LPG KABLO

Lpg İle İlgili Sorular ve Sorunlar

'LPG Sistemleri' forumunda Dağ-Cey Lpg tarafından 4 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. micheal

micheal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    27
    Ad Soyad:
    Yüksel Alkan
    Bence çok yakıyor ayrıca benim araba 40 C de gaza geçiyor.Geçen 40 a yükselttirdim 700-800 metre ( MAx) Gaza geçiyor.Hiç ekonomik kullanmıyorum
    Sırf şehir içi kullanırsam kısa kısa mesafelere gidersem 20 liraya 80-85 km gidiyor.Hiçte kasmadım gaz 2.280 tl.

2. VgT91

VgT91 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    Özgün Can OKUR
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Gazı nerdne alıyosun hemşerim :)

3. bookseller81

bookseller81 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    1993 mdel 1.6 gls elentra aldım. ancak sonradan anladımki bu araba enjeksiyonlu a.ma düz lpg takılmış. aracımın çalıştıktan sonra devir 3000-5000 arasında oluyor. ayarlatıyorm. tekrar yükseliyor. benzin de kullanmıyorum aracı benzin pompası bozuk. yakıt sarfiyatı da fazla. ama moturun gücü ve çekişi çok iyi. bir de patlama yapıyor. araçlar hakkında pek bilgi sahibi değilim. burada lpg den anlayan iyi bir usta da yok.
    sorunu çözebilecek arkadaşlar yardımcı olursa gidip lpg ustasına tarif edecem. başka türlü sonuç çıkmayacak.
    sayın serdar arkadaşım ve diğer profesyonel arkadaşlarım sizlerden yardım bekliyorum.

4. Onur-d

Onur-d Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Onur Dursun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    hosgeldın lpg patlatma konusunda yapabılecegın bırsey yok o sıstemde oluyor sadece zarar vermemsı ıcın hava fıltresı kutusuna ıcerdekı basıncı dısarı atacak sekılde kapak takıyorlar boylece zarar vermıyor

5. bookseller81

bookseller81 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    teşekkür ederim. lpg yi komple değiştireceğim. ön takım için yedek parça almam gerek. uygun fiyat verebilen tanıdığınız parçacı yada güvenilir çıkmacı adres ve telefonu verebilecek kimse var mı?

1993 elentra 1.6 gls klimalı olan abs li diye biliyordum ama ustam abs yok dedi bu modellerin abs siz olanları var mı? yoksa ustam birşeyden anlamıyor mu?

6. aras

aras Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    slm lpg ile ilgili yorumları okudum
    2001 model accen lx aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum
    taktırmak istediğim marka konusunda kararsız kaldım,
    kimi belirli markaları kimi arkadaş ise işçilik yani usta diyorlar
    bu konuda yardımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

7. star_team

star_team Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    lpg ışıkları hakkında bir sorum olacak, 1. yeşil ışık yayıp yaıp söndüğünde sanırım gazın az kaldığını bildiriyor, peki kırmızı yanarsa direk benzinemi geçiyor yosa yeşil ışık gibi yanıp sönüyor belirli bir km.den sonra devamlı mı yanarak gaz bittiğini işaret ediyor.

8. 55karadeniz

55karadeniz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar iyi günler,
    2008 era team lovoto gaz sistemi taktırdıktan sonra ilk çalışmada problem oluyor daha sonra normale dönüyor,gazdan önce böyle bir sorun yoktu,gaz takılalı iki hafta oldu neyapmak lazım,ilk kontrole henüz gitmedik daha zamanı varmış bana kalırsa gaz sisteminden kaynaklanıyor.
    şimdiden teşekkürler...

9. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Forumda arama yaparsanız sorunun kaynağı ve çözümü hakkında bolca bilgi mevcut.

10. inanpolat

inanpolat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    inan polat
    Yaşadığınız Şehir:
    62-TUNCELİ
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    atiker marka sıralı tüp takılı getz 2004 aracımın tüp filterisini kemdim değiştirmek istiyorum.fakat görünen filtrenin dışında 2. bir filtre var diye duydum acaba doğrumudur;doğruysa yeri neresi selamlar

11. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    bildiğim kadarıyla iki adet filtre mevcut birincisi zaten görünen büyük filtre. ikincisi ise gaz kesicisinin içinde yer alan küçük filtre.

12. inanpolat

inanpolat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    inan polat
    Yaşadığınız Şehir:
    62-TUNCELİ
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    öncelikle cevabınız için teşekkürler....hocam gaz kesici filterinin ben değiştirebili miyim.yoksa sanayi yollarına düşeyim mi? selamlar

13. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Gaz kesicideki filtreyi bence siz değiştirmeye kalkmayın, incelikleri var.

