LPG KABLO

Milenyum Accent 1.5glx Çekiş Ve Boğulma Sorunu Acil Yardım

'Genel Sorunlar Ve Çözümleri' forumunda Kolcuoglu tarafından 10 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. Kolcuoglu

Kolcuoglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Kemal Kolcuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    Arkadaşlar herkese iyi akşamlar, 2.5aydır 1.5glx milenyum kasa otomatik Accent sahibiyim. Aracı aldım alalı baya bi masraf ettim, araçta düşük devirde çekiş ve boğulma sorunu var. Aracın üst kapak söküldü siboplar yenilendi, benzin depo şamandırası komple değişti, kanister valfi denilen parça değişti, benzin filtresi ve diğer filtreler ile tüm yağı suyu değişti ancak araçtaki sorun bir türlü düzelmedi. Araçta kat iptali var onunla da sorunun alakası yok bakmadığımız bir yeri kalmadı, forumdan biraz araştırdım araştırma sonucunda tavsiyelere göre tüm kontroller ve bakımlar yapıldı, daha önce başına gelen oldu mu? Bir tek oksijen sensörü kaldı onda da parçaya 300tl civarında diyorlar güvenemediğimden onu da değiştirtmedim, birde milenyumlarda oksijen sensörü tek mi yoksa iki tane mi benim araçta katalizörün altında ikinci bir sensör göremedim, şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,273
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, tek o2 sensörü var.

3. Kolcuoglu

Kolcuoglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Kemal Kolcuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Öncelikle teşekkür ederim, sizin forumdaki yorumlarınızı baya takip etmiştim. Sizce benim aracın sorun o2 sensörünü değiştirince düzelir mi? Başka seçenek kalmadı, en son bugün yukarıda bahsettiğim değişimleri ve temizlikleri yaptıktan sonra (kanister, geri dönüş valfi, benzin hortumları vs) gaz ayarı için gitttğimde lpg ayarı yapan kişi o2 sensöründe olduğunu söyledi otomatik araçlarda o2 sensörü sıkıntı yaratıyor manuellerde bi sıkıntı çıkmıyor fazla dedi sizce alakası olabilir mi?

4. Kolcuoglu

Kolcuoglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Kemal Kolcuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Ya bide bu o2 sensöründe netten önerebileceğiniz var mı? Universal olanlar var Bosch marka yoksa orijinal mı almalıyım?

5. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,273
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Gaz ayariniz kotu olmasin? Bence aku kutup basini 15dk sokulu birakin, ardindan benzinde kullanarak test edin. Depodaki benzin cok eski ise tazelemenizde fayda var.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Kolcuoglu

Kolcuoglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Kemal Kolcuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Abi hepsini denedim, gaz ayarı yapılamıyor benzin değeri yüksek diyorlar 3-3.5-4 arasında olması gereken değer 7-7.5-8-8.9 a kadar yüksek çıkıyor benzini komple yeniledim şamandıra değişirken. Hem benzin hem lpg de aynı sorun var bakalım bi yerle görüştüm 130tl ye o2 sensörü var deneyip bakacağım

7. Kolcuoglu

Kolcuoglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Kemal Kolcuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Oksijen sensörü de olmadı, aracı baya bi zararına satıp kurtulmaya karar verdim, olmayınca olmuyor maalesef

8. mt_44

mt_44 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    237
    Ad Soyad:
    mehmet
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Map sensörüne bakıldımı acaba

9. Kolcuoglu

Kolcuoglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Kemal Kolcuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Tek değişmeyen o kaldı, artık masraf edecek ne maddiyat ne de enerji kaldı, tanıdık birisinde de araçtan yok, olsa en azından denenir arıza tespit edilir bakalım hakkımızda hayırlısı olsun

10. mt_44

mt_44 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    237
    Ad Soyad:
    mehmet
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Bunca masraf yapılınca birkere cihaza baglamadilarmi en basit bir elm obd cihazı bile yeterlidir

