10 Kasım LPG KABLO

Kendi Kendine Çalan Alarm Sorunu

'Arıza Tespit Bölümü' forumunda Cihangir38 tarafından 11 Ocak 2020 tarihinde açılan konu

1. Cihangir38

Cihangir38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Cihangir kalkan
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Herkese merhabalar, aracim 2014 elantra elite paket orijinal alarm varmış ben bunu 4-5 gün önce öğrenciler arabaya top carpti alarminiz çaldı deyince ogrendim.buraya kadar normal fakat bu olaydan sonra gün içinde 2 3 defa daha bir şey çarpma zorlama vs olmamasina rağmen yine çaldı.kapıları açtım kitledim vs sonraki yapmadı ertesi gün gecenin bir Vakti kesik kesik korna seklinde çalıp 15 -20 sn sustu 4 luler de o ara yaniyor.Daha once burada başına gelenler 4 kapı kaputta ve bagaj sviclerinden yapar demişler usta kaputu biraz zorlayinca caldigini gördük orayı saglamlastirdi ve calmadi dun gece yine 1 kez aynı alarm caldi bugün baktık tüm kapıları zorladik kaputta bagaj hiçbir şekilde calmiyor ayrica aracta darbe sensoru yokmus topun carpmasiyla calmasi da enteresan.nerden yapar bu sorunu herkesi rahatsız eden bu soruna çözüm bulabilen var mı acil yardimlarinizi bekliyorum.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. ismailgulce

ismailgulce Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    468
    Ad Soyad:
    ismail gülce
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Hırsızlığa karşı alarm var, şöyle söyleyim, arabanın içindeyken anahtardan kapıları kitleyin, sonra kilitli iken kapıyı açarsanız alarm çalmaya başlar. Alarmda sinyali kapı bagaj ve kaput switchlerinden alıyor. Switchlerde bir arıza olabilir ya da alarm beyninde.

3. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    bakacağınız tek yer kaput/bagaj/kapı swiçleri...

alarmı tetikleyen onlar...

benim tahminim " kaputu sağlamlaştırdı " dediğiniz usta işini tam yapamadı...

gerekirse kaput swiçinin altından fişli soketini çekip birkaç gün deneyin. alarm çalmazsa kaput swici...

4. Cihangir38

Cihangir38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Cihangir kalkan
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Benzer konularda da sizin yorumunuzu gördüm ustaya da bu konuda ısrar ettim kaputu bugün kilitliyken baya elimizle zorlamamiza rağmen calmadi ama sorun hala orda olabilir tabiki. topun carpmasiyla çaldığı için kaput hala mantikli geliyor ya da bagaj.bu fişi nerdedir çalan kornanin fişini gördüm ama kaput svicinin fisine dikkat etmedim.birde icerden kitliyken iç aydinlatmaya basınca da alarm yine çalışıyor led lambalar vardı belki bunlardandir diye onları da orijinali ile değiştirdik bakalım alakası var mı bu gece gorecez. bütün bir günde 1 kez ve gece calmasi ayrı bir sorun soğuktan genlesme buzulme vs mi etki ediyor çözemedim

5. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Geçmişte benim Astrada benzer şeyler yaşadım , alarmın tetik aldığı tüm noktaları bir spreyle temizledi usta sonra geçti ama yine de ben sirene giden kabloları kestirip fişli yaptırdım ve çevreye rahatsızlık vermemek için , gerekirse fişi çekerim dedim.

6. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    kaputu açınca sviç görünüyor zaten, sol ön tarafta. onun fişini çekince o sviç devre dışı kalır büyük ihtimalle.

koreci bunu beğendi.
  7. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Böyle deneyin, gene çalarsa kapı ve bagaj swiçlerini kontak sprey ile temzileyin...

8. Cihangir38

Cihangir38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Cihangir kalkan
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Sorunun kaynağı bulundu başına gelen olursa diye sonucu yazmak istedim.Araç içi aydinlatmalar beyaz led di.aracın tavanına vuran top ile başlayan kendi kendine alarm sorunu aydinlatma lambalarinin orijinal ampullere donulmesi ile geçti.olmasi düşük bir ihtimal ama başına gelen olursa bu durumu göz önünde bulundursun.

Bu Sayfayı Paylaş