LPG KABLO

Kask kamerası takan motorlular

'Sohbet' forumunda pasaoglu tarafından 1 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. pasaoglu

pasaoglu Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    225
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Bu aralar kafasında kamerayla dolaşan motorlular görmeye başlamıştım ya hız yapıp onu çekiyorlar yada olası bir kazada suçlunun kim olduğunun kolay anlaşılması için kayıttalar zannediyordum. Ama internette bi kaç video denk gelince anladım ki tek amaçları şov. Paylaştığım videolarda motorlular genellikle haklılar ama Kafasındaki kamera Kayıtta olduğu için herkese bi artistlik, aşağılama ve hakaret var. Kaska kamerayı takan herkes trafik polisi kesilmiş. Hepsi de çekeceği videoyu YouTube a koyup hit alma peşinde
    Videolardaki magandaların yaptıklarını tatbiki tasvip etmiyorum ama bu Videolardaki motorcuların yaptığı hareketler daha da maganda işi

Bu da videoyu YouTube a koyma Peşinde

Bunun sonuna küfür montajlamışlar baştan uyarayım

Bu videoda da o telefonu bırak elinden aynanı kırarım diye tehdit ediyor

Bu arkadaşın başka videoları da var ama bu çok zoruma gitti bizim kültürümüzde yanında ailesi varsa ne olursa olsun döner gidersin ki zaten otomobil Sürücüsü alttan alıyor ama videonun sonunda da farkedeceğiniz gibi motorlular aracın önünü arkasını çevirmişler

<<bülent>> ve ibolum bunu beğendi.
  2. ibolum

ibolum Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad Soyad:
    ibrm hamoglu
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    bazen haklı bazen haksız bu insanlar :)

<<bülent>> bunu beğendi.
  3. pasaoglu

pasaoglu Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    225
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Haklılıklarına zaten lafım yok ama yaklaşımları çok yanlış, adam Külhanbeyi gibi yol kesiyor, millete atar yapıyor. Sanki ilk sıkıştırılan kendisi. Ya ben İstanbul trafiğine çok alıştım yapılan herşeyi çok normal karşılayıp yoluma devam ediyorum yada bu insanlar trafik kurallarına karşı çok duyarlı

4. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    çizginin üzerinde gitmeyi, iki aracın arasından geçmeyi kendisine hak zanneden çok. Önce kendilerine baksınlar.

ali58, Köksal, ccomen ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  5. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Ben motorsikleti kullanmaya daha kullanmadan tövbe etmiş birisiyim:) hayatımda bir kere 100 metre sürdüm ve kullanamadım bir daha asla binmedim motorsiklete, babam gençliğinde ufak bir mopet sahibiymiş o zamanlar bu kadar koruyucu ekipman yok yaygında değil o sebeple rüzgar yiye yiye sırtında kireçlenme ve ankilozan spondilit gibi hastalıklara sahip olmuş hala çekiyor Allah düşmanıma versin motorsikleti diyor :) neyse motorsiklete bakış açıma gelirsek motorsiklet bence şehir içi trafiğini rahatlatan on numara bir icat ne zaman arabamla giderken arkamdan gelen bir motorsiklet görsem geçmek istediğinde yol veririm boşluk bırakırım önümde giderkende hayatta rahatsız etmem bu iki tekerlekli motorlu ne olursa olsun otomobilden çok çok daha az yer kaplıyor ve çok daha fazla manevra kabiliyetine sahip ve pekçoğu otomobilden çok daha az yakıt harcıyor ve daha çevreci, yolda görünce bırakırım geçip gitsin zaten motorsikletin amacı bu kenardan kıyıdan her türlü yolunu bulur gider motorsikleti çok seven arkadaşlarım otobanda arabanın aynasında arkanızdan hızla ilerleyen geçip giden yarış motoru gördüğünüz zaman asla tedirgin olmayın çizginizi bozmayın diyor o geçip gider diyor. Park yeri derdi vs. yok, motorsikletin plakası ruhsatı sigortası varsa kafasında kaskı varsa zaten arkasından çarpmak suç yol veririz gider:) Motorsiklet kullanıcıları için bu iş bu kadar tozpembe değil elbette bir motorsiklet sürücüsü en ufak basit bir hatada otomobile nazaran çok daha kolay bir biçimde canından olabileceğini ömür boyu sakat kalabileceğini biliyor ve onun riskiyle yola çıkıyor ben buna cesaret edemem açıkçası o yüzden cesaret edenlere zorluk çıkarmamak bence daha güzel bir trafik için gereklidir diye düşünürüm:) zaten motorsiklet yolda kendisinden büyük bir araca karşı bir hata yaptığında bu işin sonunda kendisine daha büyük bir zarar verebileceğini bilmesi lazım, aslında motorsikleti ufak cılız diye küçük görmek yolda yokmuş gibi davranmak yada bir kamyonu burada ne işi var koca aletin diye düşünmek yanlış, motorsiklet trafiği tenhalaştırır aynı adamın büyük bir hususi arabayla o yola girdiğini düşünün kavşağa girmek için ilave bir sıra daha beklersiniz:) şikayet ettiğimiz kamyonlar ise bütün gün bizim yiyecek içecek gıda gibi ihtiyaçlarımızı oradan oraya taşıyor olaya böyle bakmak lazım olmasalar patatesi maydonozu antalyadan biz arabamızla getirmek zorunda kalırız:) bu şekilde empatiyi kurabilen zaten yolda kimseyle kavga etmez:)

