LPG KABLO

Lpg Fazla Yakması

'LPG Sistemleri' forumunda Uur24 tarafından 21 Ocak 2020 tarihinde açılan konu

1. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Güzel kardeşim doğru montajı yapılan lpg motora zarar vermez. Yanlış montaj ile de 400bin gidecek motor 100bini görmez. LPG ile 400bin yapan eramız var. Şimdi senin teoriyle 150bin de 3 conta yakacak olursak bizim era 10un üstünde conta yakması lazım değilmiydi. Sorunun çözümü doğru montaj. Ustan şu konuda haklı olabilir. Yanlış montaj yapılmış motora verilen zarar rektefiye ile çözülür. Ama rektefiye sonrası düzgün montaj yapılmazsa yine 150bin km de 3 kere conta yaptırırsınız.

2. Tamer5150

Tamer5150 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    190
    Ad Soyad:
    Tamer ALTUNER
    Yaşadığınız Şehir:
    50-NEVŞEHİR
    Araç Modeli:
    Yanlis montaj yapilmadi marealar montaj hatasini kaldirmaz hassastir. Lpgye uyumu ve motor saglamligi era kadar iyi degil birde zamanla olusan ayar kacikligindan oldugunu dusunuyorum.

3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

örneğin benim bildiğim lpg ile taksi kullanan tanıdıklarım var, tamirhanede karşılaşıp konuştuğum taksi şöförleri var.

era, corolla, rio, dacianın benzinli/lpgli araçlarında en az 500 bin km yapıp conta yakmadılar. 500 binkmden sonra artık motor rektefiye istemeye başladığı için tamir ettirenler var, ama problem conta yanması değil, sebebi de lpg değil.

ayrıca etrafımda lpgli araç kullanıp 250binde conta yakmamış olanlar var.

tofaşların contaları hassas olduğu için lpgde conta yakıyordur belki onu bilemem, ama bu dediğim araçların conta yakmadığını iyi biliyorum.

ben daha önce accenti 200bin kmde sattım. 120bin kmsi lpg ile yapıldı. piyasanın en kötü lpg sistemi kullanıldı. ayar/obd falan yok. 200bin kmde sattığımda conta yakmamıştı.

şu anda kullandığım araç da elantra. 145bin kmde. yarısından çoğu lpg ile kullanıldı. conta falan yanmadı.

ben 1 tane örnek görmedim, lpgden dolayı conta yakan.

blue55 bunu beğendi.
  4. Under Ground

Under Ground Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,435
    Ad Soyad:
    Hüseyin
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Ben iki tane kendimden saydım lpg yüzünden conta vukuatı ki lpg forumunda çok konuştuk bu durumları. Lpg sistemleri bebek gibi bakım ister . Hortumları ise malesef otomobillerin orjinal hortum kalitesinden çok ama çok uzakta . 1-2 seneden sonra sertleşmeye ve kemiklesmeye daha sonra ise körük kıvamında çatlamalar yapmaya başlıyor. Yanlış kalibrasyon sonrası fakir karışıma düşüp ariza lambası yakan belli bir kullanımdan sonra subaplari mortingen strayze kıvamına sokan çok lpg sistemi duydum . Yaklaşık 8 sene lpg forumlarında fink attım ki bu konulara çok aşinayım. Kalivrasyon montaj demobtaj bakim her bir haltini kendim yaptim . Eğer lpg sistemine ilgi alaka gosterilmeyip otomobile eşek gibi binilecekse dizel motorun turbo-pompa arızasın da yapilan tasarrufun bir günde bırakıldığı gibi aynen lpg dede bu yaptığınız tasarrufları toplu olarak bırakabilirsiniz sanayide malesef. Çok karliymis çok ekonomikmiş , geç bir kalem . Geçen taktıran arkadaşıma 100 000 km sonra subap değiştirirsin demiş takan usta . Komedilerden bir demet .

SM-J400F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Abi sizin bilgi sahibi olduğunuzu yazdıklarınızdan takip ediyorum yeri geldiğinde de bunu açıkça belirtiyorum. Ama bu konuda size malesef katılmıyorum. Ustanın peşinen LPG kaynaklı subap erir demesi garip sizin de itibar etmeniz beni şaşırttı doğrusu. Bu subapların hiç lpg takılmamış araçlarda sorun yapmayacağı konusunda kim garanti verebilir. Kötü araç yoktur bakımsız araç vardır. Bakımsız dizel de adamın ocağına incir ağacı diker. Bunun lpgsi dizeli yok. Sağlıklı araç yürütmenin genel kuralı iyi usta ve aracına değer veren kullanıcı ikilisiyle doğru orantılı.

Under Ground bunu beğendi.
  6. Under Ground

Under Ground Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,435
    Ad Soyad:
    Hüseyin
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    Lpg kalibrasyonu ayaküstü 5 dakikada yapılacak bir mevzu degilki sanayideki ustaların sistemlere ilgisi ancak bu kadar . Ver 30 u yap otomatik kalibrasyinu iki gez gel abey . Hayırlı işler. Bir arkadaşım tablet ekranı lpg ecu suna bağlayıp onuda araç göğsüne monte edip sürekli enjeksiyon sürelerini takip ediyordu . Sanayideki uyduruk montajcilarda son kullanıcılarda bu işin bilgisinde ve bilincinde değil. Fakir yanmanın ve fakir karışımın motora ve subaylara verdiği zararı isterseniz internetten araştırabilirsiniz. Ben arabayı bilgisayara bağlayıp yol durumunda bile hem arabayi sürüp hem kalibrasyon yapıyordum. Kaza yapmadan bitirdim allaha şükür şu merakımı. Öyle iken bile tam sağlıklı kalibrasyon yapamazdım , istediğim gibi dört dörtlük olmazdı.

SM-J400F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Tüpün ayarını siz yapabiliyomuşsunuz montajda sıkıntı olabilir. @MSC hatalı montaj yapılan astra j nin konusunda bir iki tane yanlış montaj resmi paylaşmıştı. Öyle montajın üzerine ustasını da monte etmek lazım.

8. Under Ground

Under Ground Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,435
    Ad Soyad:
    Hüseyin
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    Takla bile attiriyordum bırakın ayarı . Regülatörü, enjektör hortumlarını, kalorifer hortumlarını , rakorlarini kendim değiştim. Tekrar kalibrasyonunu yaptım. Tüpü yerinden söktüm, altına ped koydum , üstüne kemer bağladım. Daha neler neler .

Burak&Buse bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş