10 Kasım LPG KABLO

Megane 2 Hakkında Yorumlarınız Nelerdir

'Otomobil Danışma Bölümü' forumunda cagri74 tarafından 4 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. Ali Gök 89

Ali Gök 89 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Ali Gök
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    benim kayınbaba 3 sene 150 bin km ye yakın bindi sıfır alıp. kendi çifçi arabayı direk arazide tarla yollarında köy yollarına kullandı . dişe dokunur bir masraf çıkarmadı 3 günde istediği paraya da sattı. megane kötü araba değil ama artık çoğu ezilmiş araba piyasada düzgününü bulmak çok zor bulunursa binilir...

tekrar söyliyim benzer bütçeler le era bakmak daha mantıklı era daha düzgün olanı alınabilir

2. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Ön yargı değil sabahattin bey , arkadaşımda var hemde komşum... şimdi malum sitede ilanı var... Adam bıktı gari uğraşmaktan... vites bazen takılı kalıyor.... indirmemiz lazım 1000-3000 tl arası diyince ustalar "ben çoluğum çocuğum rızkını bunamı yedircem" dedi satıyor... diğer komşumuzdaki lagunada öyle kart hatası veriyor... adam elektronikçide yaptırıyormuş gene veriyor... evde kar altında yatıyor...

Öğretmen arkadaşımda megane sw var... Araç çok hoşuma gidiyor gidişi ve yükleme kapasitesi çok iyi ama gel gelelim... sürekli yakıt hatası, el freni ve anlamsız alt takım seslerinden bir türlü kurtulamadı...

Ama not olarak tabiki bu arkadaşlar bu araçları 2. el aldılar belli bir yaş ve KM'ye geldiler... önceki kullanım koşulları, şu anki bakım koşulları muhakkak aracın kondisyonuna etki yapar... ona bişey diyemem

3. mismailt

mismailt Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    86
    Ad Soyad:
    M. İsmail T.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    bir de hb ler fransız montaj sedanlar türkiye montaj. Sedanların yol tutuşu hb gibi değil çünkü dingil mesafesi uzun.Bunu arka koltuklara oturarak da anlarsınız sedanlarda arka diz mesafesi çok ii hblerde dar.Hb gerçekten güzel yol tutuyor o reklam filminde ayda gidiyordu hani.Süspansiyonun ilk çalışma bölümü yumuşak olduğu için kasa hemen yatıyor gibi olsa da o aslında konforu tadında yakalamak için çünkü o yumuşak bölümdeki boşluk alınınca sert bölüm başlıyor gibi bir algılama oldu bende.Gerçekten sağlam virajlara sağlam hızlarda girdim araç çok ii yol tutuyordu.şöyle söyliyeyim bmw 525 xd virajlı yolda beni geçemey cesaret edememişti ve düzlükte geçti ve düzlükte geçtiği sırada benim ibrem 200dü artık bmw 525 220 mi yaptı 230 mu bilmiyorum çünkü uzadı gitti.golf 7 tdi ile kapıştım golf ile 180le tampon tampona gidiyorken bölünmüş yol olmadığı için karşıdan gelenler sebebiyle geçemedim çünkü golf gidemiyor benim daha gaz pedalımda boşluk vardı bastığımda golfün dibine yapışıyordum.Tabi ben böyle uzun yolda passat bmw mercedes 4 h matic kapışmaya kalkınca hanım bana işleye işleye megane sattırıp i10 aldırdı şimdi tın tın gidiyoz bakalım :D

4. AdemOcakli

AdemOcakli Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,466
    Ad Soyad:
    Adem Ocaklı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    80 bin km de de problem çıkaracaksa zaten hiç konuşmaya değmez o araba :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Az yakması dışında bana göre hiç bir artısı yok. Amcam da 2008 dizel sedan vardı. Kullanırken kesinlikle oturaklı bir araba hissiyatı vermiyor. Mesela, Arka havuz sacı komple plastik. Ön çamurluklar plastik. Ufak çarpmalarda ciddi hasarlar alıyor.

Bence de Era almak daha mantıklı. Dış sacları biraz ince ama, en azından şase var arabada.

6. Ali Gök 89

Ali Gök 89 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Ali Gök
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    era daha temizi bulunma ihtimali daha yüksek bana göre. lakin era megandan iyi bir araba değil abartmayalım arkadaşlar temiz megan bulunursa megan herşekilde eraya göre daha tatminkan bir araba

yol tutuş konfor yakıt vs hepsi daha iyi kendimizi kandırmayalım . era performans olarak daha üstün sadece dizelde o kadar

7. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Kalite? :)

Tabii era ile megane i kiyaslamamak lazim. biri C digeri B segmenti. B segmenti era daha kaliteli o ayri.

Mobilden gonderildi.

MSI ve rpurcek bunu beğendi.
  8. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    megan ın güvenliği hb lerde 5 yıldız diye hatırlıyorum(sedan 4 olabilir), plastik çamurluklar kolay kırılabilir, önemli olan kabin içi güvenlik.

Ali Gök 89 bunu beğendi.
  9. Ali Gök 89

Ali Gök 89 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Ali Gök
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    abi usta sensin. b segmenti araba c ile kıyaslıyorsak bu eranın kalitesini gösterir tabiki. :)

arkadaşlar iyice öldürmüşler meganı o kadarda değil demek istedim çok kullanıcısı var memnun. sorunsuzlukta bir era olmayabilir ama iyi araba yine. o paraya araba alacak olsam yine era tercih ederdim ben o ayrı konu 10 yaşındaydı sattığım era içinde gögsünde çizik yoktu daha taş gibi araba..

MSI bunu beğendi.
  10. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Dci az yakmasi harici bi numarasi yok. Ondada egr ye kazik cakmislar :) fransizlarin alayi hile hurda.

Mobilden gonderildi.

MSI, Tilki ve Ali Gök 89 bunu beğendi.
  11. Sabahattin

Sabahattin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,295
    Ad Soyad:
    Sabahattin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Megan 2 beni artık hiç ilgilendirmiyor, sıfır üretimi olmayn arabaylla ne işim olur, ben sadece kendi yaşadıklarımı yazmıştım.
    Ben kendi yaşadıklarımı örnek verdim, ben şahsen şikayetçi olmadımı söyledim, burada herkes fikrini yazar. Bana göre problemsiz bir araba, bana hiç sorun çıkartmadı.
    80000 km arıza olur mu diyorsunuz, ben 80 000'ne gelene kadar ne araçlar gördüm servislerde veya duyduk, şanzuman, direksyon, amortisöyor vs. problemler yaşayanlar.her tarafı pas yapanlar vs.
    Bu saaten sonra zaten Megan 2 bende almam, hele ikinci el dizel bir aracı kapıma bile sokmam. (markası ne olursa olsun)

12. gogo17

gogo17 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,669
    Ad Soyad:
    İlkay
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    biz ustalara göre ekmeklik bi araba sanayide megane 2 den ekmek yemedim diyen usta yalan söyler :D ben arza yönünden hyundaı toyotadan şaşmam benim aracım 18 yaşında daha yeni 100.000 oldu ön takımı daha orjinal bi tek arka amortisörlerini 90.000 de değiştirdim 1 kerede ön balatalarını değiştirdim 80.000 de arka balataları daha orjinal şuan elimde bi renault olsaydı kafadan salıncakları ve diskleri değiştirirdim 30.000 de clioya disk balata değiştirdiğimi biliyorum bide 70.000 de orjinal meganeye komple aks değiştirdiğimi hatırlıyorum balans yaptığı için

Son düzenleme: 6 Ocak 2017
    emrex bunu beğendi.
  13. Sabahattin

Sabahattin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,295
    Ad Soyad:
    Sabahattin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Sizin mantınıza göre en sağlam araba Proton veya Moskovich bu araçlardan ustalar hiç ekmek yemedi :)
    30000 de clio balata değişmiş, millet 10000 olmadan şanzuman değişiyor :)
    Neyse isteyen istedini alsın, boş ver sen bak herkes Megan 2 alsın, sağlam araba alıp sanayidekiler aç mı kalacak.

gogo17 bunu beğendi.
  14. Ali Gök 89

Ali Gök 89 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Ali Gök
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    hiçmi frene basmadın yahu 80 bin km :D

15. gogo17

gogo17 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,669
    Ad Soyad:
    İlkay
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    40.000 de ben aldım arabayı benden önce değişmemiştir diye düşünüyorum çünki üzerinden orjinal mando çıkmıştı eski sahbi çok titizdi zaten direksiyona oturtmamıştı beni alırken :D

16. Ali Gök 89

Ali Gök 89 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Ali Gök
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    dedemin bir lafı vardır usta şöför fren balatasından belli olur diye :) helal olsun allah kaza bela vermesin diyelim....

ai_torcuk ve gogo17 bunu beğendi.
  17. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    Bizim 2004 1.5 dci kangooda da egryi sökmüştüm, fişi çekik çalışmaz halde öylesine duruyordu. Bence kapalı olması daha iyi düşük devirde daha kolay topluyor araba kendini.

18. cagri74

cagri74 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    çağrı kıskanç
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Değerli yorumları ve bilgileri ile araç konusunda bir fikir oluşturmamda emeği geçen tüm arkadaşlar tşk ederim yüreğinize sağlık

19. EmreFirat

EmreFirat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,085
    Ad Soyad:
    Emre Fırat BİLİCİ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Bir ara çok hevesliydim sevdiğim abimde vardı hergün yol yapardım . Sene 2011di o zaman araç 2006 modeldi , araç 270 bindeydi yanmayan arıza lambası yoktu , ses gelmeyen yeri yoktu baskı balata hiç bişey yok çok berbat kullanılmıştı ama genişliği sebebiyle seviyordum yinede gidiyordu araç bildiğimiz toros gibiydi acayip hor kullanıyodu sahibi. Velhasıl çalıştığım şirket full paketini bana vermişti 2009 model 55 binde dizel , mükemmel keyifli bir araçtı içerisinde tık ses yok düzgün binilmiş 2 yaşındaydı bayılmıştım resmen diyebilirim arabaya :) Genel olarak sıkıntıları kart okuma problemi , direksiyon kolon kilidi arızası , tek marşta çalışmama , frene basınca beraberinde sinyallerin felan yanması kısa devre oluşması ki bunu renault grubu fluance felan çoğu araçta görüyorum hala. Yakıtın ekonomik olması haricinde çok bir avantajı çok aman aman seri bir araç değil.
    Çok çok temizini uygun fiyata bulsam alırmıyım derseniz alırdım benim ihtiyacımı karşılardı ama hyundai varken fransız aracı pek tercih etmem ki getzden önceki aracımda peugeot oda fransızdı , en iyi fransız ölü fransızdır diyim. Parça fiyatları uygun olsada işçilik fiyatları çok yüksek. Kesinlikle bir hyundai gibi basit değil, aldığınız 5 liralık parçayı taktırmak için öyle yerler sökülüyor ki el girmediğinden işçilik fiyatı hep 2 katı çıkıyor bu araçlarda.. Birde megane 2 sahipleri gerçekten sabırlı insanlar tebrik ediyorum ben yakarım o kadar probleme arabayı.
    Onlarında bir forumunu ziyaret edin megane 2 araç bölümüne bakın günde kaç kişi arıza başlığı açıyor görün yok araba bu sabah çalışmadı yok duman çıktı felan . . Hyundai'de öyle konuları hiç görmedim sık bir şekilde

20. 10ur

10ur Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    430
    Ad Soyad:
    Onur Koçyiğit
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Daha önce Renault megane 2'lerden 3 tane alıp bindim. (1.6 lpg'li dynamique cam tavanlı hb, 1.6 lpg'li dynamique cam tavansız hb, dizel authentique sedan) Dizellerinin yakıt sarfiyatı az ve performansı fena değil, benzinli atmosferik araçların genelinin performansı tırt olduğu gibi megane 2'lerde de öyle, lpg'de yakıtları fena değil, mekanik yönden kronik sıkıntıları bildiğim kadarıyla yok. genel sıkıntısı ara içi malzemelerinin kadın teni dedikleri parçalardan olması nedeniyle soyulmalar oluyor. Ben o parçaları söküp komple boyasını soyuyordum cillop gibi oluyordu :) Uzun lafın kısası dizel dynamique veya daha üst paketini tavsiye ederim.

Bu Sayfayı Paylaş