10 Kasım LPG KABLO

Lpg Tankı Izolasyonu Ve Muayene Sorunu

'Kasko, Sigorta, Muayene ve Devir İşlemleri' forumunda serdar58 tarafından 14 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. serdar58

serdar58 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    arkadaslar araba muayeneden gecmedi sebebi isetup tankinin atinda yalutim yok dediler. baskada birsey yapmaya gerek yok dolum agzi altta ama bu sekilde olmasi gecmemesine engel degil. mesafe cok cunku dedi. israrla sordum ama birtek yalitim yapman lazim baskasina gerek yok dedi. bugunde tupcuye gittim yok tupu saran kayis 4 olacak alttaki tabaka saglam olacak. vidalar celik olacak dolum yeri degisecek yanda olacak.bunlari tuvturk un istemedigini soyledim oda bana bunlar olmasa sizdirmazlik verilmeyecegini soyledi. simdi ne yapayim bana akil verin
    arkadaslar

2. ozgutozkan

ozgutozkan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,656
    Ad Soyad:
    Özgür ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Şimdi kusur olarak bana lpg tankı muşambası ve LPG borusu egzosa yakınmış dediler. Bu dolum ağzı olayından önceydi. Yani aralıkta geçemedi. Neyse lpg ci ne yapılması gerekiyor bilir diye servisine gittim. Saçmasapan bir süngerimsi bişey koydular simit tank altına birde metal saç kesip egzos ile lpg borusu arasına vidayla tutturdular. Bu muydu şimdi yalıtım dedikleri demiştim. Neyse sızdırmazlık için sanayide bir yer açmışlar sızan bişey olmadığı için oradan da geçti. Sonra da muayeneden geçti.

Sızdırmazlıkdan hangi hallerde geçmez malesef bilmiyorum.

3. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Şu özellikle simit tank kullanan arkadaşlar o malzemeyi kendiniz alın. Ortasından fazla büyük olmamak şartı ile bir delik açış başından aşağı geçirin sonra güzelce sıkıştırın ve sonra da muayeneye gidin geçin maliyetli 15-20 TL süre ise sadece 15 dakika. Boş yere tüpçülere para verip durmayın. LPG ekonomi dedikçe içine ettiler. Durmadan yönetmelik değişmez ki be kardeşim resmen yalama oldu LPG işi.

Murat ve ekremce bunu beğendi.
  4. ksk_cem

ksk_cem Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Cem Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Benim dolum ağzı da sizin gibi altta görünmüyor, sızdırmazlıkta hiç sorun olmadı. Sızdırmazlıkta detaylı bir kontrol yok zaten ben spiral koruma yüzünden kalmıştım muayeneden söktürüp sızdırmazlığa gittim adam eğilip aracın altına bile bakmadı :)

5. serdar58

serdar58 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    once ben sizdirmazliga gidip sorsam nasil yapayim diye olurmu acaba. cunku tupcu 250 tutar dedi adamin saydiklarini yaptirirsam eger

6. serdar58

serdar58 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    altina yalitim diye uyduruk bi malzeme koydular. sizdirmazliktanda gecti muayenedende gecti dolum agzi asagida degistirmedim bile.

Bu Sayfayı Paylaş