğenmezsen sonrada aynı boyutta başka hoparlör takmak çok kolay. bu şekilde ekonomik olur.

takacağın amfiye güzel bir ayar yapılması şart. tizler baslar dengeye gelmesi lazım.

daha önce bu şekilde ekonomik tesisatlar yaptım, hem kendime hem arkadaşlarıma. ucuza güzel ses almak mümkün.

jbl cs762 gayet iyi, amfiyle beslemeye de uygun.

7. leppasol

leppasol Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    Yiğit
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Ucuza güzel ses almak için anfidenmi beslemek gerekli :) Arkadaşım ben sana neler almam gerekli diyorum onerecegın ne ? Herkes aynı şeyi yazıyor.Demiyor ki ben şu fiyata şunu aldım fiyatı uygun sesi cok guzel sana uyar vs vs.

8. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

bak yukarıda amfi önermişim sana, woofer kullanmak için amfinin zorunlu olduğunu da yazdım.
    aynı şeyleri sırf sanayardım olsun diye ikinciye yazıyorum ama üçüncüye yazmam.

9. leppasol

leppasol Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    Yiğit
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Arkadaşım biliyorum wofeer kullanmak ıcın anfı sart ama yanına mid takımıdır koaksionel haporlordur hıc bı tercih yok.

Bu Sayfayı Paylaş