LPG KABLO

Maslak Çevre Otogaz Hüseyin Abi Lpg Kontrol Yapıldı.sorunlar Için Önerilerde Bulundu.

'Sonata Forum - Club' forumunda polis34 tarafından 24 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

1. polis34

polis34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad Soyad:
    SALIHA
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Sa arkadaslar sonata 2.4 atiker lpg aracım için bir kaç küçük sorunum vardı.Forumdaki abilerimizin tavsiyesi üzerine maslak çevre otogaz hüseyin abiye gittim.kendisi cok ilgili ve lpg konusunda tecrübeli oldugu konusmalarından anlaşılıyordu.aracım zengin yakıt karışımından motor arıza ışığı yakıyordu.hüseyin abinin tü sistemini bilgisayara bağlayıp incelemesinden sonra aracın yüzde 13 14 civarı zengin yakıtta calıstıgına ve sistemden müdahele ettiğini söyledi.bakalım yine arıza ışığı yakıcakmı?

ikinci sorun ise soğuk havalarda ilk çalıştırmada gaza geçişte rölantide dalgalanma olduğunu söyledim.ama gaz vererek çalıştırdımmı direk gaza geçtiğini belirttim.onada şöyle bir çözüm bulduk.Araçlarda bazen lpg takıldıktan 20 bin km sonra benzin haritasında sürekli gazda çalıştıgından dolayı küçük bir problem olduğunu belirtti. 400-500 km benzinde kullandıktan sonra ; yeniden gaz ayarı ve haritalandırma yapıldıktan sonra düzeleceğini belirtti.geldikten sonra filtrelerinide değişiriz dedi.saolsun 5 kuruş almadı.Çevre otogaz ı tavsiye ediyorum Hüseyin abi on numara adam :)

2. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Çevre otogaz hüseyin abiye kimi yonlendirsiysek hic mahcup etmedi. Bana da çok yardımı olmuştur. Araçtaki sorunlar inşallah düzelir. Obdli kit olsa daha iyi olurdu bende ariza ışığı hic yanmadı. Obdli olduğu için yakıt düzeltmelerini kendisi yapıyor.

ASUS_Z012D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

polis34 bunu beğendi.
  3. suleymanozer

suleymanozer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    995
    Ad Soyad:
    Süleyman özer
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Benim araca da orada Lpg takılmış, montaj çok iyi.

cenker_baba bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş