10 Kasım LPG KABLO

Lovato Türkiye Distribütörü Sorularınızı Cevaplıyor

'LPG Sistemleri' forumunda Lovato tarafından 14 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. Axan.

Axan. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Ayhan TUNA
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 GDİ (2012-201X) GD
    Merhaba; 18 eylülde i30 aracıma daha önce bahsettiğim EXR Direk Enjeksiyon Kiti taktırdım benzinde daha önce hiç karşılaşmadığım stop etme sorunu yaşıyorum aracım otomatik vites herzaman olmamakla beraber özellikle sıkışık trafikte veya şehir içi virajlarda yavaşlama esnasında frene basınca aracım stop ediyor sebebi ne olabilir?
    @Lovato

2. Lovato

Lovato Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Ayhan bey merhaba , stop etme gibi bir sorunla karşılaşmamanız lazım bu araçlarda. programsal ya da montaj ile ilgili bir durum olabilir, gerekirse bayide iken biz uzak bağlantı programları ile kontrol edelim.

3. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    @Lovato Merhaba, hatırlasanız eğer lpg takılmadan önce size danışmış ve lpg kitimi Malatya'da bölge bayinizde taktırmıştım. Kit takıldıktan sonra anlık ve devamlı olmayan arıza ışığı ve hata almaya başlamıştım. Araçta herşey çalışmasına rağmen önce "park asistanı devre dışı" ile başlayıp, "motoru ve şanzımanı kontorol ettirin" uyarısına kadar giden, fakat aracı açıp kapatınca geçen uyarı ışığı ve arızaları alıyordum.

Önceleri bu durumu araç ile ilgili bir sorun olarak algıladığımdan 3 kez servise gittim ve servis birçok işlem uyguladı, hatta en son gittiğimde tam bir gün boyunca (bizzat şahidim) söküp-taktılar ama arıza geçmedi, en son lpg iptal edilecek dendi. Maraştaki bayinize gidip, lpg kiti iptal edildi ve böylece 2 hafta 500km kadar benzin ile lpg kiti iptal edilmiş bir şekilde kullandım, hiçbir arıza ışığı yanmadı ve servisin de dediği gibi araçta bir sorun olmadığını anlamış bulunduk.

Bu çarşamba günü(3gün önce) lpg takdırdığım Malataya'da ki bayinize gidip bütün süreci anlattım. Sağolsun ustam baya ilgilendi, sisteme detaylı olmasada yüzeysel kontorl etti ama ayar için baya uğraştı(arıza kodunu kendilerine de gösterdim, fakir ya da zenginden olmadığını ilettim), beraber teste çıktık vs. fakat arıza ışığı hemen yanmadığı için gün içinde mecburen dönmek zorunda kaldım ki biraz önce "park asistanı devre dışı uyarısını" yine aldım. Servis sorunun elektiriksel bir hatadan kaynaklandığını belirtmişti, arıza cihazı ile zamanında baktığımda aldığım hata kodu "U0002: Yüksek Hız CAN İletişimi Bus Performansı" ama servisin cihazı daha gelişmiş olduğu için anlık ve daha detaylı görebiliyorlar.

Özetle, araçta bir sorun bulunmamakta nitekim tam 15 gün ve 500km boyunca sorunsuz kullanmam bunun kanıtı.
    Peki sorunu ve çözümü nerede aramalı? Araçta yeni obdli kitiniz C Obd mevcut ve aracım egea sedan 1.6 E-torq

4. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Merhabalar , öncelikle olmaması gereken bir durum. bununla alakalı tesisat kontrolü yapılabileceği gibi Obd bağlantılarının da kontrol edilmesi gerekir diye düşünüyorum. 0312 278 58 32/133 den bayimize gittiğiniz zaman ulaşabilirseniz, ben direk yardımcı olmaya çalışayım.

sipartacus bunu beğendi.
  5. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Bu çarşamba adıyaman merkezde işim var, sabahtan gideceğim, gittiğim zaman sizi ararım, burasıda olmazsa yine 2-3haftaya Malatya'yı gideceğim olmazsa onlarda bir daha baksınlar, artık her sabah ilk çalıştırmada uyarıyı alıyorum.

Lovato bunu beğendi.
  6. Axan.

Axan. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Ayhan TUNA
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 GDİ (2012-201X) GD
    Tekrardan merhaba yarın bandırma bayinize uğrayıp hem ilk 1000 km bakımını hemde stop etme sorununu göstericem ayrıca şehir içi yakıt tüketimi şuanda %60 gaz - %40 benzin olarak ölçülüyor 0,50 krş civarına denk geliyor bu bana biraz fazla geldi bu normal midir yoksa ne yapmalıyım?

7. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Ayhan bey merhaba, lt bazında ölçüm yaptıysanız tabi ki çok fazladır bu oran, bayimize söylerseniz kontrol edeceklerdir. dediğim gibi bizi de ararlarsa uzak bağlantı ile kontrol edebiliriz.

8. 3rd3m35

3rd3m35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    erdem canbar
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    Merhaba aracım 1.4 cvt hyundai accent blue aracımda lovato kit var araç sürekli gazdan benzine geçiyor servisinde ilk önce map sensörünü değiştirdik olmadı sonra gaz az geliyor diye şamandıra değişti borular hepsi kontrol edildi ama sorunu bir türlü bulamıyoruz sorun nerededir acaba

9. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Erdem bey merhaba , bu tür hataların en büyük sebebi tesisat olmaktadır. öncelikle lpg tesisat kablolarını tek tek incelemeleri gerekmektedir. sonrasında gerekirse izmir bölge distribütörü Aktif otogazdan da destek alabilirsiniz. bilgileri aşağıda ki gibidir.
    http://www.lovatogaz.com/bayiler/izmir

tafo0911 bunu beğendi.
  10. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Gaz kesici icindeki filtreyi.cikartip denesinler.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. SeçkinTürk

SeçkinTürk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    110
    Ad Soyad:
    Seçkin Yaşar
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    aynı sorun arkadaşımın accent inde de bulunmakta.. genellikle gaz az olduğunda 3.500 4.000 devir çevirdiğinde araç benzşne geçiyor kendiliğinden sorunu nedir acaba ??

12. SeçkinTürk

SeçkinTürk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    110
    Ad Soyad:
    Seçkin Yaşar
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Birde benim aracımda (2006 1.4 lpg li getz ) alt devirlerde (1.200 2.200 rpm ) gaz yememe sorunum var. Gaz kelebeğini sökmeden balata spreyi ile dikkatlice bez yardımı ile temizledim , sorun biraz azaldı gibi ancak hala yapmaya devam ediyor. Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ? İyi Forumlar..

13. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Seçkin bey, temizlik işlemi yapıldıktan sonra, bilgisayar yardımı ile varsa arabanın arıza kodlarını sildirip, sonrasında sırasıyla lpg sistem kontrolü ( gaz hortumlarında herhangi bir kırılma vs varmı diye ), gaz ayarı, ateşleme elemanlarının ( buji&kablosu) kontrolünü yaptırmanızı önerebilirim.

14. SeçkinTürk

SeçkinTürk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    110
    Ad Soyad:
    Seçkin Yaşar
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Yanıtınız için teşekkür ederim. ustaya gittiğimde dediklerinize baktırayım ..

Lovato bunu beğendi.
  15. bysozdemir06

bysozdemir06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    116
    Ad Soyad:
    sezgin
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    merhaba
    accent admire 1.3 2005 mofel aracimda eski sistem lpg mevcut. tanki ve alttaki boruyu bu sene degistirdim. bu sistemi siraliya cevirmek ne kadara mâl olur?

16. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Tekrar merhaba, size telefon ile ulaşmaya çalıştım ama olmadı, Obd bağlantısı iptal edildikten sonra yaklaşık 2hafta ve 500km kadar yol yaptım arıza ışığı yanmadı. Sorun çözülmüş gibi gözüküyor ama obd özelliğini kullanamıyorum, peki bunu nasıl tekrar aktif edeceğiz?

17. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Merhaba Volkan bey. Bilgim var durumunuzla alakalı. Obd protokolü ile ilgili olduğu için şuanda sorun görünmüyor sanırım. Bunu Aktif hale getirmemiz için yazılımsal düzenleme gelmesi gerekmekte. Herhangi gelişmede bilgi vereceğim size.

18. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Merhaba Sezgin bey , şuanda sadece ön taraf değişimi ortalama 1700 tl den başlamaktadır.

19. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Tamam, sizden haber bekliyorum, hatta ara sıra size hatırlatırım da :) hatta nisan ayı gibi en erken Ankara'ya gelebilirim kısmet olursa, buralarda yapılması mümkün olmassa direk sizden yardım rica edeceğim, ilginiz için teşekkür ederim.

20. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Beklediğimiz yazılım italyadan gelecek olan bir durum ama yine de her zaman bekleriz Volkan bey :)

sipartacus bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş