LPG KABLO

Lpgli Getz Sabahları Devirde Değişiklik

'LPG Sistemleri' forumunda Göksenin Arda tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. Göksenin Arda

Göksenin Arda Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    276
    Ad Soyad:
    Göksenin Arda Keser
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Merhabalar Getzim sabahları ilk çalıştırmada tek marşta problemsiz çalışıyor çalıştığı anda 1500 devirde sabit çalışıyor ama hemen 1200 devire hızlı bi şekilde düşme yapıyor bu 1 saniye içinde oluyor stop etme vesaire yok sadece ilk çalışmada 1500 devirde sabit kalması gerekirken anında 1200 devre düşüyo 1500den , anlık bi silkeleme oluyo ve 2 dakika falan biraz zor gaz yiyor.Akşam park ederken benzine alıp da stop edersem sabah bu problem olmuyor sebep sizce ne olabilr ? Not: yağı hava filtresi gaz filtresi bujileri kayışları 2000 km önce değişti ve gün içinde bir daha bu sorunu yapmıyor sabahları acaba geceden silindirin içinde kalan lpg ve benzin birlikte yanıyor da o yüzden mi böyle anlık bir tepki veriyor ? Anlattığım sorun dediğim gibi saniyelik bi olay.Aklıma gelen sorunlar ise şöyle: gaz kelebeğinden olamaz rölantimde hiç oynama yok benzin pompası olamaz tek marşta çalışıyo ve gayet stabil her şey benzin filtresi de olamaz o zaman çalışırken zorlanır rölanti valfi de olamaz geceden benzinde bırakınca yapmıyor çünkü kötü yakıt da olamaz shellden alırım hep o yüzden ben lpg ayarlarına bağlıyorum geceden silindirde kalan lpg ve sabah ilk çalıştırmadaki benzin karışıp böyle anlık bi silkeleme ve devir düşüşü yapıyo diye düşünüyorum ama buna sebep olan nedir lpg ayarı mıdır işin içşnden çıkamadım siz ne dersiniz üstatlar

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Ekim 2017
  2. deza

deza Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,632
    Ad Soyad:
    Cuma B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Göksenin Arda bunu beğendi.
  3. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Bir süre benzinde kullandıktan sonra iyi bir lpg ayarı yaptırın. Regülatör basıncını kontrol ettirin. Lpg ayarı yaparken lpg ecu' sunu resetlettirin. (tecrübeyle sabit) Bu sorun yazın var mıydı? Havalar soğuduktan sonra mı başladı?

4. Göksenin Arda

Alınan Beğeniler:
    276
    Ad Soyad:
    Göksenin Arda Keser
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Son 1 haftadır bu şekilde yazın bu sorun yoktu sizce sorun kesin lpg ayarı kaynaklı mı ve tahmin ettiğim gibi geceden silindirde gaz kalıyo da sabah benzinle birlikte yanıp mı anlık bi sıkıntı veriyo

5. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    yazın ayar yaptırmıştım. regülatör basıncını 1.10 a ayarlatmıştım. havalar soğuyunca 1.26 ya çıkmıştı. ilk çalıştırmada rölanti dalgalanması, stop etme sorunu vardı. Tekrar ayarlattım düzeldi. En son yaptırdığım ayarda usta lpg ecu sunu resetleyip ayar yaptı. Hiçbir sorun kalmadı.

6. Göksenin Arda

Alınan Beğeniler:
    276
    Ad Soyad:
    Göksenin Arda Keser
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Abi bu sabah çalıştırdım rölanti 1000 devirde kaldı ve ben gaz verince araba stop etti ben de sabahın köründe lpg servisime gittim bilgisayara bağlattım benzin gaz enjektör süreleri birbirine çok yakın ayarlandı bir de regülatör basıncı çok yükselmiş dedi ben daha söylemeden regülatör basıncını 1.1e ayarladı adam.Birkaç gün sabahları bak düzelmezse bbir gece bizde kalacak regülatörü kontrol edeceğiz vakum hortumundan gece manifolda kaç doluyo sabah da benzinle gaz karışıp bu arızayı yapabilir dedi aynı benim tahmin ettiğim gibi.Yarın sabah deneyeceğim umarım lpg ayarıyla hallolmuştur değilse de artık bırakıcam bir gece kalsın baksınlar regülatöre.Bu arada gaza geçiş sıcaklığı 30 derece enjektör süreleri de 3.00 civarı idi yanlışhatırlamıyorsam

7. aliyilmaz3579

aliyilmaz3579 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Ali yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Regülatör olayından kaynaklı olabilir benzer problem aracımda da vardı sabah zor çalışıyodu boğuluyordu regülatör içindeki gaz kesici arızalandığı icin geceden sabaha manifolta gaz dolduğu için sabah benzin gaz karışıp araba boğuluyordu. Çözüm adına akşam arabayı bırakmadan önce lpg tankı üzerinden gazı komple kapatın aracı çalıştırın gaz bitti uyarı alana kadan çalışsın gaz bitip benzine geçtikten benzine alın ertesi sabah problemin düzelip düzelmediğini kontrol edersinz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Göksenin Arda

Alınan Beğeniler:
    276
    Ad Soyad:
    Göksenin Arda Keser
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    öneriniz için öncelikle teşekkür ederim fakat arızanın olduğu sabah lpg servisime gittim ayarlarına baktılar regülatör basıncının çok yüksek olduğunu söylediler basıncı 1.1e çektiler dene olmazsa regülatörün diyaframında problem olabilir vakum hortumundan manifolda gaz sızdırıyor olabilir o da sabah benzinle karışınca 2 yakıtı birden araba yakamadığından bu arızayı yapıyor olabilir dediler.O günden sonra denedimm bir daha aynı arızayı yapmadı gaz yememe stop etme olayı kalmadı sorun tamamen regülatör basıncındanmış

Bu Sayfayı Paylaş