11. Kolcuoglu

Kolcuoglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Kemal Kolcuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Cihaza bağlandı araç dört defa ilk seferinde emiş kontrol valfi ve o2 sensörü arızası verdi sonrasında sadece emiş arızası daha sonra bir daha bağladık bu sefer 02 sensörü verdi, ya gerçekten halimi görseniz 2.5aydır psikolojim bozuldu artık, kimseye ne inancım ne de güvenim kaldı, büyük ihtimal elektrik aksamında bir problem var çünkü araçta mekanik aksamda kontrolü yapılmayan ya da şüphe üzerine değiştirilmeyen pek bişey kalmadı (üst kapak sökülüp siboplar yenilendi, emiş kontrol valfi, benzin geri dönüş vAlfi, komple şamandıra pompasıyla beraber, benzin hortumları, o2 sensörü, Boğaz kelebeği bakım ve temizliği ile kalibrasyonu, bujiler ve kabloları) elektrik tesisatı işine dbakarsın hiç girmek istemiyorum arızanın çözüleceğini bilsem ona da eyvallah ama onun sa garantisi yok, servise götürdüm masraf sorduğumda bana dedikleri başlamadan bilemeyiz, öyle de olunca mecbur sanayide deneme yanılma yapıyoruz, aracı alırken expertiz yaptırmıştım beni asıl yanıltan o oldu, motoru çok iyi ufak tefek ayar yaptırır binersin falan dedi verdiği kağıtta da %85motor, nasip değilmiş diyorum artık

12. AgaBey*

AgaBey* Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    668
    Ad Soyad:
    Serdar Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    5-AMASYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    hocam geçmiş olsun aracınıza baya masraf etmişsiniz dediğiniz gibi sanayilerde deneme yoluyla iş yapılıyor sağlam işinin ehli bi ustaya denk gelmediğinizde 1 hafta önce bizim 1.6 eradada sorun vardı araç gitmiyodu boğuluyordu birazda titreme vardı biz bujilerden benzinden lpg den sandık bazen farklı yerlerden yakıt almak zorunda kalmıştık ustamızı aradık hemen elektirekseldir dedi hemen ustamıza gittik direk ateşleme bobinine sırayla çıkarıp bakıyorduki 2 ci bobinde arıza çıktı hemen ordan 1 tane bobin alıp taktırmıştık sorunda düzelmişti 75 tl bobin 15 lira işçilikle kurtarmıştık aracınızın ateşleme bobinlerini değiştirmediyseniz veya hiç baktrmadıysanız bi baktırın derim.

13. Kolcuoglu

Kolcuoglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Kemal Kolcuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Teşekkür ederim, en son arıza tespitimiz aracın mekanik hiçbir sorunu olmadığı elektriksel aksamda kaçak vs bir durum olduğu, dediğim gibi maddi manevi gücüm kalmadı, bobin kontrolü yapmıştı usta güya ama dediğiniz gibi başka bir ustaya daha kontrol ettirmekte fayda var, şuan cihaza bağlandığında aracın hiçbir arızası gözükmüyor gerçekten çok garip bi durum, dediğiniz gibi başka bir ustaya bobinleri bi kontrol ettireyim

14. Kolcuoglu

Kolcuoglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Kemal Kolcuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Usta bugün bobini de denedik o da olmadı, başka arıza bulamıyorlar, en son şimdi cihaza yine bağlattım arıza kodu vermiyor, dedikleri elektrik tesisatı komple değişip bakılması lazım dediler Artık boşlayıverdim bakalım nereye kadar gidecek

15. Kolcuoglu

Kolcuoglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Kemal Kolcuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Sonunda araç yapıldı, tam 3 ay sonra bulundu, eksantrik milinin mi bişeyinin ters yada başka şekilde takılmasından kaynaklanıyormuş arıza, 1 lira para vermeden yaptı usta sağolsun. boşu boşuna dünyanın parasını harcadım parayı geçtim zamanım gitti iki bayram eve bağlı kaldık koca yaz bi yere gidemedim, Allah’a şükür bir anda ok gibi oldu araç yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim

Bu Sayfayı Paylaş