LPG KABLO

Kaza Yaptim Sigorta Ve Kasko Konusunda Yardim

'Kasko, Sigorta, Muayene ve Devir İşlemleri' forumunda Aytug_76 tarafından 28 Ağustos 2018 tarihinde açılan konu

Tags:
  1. Yiğitpusat

Yiğitpusat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    61
    Ad Soyad:
    İlyas E
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Bugün exper raporu sonuçlandı.%100 kusur karşıdakine verildi.Şimdi benim aracın tramerde hasar kaydı çıkacak değil mi?Bu değer kaybını ben nasıl alabilirim daha önce alan var mı ?

2. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Geçmiş olsun , başımdan geçeli bir yıl oldu ; şimdi aracınızı ama yetkili ama özel bir yere çekiyorsunuz , tamirhane veya servis kaskodan dosyanızı açıyor ve exper geliyor , kontrol ediyor , parça sayım dökümünü yapıyor , siz de bulunun o zaman , usta / ustalar da oluyor. Sonra parçalar geliyor araç yapılıp bitiyor ve teslim akıyorsunuz. Usta veya yetkili servis dosyayı kapattırıyor.
    Dosya kapandıktan sonra 6 aylık bir zamanınız ( 1 yıl da olabilir tam hatırlayamadım) var , aracınıza bir experden rapor alıyorsunuz , o exper aracının tamiri için rapor yapan exper olmamalı , alacağınız raporla birlikte sair tutanak ve fotoları da ekleyip , karşının trafik sigortasına gönderiyorsunuz , sizin şahıs araç sahibi olduğunuzu bildiği için , sigortanın avukatı hemen bir eksik bulup dosyayı tekrar size iade edecektir , eğer işinizi kendiniz takip edecek olurdanız bu eksik bulma işi defalarca olabilir ve siz çok zorlanırsınız. Diyeceğim piyasada bu takip işlerini yapan bir üçgen kurulmuş , iş takipçisi (bu da bir experdir) , aracın ilk tamir hanedeki experi ve hukuk bürosu. Siz bu yeni expere noterden ( sadece aracının değer kayıbını almak şartıyla diye) bir vekaletname veriyorsunuz , o gereken her şeyi hazırlayıp , hujuk bürosuna getiriyor. Hukuk bürosu sizi arar , “ aracınızın atıyorum 3000 tl değer kayıbı var , hemen isterseniz size 2500 tl ödeyelim , 3-6 ay bekletim dersen size 2800 ödeyelim , ben kendim alırım dersen gel , exper raporu masrafı ve rapor ücretini öde verelim kendin al “ der.
    Ben ilk yolu tercih ettim , ertesi gün hesabıma girdi. Uzun oldu ama bu işler şebeke işi gibi bir şey. Senden vekaleti alan hukuk bürosu senin paranı bir kısmını kesip ödedikten sonra karşının sigortasını dava ediyor ve davayı uzattıkça uzatıyor ve karşısı bir sürü yargılama gideri ödememek için tutup 3000+1500 ödeyip kurtuluyor , hukuk bürosunun kazancını hesap ediniz.

Tapatalk kullanarak iPhone 6 S aracılığıyla gönderildi

<<bülent>>, erkan42 ve Yiğitpusat bunu beğendi.
  3. Yiğitpusat

Yiğitpusat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    61
    Ad Soyad:
    İlyas E
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  4. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    İşte bu durum pek iyi olmamış sanki , bazı değişecek parçaları es geçmiş olabilirler , işi sıkı tutman lazım.

Tapatalk kullanarak iPhone 6 S aracılığıyla gönderildi

Yiğitpusat bunu beğendi.
  5. Yiğitpusat

Yiğitpusat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    61
    Ad Soyad:
    İlyas E
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Evet abi yarın gidip kontrol etcem.

6. murme

murme Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    can kara
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    malesef eksperler hiç bakmadan birine kilitliyolar bende aynı şekilde haksız duruma düştüm dava dışı itiraz yolunuz da yok tahkim komisyonu benim başvurumu red edip iade etti hatta kusur oranına itiraza kapalı falan demiş

Bu Sayfayı Paylaş