LPG KABLO

Lpg Kit Tavsiyesi (brc Lovato Prins)

'LPG Sistemleri' forumunda fatihsevim tarafından 16 Ağustos 2018 tarihinde açılan konu

1. fatihsevim

fatihsevim Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    501
    Ad Soyad:
    Fatih sevim
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Sonata (1995-1998) Y3
    Arkadaşlarım abilerim merhaba.Aracim için LPG kiti araştırması yapıyorum en doğru ve objektif olarak sizleri gordugum için yorumlarınız benim için onemli.
    Aracım 2009 model sedan Honda Civic 1.8 140 HP manuel vites. Henüz daha 20 bin kilometrede . Benzinde uzun yol 5.5 litre şehir içi çok dur kalk yapmadan 6.5 litreleri görüyorum. Tabiki yakıta dikkat ederek sakın sakın kullanımda.
    Senelikte 7000 kilometre anca yapiyorum. Ancak son gelen zamlardan sonra iyice gözüm korkmaya başladı. Konuya gelecek olursak;
    -BRC diyolar Honda için ama şu obd işini bir türlü netleştiremedik. Obd bağlantısına gerek duymuyoruz filan diye lafı geveliyor sorduğum bayiler güven duyamadım bir türlü ne dersiniz?
    - Lovato c-obd2 aklıma yatıyor ama ikilemde kalıyorum kullanan memnun olan çok kullanıcı var.
    -Prins technomax var. Bu kit de obd li sistem lakin memnun olmayan da var olanda. Sanırım enjektörleri omvl markaymis . Prins beyin var diyolar. Bana toplama bir kit gibi geldi . Bilen eden duyan varmidir?
    -son olarakta Atiker grand var aklımda fiyatı markaya oranla pekde iyi gelmedi ama nedir ne değildir pek bilgim yok.
    Fiyat olarak;
    BRC seq32 ;3800 tl
    Lovato c-obd2;3600 TL
    Prins technomax:3300 TL
    Atiker grand 2600 ( tam hatırlayamadım?)
    Fiyat aldım. Fiyatlar bana biraz pahalı geldi acikcasi.

Bana bu zorlu yolda yol gösterebilecek bir bilirkişi lazım.:)

Not; yıllık yapılan kilometrenin az olması sebebiyle benzine direnmenin taraftarıyım gibi. Sadece psikolojik olarak kendi kendime baski yapıyorum gibi :D

2. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Atiker taktırın bence, aradaki fark baya açılmış 1000lira iyi para. Lovato obdc bir yıldır kullanıyorum, sadece obd özelliği bizim araç ile uyumlu olmadığı için aktif değil, onun haricinde bir sorun yaşamadım.

umutd07 ve fatihsevim bunu beğendi.
  3. fatihsevim

fatihsevim Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    501
    Ad Soyad:
    Fatih sevim
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Sonata (1995-1998) Y3
    İzmit de bir bayiden Lovato c-obd2 için 3300 tlfiyat aldim. 48 lt tank ve dolum Ağzı benzin kapağına olacak şekilde.afr ayarı da yaparak teslim edecek aracı. Aklıma yattı ama bakalım

4. saglıkçı

saglıkçı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    212
    Ad Soyad:
    alper
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    VW
    Benim size tavsiyem brc’dir. 2 aydır kullanıyorum ne bir enjektör sesi duydum nede çekişte benzinle arasında bir fark gördüm. Bende taktıracagım zaman atiker grand kitini araştırdım . Grand kitinin enjektörleri atiker menşeili degildir. İthal romano marka enjektörlerdir gayet hızlı enjektörlerdir. Tam bir fiyat performans ürünüdür . Ekonomik olsun isterseniz atiker kitini tavsiye ederim.

5. fatihsevim

fatihsevim Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    501
    Ad Soyad:
    Fatih sevim
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Sonata (1995-1998) Y3
    Ben BRC sevmiyorum aslında bana hep abartı geliyor bu sistem, üstelik şu obd hakkındaki net bir şey soyleyememeleri beni daha da soğuttu.

saglıkçı bunu beğendi.
  6. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Tamamen bireysel fikrim, ben arabama Atiker Grand obd2 taktırdım. Forumdaki abilerin tavsiyesi üzerine. 1950₺ verdim 3 hafta önce. Direk tatile çıktım 1200 km yol yaptım . Direk bakıma geldim. Ayarlar kontrol edildi maşallah bir bozulma yok. Benzinden bir farkı olmasın, kaliteli olsun, yerli olsun derseniz Atiker Grand yada Gold derim. Amaaa bu kitlerde maharet olduğu gibi esas maharet montaj yapan ustada.

fatihsevim bunu beğendi.
  7. fatihsevim

fatihsevim Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    501
    Ad Soyad:
    Fatih sevim
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Sonata (1995-1998) Y3
    Evet esas maharet usta. Kimse yoğurdum ekşi demiyorki. Tavsiye üzerine gidicen artık bakalım. İzmit'te oturuyorum ama İstanbul'da bu işin Piri budur aracını tanır bilir denilen ustayada giderim farketmez.

umutd07 bunu beğendi.
  8. emirhancakir

emirhancakir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    463
    Ad Soyad:
    Emirhan ÇAKIR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Selam. Kit olarak BRC yi hiç sevmiyorum ve sevemiyorum :) Adamlar bir kere ayar yaptırmıyor kullanıcıya.. Diğer markalarda kablo ve yazılımını alıp kendiniz yapabiliyorsunuz ayarınızı.

Benim yeni aracım BMW 520i de Lovato sistem mevcut ve gayet memnunum ben. Geçişleri, tüketimi, performansı harika. Hiç sorun yaşatmadı 2 haftadır.

AFR ayarını neresi yapıyor acaba irtibat bilgilerini verme şansınız var mı? Bir kontrol ettireyim ayarlarımı.. Bir de AFR ile ayar için ne ücret istiyorlar?

Bu Sayfayı Paylaş