10 Kasım LPG KABLO

Klima Iç Döngü Otomatik Kapanıyor

'Isıtma & Soğutma & Klima Sistemleri Sorunları Ve Ç' forumunda avidiare tarafından 16 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

1. avidiare

avidiare Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Kartal Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.0 TGDI (2014-202x)
    Merhaba arkadaşlar öncelikle aracımı alalı 1 ay oldu kullanmak için çok fazla fırsatım olmadı bu aralar zamanım olduğu için kullanma fırsatı bulabildim ve karşılaştığım iki sorun var.
    Aracım 2016 model 35.000 km'de 1.4 CRDI Style Pan paket
    Analog klima mevcut ve klima yolda giderken kapalı olmasına rağmen sürate bağlı biçimde yönlendirilen kanaldan hava üflüyor. Hele 130-140 km hızlardayken sanki 4. kademede gibi hava geliyor.
    Klima döngüsünü sadece iç ortam yaptığımda bu sorun çözülüyor fakat bu sefer de bir süre sonra iç döngü kendi kendine kapanıyor.
    Bunun nedenini ve çözümünü bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum konu daha önce açıldıysa şimdiden özür dilerim.

2. AdemOcakli

AdemOcakli Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,466
    Ad Soyad:
    Adem Ocaklı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    İç döngü 20 dakika sonra otomatik kapanır onu iptal edemiyorsun edersen içerdeki hava kalitesi düşer ve bir müddet sonra dikkat dağınıklığı başlangıcı oluşur. İçeri fazla hava girmesi rahatsız ediyorsa üfleme konumunu ön göğüsten yüz/gövde ayarına getirip ızgaralardan kapatmak lazım ama tamamen kesmek doğru değil dediğim gibi hava kalitesi düştükçe nefes almak zorlaşır bir müddet sonra baş ağrısı ve dikkat dağınıklığı oluşur ciddi tehlike olabilir. Mutlaka araca taze hava girmelidir. yada cam aralık olmalıdır.

3. avidiare

avidiare Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Kartal Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.0 TGDI (2014-202x)
    Anladım. Klimadaki filtreleri 30.000 bakımı ile serviste yeni değiştirmeme rağmen hafif bi koku geliyor normal midir bu peki tekrar gidip göstermeli miyim?

4. AdemOcakli

AdemOcakli Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,466
    Ad Soyad:
    Adem Ocaklı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Hafif bir koku normaldir klima kullanılıp sonra motoru durdurduğun zaman petekte oluşan terleme rutuber kokusuna neden olur engel olmak için motoru durdurmadan bir müddet önce klimayı kapatıp havalandırmayı çalıştırmaya devam ederek terlemenin önüne geçmek biraz yararlı olur ama tamamen bitirmek zor. klima dezenfektan spreyler var onlarla kokuyu bir müddet giderebilirsinuzun süre kokudan kurtarır yada filitreyi söküp üzerine biraz parfüm döküp kurtttuktan sonra yerine takarsan o kokuyu bastırabilirsin.

mursel_balci ve avidiare bunu beğendi.
  5. Tughan

Tughan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad Soyad:
    Tuğhan Ündemir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Camlara ver klimayı ayarı hep orda dursun ben ötle yapıyorum