14. dejanjean

dejanjean Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Deniz KAAN
    Yaşadığınız Şehir:
    19-ÇORUM
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    Merhabalar Sayın 2003-2006 accent admire 1,3 kullanıcıları,
    aracınızda yakıt durumu nasıl acaba? Ben 1 ay önce aldım ve lpg 25-26 krş yakmakta şehir içi (2,29 tl gaz)
    Benzinde de yakıtı 13-14 Litre /100 km gösteriyor, km saatindeki bilgi ekranı. Bu değer çok mu şehir içi acaba?
    Ha bir de km saati içindeki o bilgi ekranının ışığının bir tarafı patlamış sanırım, çok az bir loşluk var. Onu değiştirmesi zor mudur elektrikçi için. Yani km saatini falan sökünce daha sonradan oralardan gıcırtı tıkırtı tarzı sesler gelebilir mi. Böyle bir durum başına gelen bilgi verirse makbule geçer https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

Teşekkürler...

15. huyndaimurat

huyndaimurat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    trafiğin yoğunluğu, mesafe, trafik ışıklarının yoğunluğu vs. şehir içi tüketim oranları illere göre bayağı farklılık gösteriyor. hatta bazı forumdaşlar başkalarını yalancılıkla bile suçluyorlar bu yüzden.:( çoçukca bişey. herneyse gerçekten forumdan bu konuda fayda görmek istiyorsanız sadece ve sadece sehir dışı tüketimlerinin rehber alınması daha doğru olacaktır. benim aracım 2004 admire 1.3 90-100 km./h hızla sakin kullanımda şehirler arası yolda (izmirden ankaraya gelirken ölçtüm) 29 lt.gaz ile 459 km. yol yaptım....

Düzenleyen : huyndaimurat

16. dejanjean

dejanjean Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Deniz KAAN
    Yaşadığınız Şehir:
    19-ÇORUM
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC

Aslında haklısınız sayın HyundaiMurat.
    Özellikle lpg de yakıt ölçümü yapmak işin içine benzin de girdiği içinbiraz zor ancak insan çevresindeki 1,4 veya 1,6 araçların şehiriçi aynı gaz ile 17-19 kuruş yaktığını duyunca haliyle acaba benim arabanın gaz ayarlarında veya motorunda mı bir tuhaflık var demeden edemiyor https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif
    Sizi yakalamışken bir de şunu sorayım, bizim bu 1,3 admirelerde kitapçığında yazan şehir içi ve dışı benzin tüketimi nekadar acaba? Bir de bu aracın kullanıcı el kitabını nerden bulabiliriz?

Çok teşekkürler

17. serhaddin

serhaddin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    slm abicim yorumlarınızı takip ediyorum sürekli neredeyse hepsini okudum işin üstadısınız. Accent admire 1.3 benzınli 2005 model mpi arabama lpg taktırmak istiyorum brc ve atiker arasında kaldım acaba hangisi daha uyumlu olur bu modele çakışma problemi var mıdır. Konya da merkezde tavsiye usta varmı?sevinirim. Serviste taktirmaya gerek var mı? Teşekkürler

18. accent1.5

accent1.5 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    lpg li enjektörlü sistemde ilk kalkışta hava akış sisteminde neden patlama gelir?daha önce bununla ilgli sorunlara karşılık olarak buji kabloları veya bujiler diye duyum almıştım .asıl sorun ne olablir acaba.accent 1.5 gls cevaplarınızı bekliyorum.teşekkürler
    Düzenleyen : accent1.5

19. hilmisolak

hilmisolak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba arkadaşlar..2005 1.6 admireye ben de zavolli kullanıyorum....38.000de taktırdım 45.000 hyundai servis bakımına kadar bir sorun çıkmadı...bakımdan çıktıktan 1000 km sonra lpgde aşırı bir titreme yapmaya başladı..ve araba bazen gazı yemiyo ama ayağım aynı şekilde gazdayken bazen de fırlıyo..özellikle düşük devirlerde eksozdan aşırı ses yapıyo...taktırdığım yere gittim adamlar 1 gün uğraştı lpg sisteminde bişey bulamadı...serviste buji kabloluruna baktır falan dediler....bu hafta van ahsen servisinden randevu aldım...gidip baktırıcam...45000 de bujileri de değiştirmiştim....
    bu sorun ne olabilir...başına gelen var mı arkadaşlar...
    bi de arabayı kendim 38.000de alıp hemen tüp yaktırdığım için benzinde aynı şeyi yapıyo mu yapmyo mu anlamış değilim fakat lpg ile benzin arasında aşırı fark olduğu kesin...arabayı benzine aldığım an fırlıyo...ama sanki benzinde de hafif de olsa sallanarak çalışıyo motor...

20. hilmisolak

hilmisolak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar kimse böyle bir sorun yaşamadı heraldehttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley5.gif...vanda öğretmenim manisalıyım manisada yetkili servise ve baya da iyi bilinen bi yere taktrdım...
    lpgde sorun var deseler lpg yi kontrol ettireceğim güvendiğim bi yer de yok vanda....
    bakalım inşallah lpg ustasının dediği gibi buji kablolarında sorun vardır sadece...
    Düzenleyen : hilmisolak

Bu Sayfayı Paylaş