LPG KABLO

Lpg Enjektörü Gaz Sorunu

'Yumurta Kasa Accent Forum - Club X3' forumunda Marmaramar tarafından 18 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

1. Marmaramar

Marmaramar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    456
    Ad Soyad:
    Serkan budak
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Selamın aleyküm arkadaşlar.Değişik bir şey geldi başıma.Arabada gaz var full gidiyorum tekliyor araba.Benzin 20 tllik koydum belki ondandır diye.İbre full ama alttaki ışık yanıp sönüyor.Bugün merkeze gittim sanayiye usta bunda gaz yok dedi baktı gaz var benzin kalmamış dedi.90 km falan gittim o benzinle.Meğer benzinle gidiyormuşum ben.Benzin kalmamış ondan tekliyormuş.Lpg enjektörü bozulmuş.200 tl çıkarttı yarın alırsın sıcak dedi motor.Fiyat nasıl enjektör için nasıl anlarız enjektör bozulunca.

2. Marmaramar

Marmaramar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    456
    Ad Soyad:
    Serkan budak
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Anllayan yok herhalde arabanın gaz enjektorle kesici degisti eve geldim ertesi sabah calıstırdım gaz fıskırıyor kesicinin ordan adamenjektore giden borunun kelepcesini sıkmamıs sanırım sanayi yerine kendimiz yapsak daha iyi

3. alperen445

alperen445 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad Soyad:
    alperen öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    eğer el becerin varsa bence kendın yap değiştir benım elimden gelır ama ben bianlık hataya kapıldım 200 tl bayıldım eğer internetten alışveriş yapıyorsan ordan al hem daha uygun atiker ıse yanlış hatırlamıyosam seti beyni enjektör vs 160 180 tl civarı olması gerek

Marmaramar bunu beğendi.
  4. kurudayimurat

kurudayimurat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Murat Kurudayıoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    4 enjektör fiyatı 120-130 TL civarı çok para istemiş eğer Atiker marka ise. Eğer tekleme, silkeleme olayını sadece LPG'de yaıyorsa muhtemelen LPG enjektörü arızalanmıştır. Başıma geldi BRC sistem vardı enjektörün biri çalışmıyormuş arabayı bir süre 3 silindir olarak kullandım, yakıtı çok azalmıştı ama araba o kadar hantallaşmıştı ki, mecbur yaptırmak zorunda kaldım. BRC sadece enjektörler 450 liraydı. 1300 lira verip komple Atiker sistem taktırdım. Hem LPG tankını simit tipte taktırdım hem de tüm LPG sistemi yenilenmiş oldu.

Marmaramar bunu beğendi.
  5. Marmaramar

Marmaramar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    456
    Ad Soyad:
    Serkan budak
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    250 tl aldı enjektor ile kesiciye zaten kendim yapıyordum parca degisimini bu lpgyi pek anlamadıgım icin yaptırdım bundan sonra onuda kendim yaparım

Bu Sayfayı Paylaş