LPG KABLO

Klimadan Sıcak Hava Gelmesi

'Isıtma & Soğutma & Klima Sistemleri Sorunları Ve Ç' forumunda mbatar tarafından 7 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

1. mbatar

mbatar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    mustafa batar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    arkadaşlar merhaba bugün bi anda sıcak hava üflemeye başladı klima götürdüm kartal sanayiye bana klima gazanın normal ama kompresör arızalı olabilir denildi kronikmiş i30 larda az buz bir para da istemiyorlar 1100 lira ne yapabilirim acil yardım ltf

2. onrgly88

onrgly88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    170
    Ad Soyad:
    Onr gly
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Dostum diğer konuda da cevap yazmıştım ama buradan da yazayım,

Klima tuşlarında herhangi bir anormallik var mı ? Daha önce bana da benzer rakamlar çektiler. Panel erimiş bununla ilgili konu açmıştım hatta. Sonra paneli açıp kendi çabalarım ile tamir etmiştim eskisinden daha soğuk üflemeye başladı. O tuşların kademe ayarları var ve şase yaptıklarında panelin arkasını eritebiliyorlar. Size tavsiyem paneli mutlaka kontrol ediniz. Panelde sorun var ise kendiniz tamir edemezseniz çıkmacılardan temiz bir panel bulup değiştirmeniz.

Bakınız burada ki konuda fotoğraflarını paylaşmıştım. Benim sorunum kalorifer/klima hiç kapanmıyor, araba çalışınca sabit 4.kademe üflüyordu. soğukluk sıcaklık ayarı yapılabiliyordu. Bozulmadan önce de kendi kendine klima kapanıyor,sonra tekrar aktif hale geliyordu. Gazını değiştirmeme polen filtrelerini değiştirmeme rağmen çok fazla soğutmuyordu klimadan memnun değildim. Bozulduğunda tekrar yapınca bu sorunlar da ortadan kalktı.

https://www.hyundaiclubtr.com/konu/2009-1-2-hyundai-i20-team-klima-sorunu.39879/#post-703062

3. mbatar

mbatar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    mustafa batar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    Merhabalar klima için Adana’da bi akrabamdan elektrikçi kendisi ac ye bastığında fan çalışıyorsa büyük ihtimal elektriksel arıza ya müşürden yada kompresör volesi dedi sizler neler düşünüyorsunuz

Bu Sayfayı Paylaş