LPG KABLO

Lovato Türkiye Distribütörü Sorularınızı Cevaplıyor

'LPG Sistemleri' forumunda Lovato tarafından 14 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. Lovato

Lovato Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Ayhan bey merhaba , bu araçlarda benzin kapağının altına ince tip dolum ucu uygulanmaktadır, biraz zor olsa da montajı yapılabilir.

2. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Volkan bey merhaba , söndüğüne sevindim , tekrar yanarsa bayimizde kontrol ettirelim.o zaman sistemsel değil de kalibrasyon ayarlarına göz atmayı düşünebiliriz.

3. Axan.

Axan. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Ayhan TUNA
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 GDİ (2012-201X) GD
    Teşekkür ederim. Size birkaç sorum daha olacak izninizle,
    1- Bu ince tip dolum ucu Lavoto'nun orjinal parçasımı yoksa harici başka bir dolum ucunumu kullanıyorlar?
    2-MMO'da sızdırmazlık raporu alırken veya TUV-TURK muayenesinde herhangi bir sıkıntı yaratırmı? Kısacası ruhsata işletirken dolum ucunun yeri uygun değil şeklinde bir durum yaşarmıyım?
    3- Bandırma bayiiniz Bandırma Otogaz'da taktırmayı düşünüyorum kiti herhangi bir takıldığımız konu olursa sizinle irtibata geçebileceğimiz iletişim numarası verebilirmisiniz?
    Bahsettiğiniz bölye birşey herhalde.
    [​IMG] [​IMG]

Son düzenleme: 23 Ağustos 2017
  4. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Merhabalar , Lovato nun kendi parçasıdır ( orjinal ) ancak kitin içinden çıkan değil de sonradan eklenen bir parçadır. resmi kurumlar açısından herhangi bir sıkıntısı olmayacaktır. herhangi bir konu için İzmir bölge distribütörlüğü Aktif otogas ile 0232 282 0606 yahut 312 278 58 32 Genel distribütörlüğümüz ile irtibata geçebilirsiniz.

5. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    Merhaba tanklarınızda resimde gösterdiğim gibi bir tank modeli varmı ince boydan boya olan az yer kaplayan yeni çıktı bunlar çünkü .

Lovato bunu beğendi.
  6. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Ben yanıtlayayım, evet var, bende bunlardan taktırdım, ben biraz daha kalınını 27cm çapında olanını taktırdım, daha ince olarak 24,4cm çapında olanlarda var.
    http://www.lovatogaz.com/product/step-silindir-tank

Lovato bunu beğendi.
  7. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Teşekkür ederim bagajı öldürmek istemiyorum o eski tanklarda çünkü bu gayet iyi çünkü ince uzun olması. ben ilk defa aracıma tüp taktıracağım aslında bilgim yok sormak istiyorum o yüzden sizlere.

Araç çekişten düşermi güç kaybı yaşarmı lpg olunca?

Ses eklenir mi bir artı ses , motora içeriye benzinli araç çünkü sessiz çalışıyor lpg olunca ekstra bi ses olurmu ?

Bakımları nasıl oluyor ne değişiyor ne yenileniyor yıllık aylık neyse ne tür bakımlar yapılıyor parçalar değişiyor vesaire?

Benzindeki gibi hemen çalıştırıp kalkamıyoruz bildiğim kadarıyla 1 dakka filan ısınması gerekiyor galiba ?

Bi arkadaşım söylemişti 1.6 seat var onda onun yalancısıyım araç yokuş çıkıyor mesela zorlanıyor otomatik kit kendini benzine geçiriyor filan diyordu böyle bişi varmı ?

Lpg kalmayınca direk otomatik benzine filan kendimi geçiyor ?

sorularım biraz tuhaf gelebilir çünkü lpg'ye çok uzak biriyim.

Lovato bunu beğendi.
  8. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Gerçi bütün sorularınızı cevaplayacaklardır ama ben bildiğim kadarıyla cevaplayayım, inşallah başlık sahibi kızmaz; 1) Sorunsuz bir dönüşüm ile yaşamamanız lazım, ben dönüşüm sonrası bir güç kaybı hissetmedim. 2) Bende olmadı, bazen enjektör ve regülatör sesi duyuluyor deniyor ama ben duymadım. 3) Bunu bende merak ediyorum, Lovato'da sanırım 15bin km aralık var, ama hangi km hangi filtreler değişiyor, onu bilmiyorum. 4) Aslında benzinde de hemen kalkmamanız, soğuk motorun biraz yağlanmasını bekleminiz lazım ama lpgli olunca benzinde nasıl kullanıyorsanız öyle kullanılıyor, bir değişim yok, ısınmaya gerek yok, zaten gerekli ısıya ulaşınca kendi lpg geçiyor. 5) Bazı kitlerde varmış, Lovato'da var mı, bende merak ettim. 6) Gaz bitmeye yakın uyarı verir, siz anahtardan kapatmazsanız bitince benzine geçer.
    Ben kaç kere soru sordum, bıkmadan cevap verdiler, sanırım sorun olmaz :) @Lovato

Lovato bunu beğendi.
  9. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Turgay bey merhaba , Sağolsun @sipartacus ( Volkan bey yardımcı olmuş ) ben de biraz değineyim. performansta herhangi kayıp hisstmezsiniz, ses olarak sadece enjektörlerin kendine has bir sesi vardır ancak normalde bunu bizim markamızda duymazsınız. 15bin km'de ortalama 50 tl karşılığında bir adet filtre değişimi yapılmaktadır. ilk çalıştığında benzinle çalıştığı için beklemenize gerek yoktur. Programda yüksek devirde benzin takviyesi seçeneği mevcuttur, kullanılabilir ancak direk lpg bitermiş gibi benzine geçmemesi gerekmektedir. :)

10. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    @Lovato peki bu belli devirden sonra benzin seçeneğini iptal etsek sorun olur mu? Sanırım bende aktif, tahminim 3500-4000dd sonrası benzine geçiyor ya da birlikte yakıyor, bunu kapatsam ya da biraz daha yükseltsem sorun olur mu?

11. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    tabi olabilir, karışım ayarları iyi ise benzin takviyesi seçeneği kapatılabilir, bana sorarsanız yüksek devirlere çıkartmak daha iyi olacaktır.

12. n-ertan

n-ertan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    nuri ertan
    Yaşadığınız Şehir:
    45-MANİSA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Merhaba @lavato
    97 model 1.5 gls accent saghibiyim
    Gectigimiz ekim ayinda 101000 km de lavato sirali sistem taktirdim su an guncel 115650 km de arac 111xxx de ilk bakimi yapildi
    1. Arac ilk calismada motor soguk iken benzinden gaza gecinceye kadar gaz verilmez ise. Stop ediyor
    2. Motor sicak iken stop edip motor sogumadan calistirildiginda eger karbiratorlu araba gibi calisma esnasinda gaza basilmaz ise stop ediyor. (Motor sicak iken ilk calisma gazda oluyor benzinde degil)
    3. 4000 devir ustu yada ani hizlanmada araba sarsiliyor
    Bu problemler nedeni ile manisadaki bayinizin yonlendirmesi ile rolanti motorunu da degistirdim ama sonuc 0
    4.gazdan benzine geciste arac sarsiliyor (gazda iken benzin pompalanmamasi icin benzin otomatiginde role var)

Bu konulardaki gorus ve onerilerinizi paylasirmisiniz

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. t.eser

t.eser Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    117
    Ad Soyad:
    tevfik eser
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    selamlar
    mılenyum accent atıket lpg sıstemı var orjınal bujı mı lpg bujısı mı randımanda fark yaratır mı
    tesekkurler.

14. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Nuri bey merhaba , araçta karışım hatasından kaynaklı, harita atlatma dediğimiz olay gerçekleşmiş olması yüksek ihtimal. ilk olarak aracınızı benzinde kullanmanızı rica edeceğim. 2-3 gün benzinde kullanıp çalışmasını kontrol ettikten sonra düzelme olduysa ( ki ben olmasını düşünüyorum ) bayimize gidince dilerseniz bize ulaşabilirseniz gerekli kontrolleri yaptıralım. Yakıt ayarı&nozull ve enj. sıralamasını kontrol ettirelim.

15. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Orjinal buji ile tırnak aralığını biraz daha azaltmakta fayda vardır. ikisi de olabilir.

16. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tam anlamadım ilk çalıştığında kontrol düğmesi lpg de olmuyor mu lpg düğmesi aktif iken araç çalıştırılmıyor mu. Lgp tuşu aktif olduğu halde ilk çalıştırma yapılınca o otomatik benzin dr çalışıp sonra kendi mi gaza geçiyor anlamadım. Arabanın zorlandığı yerde otomatik benzine geçiyor mu. Benzin ile performans farkı yok isezorlanınca neden benzine ihtiyaç duyuyor sistem

17. enissaymaz

enissaymaz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    84
    Ad Soyad:
    enis saymaz
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    merhabalar . atiker atikfast lpg sistemini (karma sistem) i30 uma taktırdım. araç ilk çalıştırmada enjektörlerin sesi haricinde tırıltı şeklinde ses geliyor ve sonrasında ses düzelerek sadece lpg enjektör sesi çıt çıt gelmeye başlıyor. bu sesin sebebi ne olabilir. normal midir?

18. n-ertan

n-ertan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    nuri ertan
    Yaşadığınız Şehir:
    45-MANİSA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Merhaba
    Ilginiz icin tesekkurler
    Su an is seyehati nedeni ile aractan uzagim
    2 hafta sonra size benzin kullanim durumunu bildirecegim

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lovato bunu beğendi.
  19. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Depodan gelen gazın, yanma odasına gönderilmesi için regülatörden geçip (sanırım sıvı halden farklı bir hale dönüşüyor) enjektöre gönderiliyor, bunun içinde motor soğutma suyundan bir miktar sıcak suya ihtiyaç duyuluyor ki bu işlem yapılabilsin, bu tüm sıralı sistemlerde böyle, önce benzin ile çalışıp, motor 30-40aralığında bir sıcaklığa gelince lpg geçiyor(bende 30 ayarlı). Diğer durumu bende bilmiyorum ama önemli bir tüketim değil, tahminim 4000-5000dd aralığında sonra benzine geçiyor ama önceki mesajda da belirtiliyor bu dd yükseltilebiliyormuş, ben ilk bakımda biraz yükseltmeyi düşünüyorum.

Lovato bunu beğendi.
  20. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Sıralı sistemlerde araç gaz modunda olsa da ilk çalıştığında benzin ile çalışır, ısınınca gaza geçer. zorlandığı yerde otomatik benzine geçmemesi lazım . ancak üst devirlerde ısı artacağı için yine gazda kullanılan araca damla damla da olsa benzin takviyesi ile soğutma sağlanabilir.

Bu Sayfayı Paylaş