10 Kasım LPG KABLO

Lovato Türkiye Distribütörü Sorularınızı Cevaplıyor

'LPG Sistemleri' forumunda Lovato tarafından 14 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. pcdoctorx

pcdoctorx Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    faruk çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    11-BİLECİK
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    sırasız sistemden sıralı sısteme geçiş mumkünmü benim aracım sadece benzin veya gazla benim geçişlerimle çalışır durumda 95 accent 15 gl

2. Lovato

Lovato Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Sıralı LPG sistemleri bildiğiniz üzere ayrı bir ECU ya sahiptir.Enjeksiyonlu motorlarda enjektörlerin her devre ve yüke göre yanma fonksiyonunu ECU'da çözümleyerek enjektörlerin açık kalma zamanını ayarlar.LPG ECU'su bu işlemi yapamaz. Bu işlemleri yapacak bir ECU üretilmemiştir. Bunun için Benzin ECU'sundan bilgi almak zorundadır. LPG ECU'su benzin ECU'sundan; motor devrini, emme manifoldu basıncını, değerlerini ve motor sıcaklığını okur. Aslına bu işlemler ufak değişiklikler ile yapılabilir, ancak gaz enjektörleri ne zaman açılacak ve ne kadar açık kalacak bunun için herhangi bir işlem yok. Sizin bahsettiğiniz araçta sıralı bir enjeksiyon sistemi olmalı ki sıralı sistem olsun. Tek nokta veya karbüratörlü araçlarda enjektörleri bağlayacak yer olmadığı gibi enjeksiyon zamanlaması yapmakda mümkün değildir. Karbüratörlü araçta bu sebeple çalıştıramak mümkün değildir.

3. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Iyi gunler arkadasimda golf5 1.6 hitler motorlu lovato lpg sistemi olan bir araba mevcut.

Araba gaza gectikten sonra rolanti kaybederek stop ediyor. Su ana kadar yapilan islemler samandira regulator ve filtre degisti. Samandira gaz kestigi gerekcesi ile degisti reguletor ise basinc ayarlayamadigi icin degistirildi fakat sorun halen devam etmekte. Yardim ve onerilerinizi bekliyoruz. Bu arada arkadasin dedigine gore havalar sogudukca bu sorun yasanmis.

HTC Sensation Z710e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    İlk önce öğrenmemiz gereken araç ısınınca sorun düzeliyor mu yoksa sadece soğuk motorda iken mi oluyor ?

5. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Simdi denedik motor sicakken sorun yapmadi fakat gaza gecis suresi inanilmaz uzun. Sicaklikla alakali degil -5 derecede 2-3 dakikada geciyor gaza araba bu kisim normal tamam. Fakat hararet 90 da stop ettiginde arabayi tekrar calistirinca yine 2-3 dakika suruyor gecmesi lpg ye. Gaz gecis derecesinden farkli olarak acaba sure vs. birsey mi acaba.

HTC Sensation Z710e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

6. trakya84

trakya84 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    semih cemre
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    merhaba hocam bende 2004 lpg li accent var araç sabahları özellikle ilk çalıştırmalarda 3- 4 marşta ancak alışıyor. benzin pompasından dediler değiştirdik ama 1 ay kadar sonra yine hep ikl çalıştırmalar 3-4 marşta oluyor ve bu sabah hiç çalıştıramadım acaba bu sorunu nasıl çözeriz? distribütör kömürleriyle alakası var mıdır? saygılarımla.

7. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Isı sensörüne baktırmanızda fayda var. Isı sensöründen kaynaklandığını düşünüyoruz.

8. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Bir ay sonra yine derken o bir aylık kısımda sorun çözülmüş müydü? Yoksa değiştirmenize rağmen sorun hala devam mı etmekte?

9. Sertdemirli

Sertdemirli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    Soner SERTDEMİRLİ
    Merhaba 1 2 soru ile bende rahatsız edeceğim sizi. geçen hesapladım 3bin lira falan yakmışım 6 ayda. 2005 modem 1.3 gls benzinli getz'm var lovato taktırırsam kaç krş yakar. ve fiyatı ne olur ?

10. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Merhaba; Aracınız için Lovato'nun Smart ve OBD II kitleri mevcut. Her ikiside aracınıza mükemmel uyum sağlar. Ancak daha öncede belirttiğimiz gibi OBD II 'nin özellikleri arka planda gaz ayarını yapabilmesi ve enjektörlerin diğer sisteme göre daha kuvvetli olması. Ancak Smart sistemde sizin aracınızda %100 uyum sağlayacaktır. Tasarruf olarak minimum %40 tasarruf yapabilirsiniz.

11. mehmetbasli

mehmetbasli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mehmet BAŞLI
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Merhabalar ben de müsadenizle sizinle birşeyler paylaşmak istiyorum. 96 model türkiyede en temizi diyebiliceğim otomatik 4 silindir 2.0 omega aracım var gerçekten şu an 52 bin km de . son derece bakımlı ancak şehiriçi tüketimi çılgın. defalarca hesaplamam sonucu 300 liralık yakıtla şehirçi 400 km yol katediyor ya da şöyle örneklendireyim yol bilgisayarı ortalama tüketim değerini 16litre/100km gösteriyor. benim hesaplamalarım sonucu yaklaşıkkmde 75 kuruş dolaylarında tüketimim var. Agresif sürmem eski sanayiciyim zaten aracı üzmeden sıkıştırmadan kullanırım ancak bol dur kalklı ışıklı trafikte bu sonuç bile çok yüksek kanaatindeyim dolayısyla tüketimi dizginlemek için lgp düşünüyorum ama hiç bir yerde tüketim garantisi alamadım. birisi %45 tüketim avantajı yakalarsın diyor ama bu işlere uzak biri değilim yani tüketim 400 krş dolayında olacak diğeri ise daha mantıklı konuşuyor lpg tüketimi benzinden %20 fazla olur dolayısyla bu şekilde hesaplama ile en az 50 krş tüketecek aracım yeni bu tüketim çok iktisat vaadetmiyor çünkü lgp kurulum maliyeti muayene sızdırmazlık kit derken 2000 lirayı buluyor. Bu konuda öngörüleriniz ve tavsiyeleriniz ne olur tüketim için siz ne söylersiniz ve maliyet verebilir misiniz?

12. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Merhaba; aracınız için Lovato'nun Smart sıralı sistemi mevcut. Bu sistemden minumum%40 tasarruf sağlayacaksınız. 3 yıl garantili olarak montajını yapacağımız sistemin fiyatı 1450 TL dir. İsterseniz bu fiyata vadelendirmede yapabilirsiniz. ortalama 280 300 TL ruhsat işlemleri ile birlikte toplam maliyetiniz en fazla 1750 TL olacaktır ki bu rakamı bir yıl içinde çok rahatlıkla amorti edebilirsiniz.

mehmetbasli bunu beğendi.
  13. fatihurhan

fatihurhan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    merhaba sayın lovato yetkilisi 1 yıl önce aksarayda lovato smart kit taktırdım aracıma iki konuda sizden bilgilendirme istiyorum
    1-aracta regülatör sıcaklığını ölçen sensör takılmamış kablo ile bağlanıp bağlanıp baktığımda sadece gaz sıcaklığı okunuyor regülatör sıcaklığı aktif değil. servis bunu neden takmadı acaba birde regülatör sıcaklık sensörünün bize ne gibi avantajı veya zararı olur.
    2-sitenizdeki ürünlerin tanıtımında smart kit te enjektör lerin yanına gaz basınç sensörü ve lpg gaz ısı sensörü denilen küçük bir aparat takıldğı görülüyor ancak benim aracta enjektörlerin yanında öyle bir parça yok sistemi inceledim göremedim bu parçanın takılmamış olma ihtimali varmı
    bu konularda beni bilgilendirirseniz sevinirim çünkü sanayide bu gibi sorulara gerçekten cevap alamıyorum her şeyi kendilerinin bildiğini sanan bazı çalışanlar bizleri kolayca kandırıp gönderiyorlar

14. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Merhaba;

Fotoğraflarda görmüş olduğunuz, enjektörün yanına monte edilen gaz basınç sensörleri (aynı zamanda gaz sıcaklık sensörüdür.) revize edilerek filitre kutusu ile birlikte imalatı yapılmıştır. bu parça olmazsa sistem çalışmaz .

Regülatör su sıcaklığını ölçen sensörler (İtalya tarafından) smart kitte bulunmamaktadır. Aracınızda (özellikle sabahları) gaz geçişlerinde sıkıntı yaratıyorsa, bulunmasında fayda olacağını düşünüyoruz. Onun için gerekiyorsa bayimize bir adet gönderebiliriz. Montaj konusunda takıldıkları bir yer olursa yardımcı olabiliriz. Olmaması bir sorun teşkil etmez ancak, olması ile daha stabil gaz geçişi sağlanabilir.

15. fatihurhan

fatihurhan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    bilgilendirmeniz için teşekkür ederim bugün bayiniz ile görüşmeye gideceğim soğuk motorda geçişler çok uzun sürüyor bazen taktırmam gerekecek ellerinde yoksa sizinle irtibata geçerim

16. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Sayın Lovato yetkilisi , şu an 2013 i20 im var , 2013 eylül ayında takasa verdiğim Opel Astra F aracımda Lovato vardı (mersinde Muhammet Ustaya ) taktırmıştım. Astra aracımda 2,5 yıl kullandım zamanla artık arabam gazla adeta gitmemeye başladı , zaman zaman ayar yaptırdım çekişi arttırmak içi her şey yapıldı ama nafile , ancak arabam benzinde adeta roket oluyordu , şimdi ise mevcut aracım i20 ye lovato kit uygulaması yapılabilir mi ( araç ağırlık sorunu yasal sıkıntı olur mu) yapılabilirse mevcut fiyatlarınız hakkında bilgi alabilir miyim , teşekkürler.

17. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Merhaba; Aracınız için LOVATO' nun OBD sıralı kiti mevcuttur. OBD kitin özellikleri sayesinde aracınızda performansda düşme yaşamayacağınız gibi ayar yaptırma gibi işlemlerdende artık uzak duracaksınız. 3 yıl garantili bir şekilde montajını yapacağımız aracınız için uygun olan kitin fiyatı ise 1750 TL. İsterseniz bu fiyata vadelendirmede yapabilirsiniz.

18. emreemre

emreemre Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    merhaba sayın lovato yetkilisi;2012 1.4 accent blue otm. aracıma lpg takmayı düşünüyorum.lovato ile uyumu nasıldır.fiyat nedir.teşekkürler..

19. asi

asi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    ali koçak
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    sayın lovato yetkilisi atiker marka map sensörü yerine başka bir map sensörü takabilirmiyim açaba

20. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Merhabalar

Accent blue araçlara daha önce de çok sayıda montaj yaptığımız için rahatlıkla söyleyebiliriz ki, memnun kalırsınız. Uyum konusunda sıkıntı yaşamayız. Lovato nun OBD dediğimiz ürününü tavsiye ederiz. Bu ürün hızlı enjektörleri ve kendisi arka planda gaz ayarını yapması ile normal sıralı sistemlere göre bir adım daha öndedir. 1800 tl gibi bir ücretle ( kdv dahil ) montajını yaptırabilirsiniz. En kısa zamanda Lovato ailesine katılmanızı bekler

İyi günler dileriz.

Bu Sayfayı Paylaş