Kask kamerası demişken model uçak ile uğraşırken bizde uçaklara ufak anahtarlık tipi kamera takıyorduk aslında bunun amacı hatıra olması eğlence olması yoksa yukarıdan kuş bakışı hiç kimseye çattığımız kovaladığımız yada kaçak gecekondu falan aradığımız olmadı:)

KartalMania ve MehmetHan bunu beğendi.
  6. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    düzgün kullanana lafım yok, ama d-100 de filan solumdan hızlıca geçiyorlar tırsıyorum. halihazırda tampon koruyucumuzun değişmesine sebep olanda bir motorcu, tali yoldan bölünmüş ana yola çıkarken eleman ters yönden gelip benim hiç bakmadığım sağ tarafımdan vurdu, birde hemen bağırmaya başladı daha ben cevap vermeden başkası motorcuya bağırmaya başladı "ters yönden geliyorsun birde bağırıyorsun" diye bir baktım polis, görmüş. tabi motorcu polisi görünce bir kibarlaştı şeker oldu şeker, biz tutanak tuttuk ama o ters yöne girmekten cezayı yedi. motorlu taşıt gibi davransınlar canımı yesinler.

MehmetHan bunu beğendi.
  7. Mur@t

Mur@t Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    47
    Ad Soyad:
    Murat Bağcı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    tam ben paylaşacaktım siz paylaşmışsınız sağolun.Yani motorlulara saygı gösteren bir toplum değiliz evet ama bu arkadaş sadece şov yapıyor gibi geliyor bana.Transporterdakilere döverim youtube atarım falan ne demek yani açıkcası beni durdursa bu şekil ağzını burnunu kırar,o kamerayla çeker ben koyarım heralde youtube. (doğru bir hareket değil tabiki bu).İlk video da arac suclu ewy fakat bu tavırlarla gitmek hoş değil bence birde artistliği yapıyor ama kenara çekince bi tüyme yapıyor gibi geldi bana herneyse.Araçların olduğu kadar motorun,bisikletin,yayanın da hakkı var.Hepsine saygılı olmamız gerekiyor.Tavrı hoş değil bu arkadaşın,umarım bi gün ters birine denk gelip sonucu kötü bilen birşey gelmez başına.

8. Serhat

Serhat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    159
    Ad Soyad:
    Serhat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tamamen show amaçlı bir hal almaya başladı gibime geliyor bu olaylar, kafasına kamerayı takan kim önüme atlasa da çatsam derdine düşmüş gibi. He tabiki bazı araç şoförleri var gerçekten hakediyorlar ama motorlular olayı biraz abartmaya başladılar bence.

9. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    yanımdan hızlıca geçerlerken en korktuğum şey aslında tamda bu.

MehmetHan bunu beğendi.
  10. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    kendileri iyi bir halt ediyolarmış gibi millete laf çakıyorlar , kaldırımda gidiyolar kaldırımdan kaldırıma zıplıyolar ondan sonra çarpınca çarptı oluyor valla ben motorculara istisnalar ve chopper'lar haricinde acımıyorum

11. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    motorculara her daim saygım var. neden bilmiyorum dengesiz sürdüklerini düşünüyorum. tamam trafikte ''ÖKÜZ'' kategorisinde insan da çok ama iyilikten de anlamıyorlar bazen. ama herkese bu şekilde kabaca hitap edilmesi doğru değil. Trafik cinayetleri diye bir şey varken hele ki ülkemizde. zaten ş. içi ağır ağır giderken ne zaman ne tahmin etsem yaklaşık 5 saniye sonra oluyor, bir de motorcuyla başımı belaya sokamam en iyisi yol vereyim gitsin benden bulmasın belasını diye düşünüyorum.

<<bülent>> bunu beğendi.
  12. oguzcalik

oguzcalik Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    229
    Ad Soyad:
    oğuzhan çalık
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Ulkemde herkes herseyi yanlis anlamis oldugu icin motorcularin da dogru anlamasi beklenemezdi herhalde.
    Kendisinin de trafikte tasit oldugundan bi haber surekli araclarin arasindan ve en soldan gecmeyi marifet sanan kus beyinli motorcular bir de kask kamerasi takmis milletle ugrasiyorlar. ( insan gibi motor kullanmayi bilene lafimiz yok tabi) Bir de bizi de gorun demiyorlar mi cildiriyorum. Allaha havale ediyorum. Gerci motorlu polisi bile bu ulkede duzgun kullanmiyorken bu apacilerin duzgun motor kullanmasini beklemek de benim safligim.

Belkide sorumlu arac suruculerinin de arac ici kameralardan bu andavallari cekip youtube koymasi lazim.

Tayyip diyesi affedersiniz...

13. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Valla kardeşlerim onlara dua edin, Hele buyrun konyaya gelin aşağıdaki 100'lük motorcu denilen üç harflilerle dolu, kask yok, fren yok, ışık yok birde uyuz bir egzos sesi ile trafiğin içine ediyorlar tabiri caizse.... o_O

koray2907 ve <<bülent>> bunu beğendi.
  14. apolatera

apolatera Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    701
    Ad Soyad:
    AHMED POLAT
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    motrcularda kendilerini ispat ettirme duygusu var sanki biz basar gideriz gibi. ama şuda bir gerçek araçlarda kamera olsa hatalrını çektikten sonra kayıt gönderilip ceza yazdırılırsa emin olun azalır korkmaya başlarlar bu kadar serbest hareket etmezler.

15. cenker_baba

cenker_baba Guest

motosiklet kullanan biri olarak biraz açayım konuyu, hiç yolda kalmış motor gördünüz mü en fazla bir sonraki motorcu gelene kadar kalırlar. hiç tanımadığınız bilmediğiniz bir muhite gidin motosiklet ile orada karşılaştığınız motor bile size korna ile selam verir kafa selamıda verir. motosikletçiler türkiyedeki en örgütlenmiş taşıt kullanıcılarıdır. ben araç aralarından geçen apaçileri motorcudan saymıyorum ki motosiklet camisasında kimse onları saymaz sevmez. videodaki duraklama anlarındaki çekimlerde diğer motorculara bakın hepsi ilgili gözlerle bakıyorlar kavga çıksa hiç sorgu sualsiz araba sürücüsüne girerler doğrudur yanlıştır orasına yorum yapamam. ama bir araba arızalansa lastiği patlasa veya benzini bitse hangimiz duruyoruz %1 bile durmaz durmayız fakat motorlarda durum çok farklıdır gören hemen durur yol kenarından pet şişe bulunur benzin verilir lastik delinmişse tamir köpüğü verilir. motorcuların %1'i serseri olarak kabul görür
    alıntı:
    1960'larda ama (amerikan motosiklet birliği), kendi düzenlemiş oldukları organizasyonlara katılan kişilerin %99' unun, içinde toplum korkusu olan aile insanları olduğunu beyan etti. diğer %1 de sıkı süren, sıkı eğlenen, genel toplum imajına uygun olmayan ve hatta serseri olarak nitelendirdi. eski ve sıkı sürücülerin bir kısmı bunu kendileri için bir hakaret olarak kabul ettiler. bu ibareyi kendilerine bir slogan olarak kullanmaya başladılar, kendilerini %1'ciler olarak adlandırdılar. böylece %1'ci doğdu.

Unicorn, apolatera ve Tilki bunu beğendi.
  16. cenker_baba

cenker_baba Guest

buradaki hata o veletlerin kaldırım varken yolda ne işleri var. + motor kendi şeridinde araba gibi gitseydi bu şekilde ölmezdi allah rahmet eylesin. kamyon sürücüsünün suçu yok gibi çocuklar yüzünden motor kaydı kamyonun kör noktasından altına girdi yazık oladu ama.

koreci bunu beğendi.
  17. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    katılıyorum abi çocukları görünce dengesini kaybediyor, kamyoncunun tek hatası yolu ıslatıyor olması, kaymasında onunda etkisi var. çok feci bir kaza, kaskı da var ama koca kamyona fayda etmemiş, Allah korusun.

<<bülent>> bunu beğendi.
  18. Burak Çevik

Burak Çevik Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    556
    Ad Soyad:
    Burak Çevik
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Motorsiklet kullanıcıları önce kendilerine baksın. E-5 de araçların aralarından giderler, emniyet şeridini kullanırlar, trafik durduğunda sağından solundan vızır vızır geçerler. Ama gel gör kime sorsan bizi farketmiyorlar. Sen arabaları farkediyor musun ? Arabalara saygı göstermeyen motorcular saygı bekliyor.. Ters yoldan gitmemek için kaldırımdan giden onlar. Yürürken üstümüze süren onlar ama trafikte farkedilmeyen de onlar.. Ya bizde sorun var ya onlarda. Özellikle moto kuryelerde..!

19. cenker_baba

cenker_baba Guest

aslında yolu ıslatması sanırım toz kalkmasın konvoy esnasında diye bilinç li tutulmuş veya görevlendirilmiş o kamyon. yolun ıslak olması gibi bahaneler illa oluyor ama asıl hata neden aradan geçiyor o motor sorsan benimde plakam var bende vergi veriyorum der o zaman şeridinde dur kalk git araba gibi ben öyle yapıyordum sadece 2,köprü avrupa anadolu çıkısında emineyete geçerdim yol dört şerit olduğunda ise şeride geçerdim.

20. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    o konuda haklısın abi, motorlu taşıt gibi davranmamış çoğu motor sürücüsü gibi. en uyuz olduğumda kamyonun sağ tarafından elinde bayrakla inen eleman. sanki son durağa gelen otobüsten iniyor, adam ezilmiş ölmüş insan bir bakar ne olmuş diye.

Bu Sayfayı Paylaş