LPG KABLO

Karlastiği mi?zincir mi?kar çorabı mı?paletmi?

'Teknik ve Faydalı Bilgiler' forumunda sparkle tarafından 8 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

1. Levent

Levent Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    levent ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Benim aracımın 4 lastiğinde de var pirelli gerçekten de çok işe yaradı 4 lastiğinde kış lastiği olması bence daha iyi

2. sirop

sirop Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    Serkan ARDA
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    ben sızınle bu konuda hemfıkır degilim
    cunku sız kar pencesı yada bılımum kar ıle ılgılı ne takarsanız takın sasenız kara saplandıgında yada dıger bır degısle arabanınzın tamamıkara oturdugunda tekerkeklerınız arabayı kurtarmaya yetmıyor vede sızı temın ederım buda zor anlar yasamanıza neden oluyorzor takı sızı cekecek bısey bulana kadar aracınız yuksektır dort cekerdır korkamyın kı tata kamyonet ıle kıs lastıgı ıle cok kar tepelerınden (kar kureme aracının yol kenarlarına yığdıgı) asmısımdır
    gebelde kıs lastıgını onerıyor uzmanlar kı benım gorusumde bu yonde cunku kıs lastıgı ozle kagucugu sayesınde eksı derecelerde dahada yumsuyor sertlesmıyor yola daha ıyı tutunuyor performans olarak yakıta olumsuz yonde etkısı lsada en azından tak sok cıkar gıbı gereksız ugraslardan sızı uzak tutuyor ama doga karsında elbette mutlak galip gelmesede sızıde uzmuyor zaten doga ıle bas etmek ne mumkun
    kar lastıgı konusunda ıse ufak bır hatırlatma aracınız abs ıse dortlastıgınız kacınılmaz kar lastıgı olmak zorunda dedıgım gıbı tercıhlerı belırleyenler ınsanlardır ve kendı mantıkları olcusunde karar alacaklardır...
    sayglar

3. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Yani cevap yazmak isterdim ama siz yazılanları hiç okumamışsınız, çok farklı bir boyuttasınız. Arabanın şasesi saplandığı zaman felan nerelere bağladınız...

4. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    İnanın Yukardaki Mesajdan 1 Kelime Bile Anlamadım. :D

5. road26

road26 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    herkez yada ?
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    benim peugeot aracım da da çivi takılabilen kış lastikleri var heryolda gider önceki aracımdada hep önlerde kullandım yetiyor

6. i20 Troy

i20 Troy Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    En iyisi kışın aracı kullanmamak :D

karamazof bunu beğendi.
  7. sirop

sirop Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    Serkan ARDA
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    sanırım kelıme yutmaları olmus af buyurun
    anlamamnız da gayet dogal bu yuzden
    sonucta sız aracınıza kıs kosulları ıcın ıstedıgınız aksesuarı takabılır ve kıs ıle mucadele edebılrısınız yolda tutunmayı sagladıgınızıda dusunebılrısnız ancak aracınızın bedenen kara saplanması durumunda (sase olarak oturması) ozman kar lastıgı yada pencesının bır anlamı olmuyor bunu demek ıstedım ve anca dısardan yardım alarak kulrtarabılıyorsunuz bunuda yasamıs bırı olarak soyluyorum
    vede eklıyorum herkesın tercıhıne saygılıyım ancak tavsıyem kıs lastıgıdır zaten onumuzdekı sene hepımızın aracında olması zorunlu olucak vede almısken abs lı araclar ıcın 4 lastık tavsıye ederım buda kıs kosullarında fren mesafesı ıcındır bunuda lastık konusunda alayan bırı olarak soyluyorum nacızhane
    saygılar

8. gurcanbulut

gurcanbulut Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    617
    Ad Soyad:
    Gürcan Bulut
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Şimdi konu içinde konuşulan konu ile bahsettiğiniz kara gömülme durumu pek alakalı gelmese de 4 lastik olayına katılıyorum :)

9. emin_yasin

emin_yasin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    emin yasin yıldız
    arkadaşlar benim naçizane görüşüm yaşadığınız yer - 10 dereceyi görmüyosa bi de kar öyle senede 5-6 defa yağıyorsa heç kar lastiğine falan gerek yok. benim her sabah bi bindiğim araba var ( ben sürmüyorum ) yyeni kar lastiği taktı araba nın her yerinden ses gelmeye başladı. yani böyle yolu sanki arabanın içinde hissediyomuşsun gibi. bi de adam hergün ülen bu lastiği neden taktım ki diyor.

bende aracıma bu fikirlerimden dolayı kar paleti aldım. ama onu bile daha hiç kullanmadım (80 tl ). yani buraya da kar yağıyor ama öyle aman aman erzurum gibi kars gibi değil. diyeceğim çok kar yağmıyorsa çok lüzumsuz bir şey. kar yağdımı zaten yollar tamamen kapansa veya buzlanma olsa kar lastiği de işe yaramaz ha çivili kar lastiği olursa onu bilmem de benim düşüncem böyle.

10. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Kar lastiğinden ses geliyor. Vıvvıvvıv diye. ama insanı rahatsız etmiyor. Malum kar lastiği daha yumuşak ve yüzeyi farklı. Yakıt konusunda ben eksisini görmedim. Erzurum-tunceli gidiş dönüş yaptım. Aynı pompadan giderken gelirken mazot aldım. Yazın yakalayamadığım değeri yakaladım. 100 Km/h yi geçmedim.

Kar lastiği candır. Geçen sene yazlık lastikle kışı çıkarmaya çalıştım. Bu sene kar lastiğiyle çıkarıyorum. Arada dağlar kadar fark var. Kar eğer cıvık değilse rampa çıkarken inerken farkı görürsünüz. Bugün tamamiyle çıtır çıtır buz olan rampada test ettim. Hatta rampanın ortasında durdum kalkış yaptım banamısın demedi. Aynı kar buz yarında olacak. İsteyen olursa yolun fotoğrafını çekebilirim.

Aracın altının oturacağı kara niye gireceksiniz ki? Öyle bir durumda elbette hiçbiirşey işe yaramayacaktır.

11. gurcanbulut

gurcanbulut Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    617
    Ad Soyad:
    Gürcan Bulut
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Söylediğiniz şey çok küçük şehirler için belki olabilir ancak büyükşehirlerde özellikle İstanbul da kar senede 1 kere de yağsa, ki fazla yağıyor kar lastiği kullanmayan kişiler yüzünden trafikte çok sıkıntılı zamanlar geçirilebiliyor. Büyük şehirlerde herkesin aracına kar lastiği takması yada takmıyacaksa kar yağdığında aracını kesinlikle çıkarmaması gerek. Ki kar lastiğinin amacı aynı zamanda güvenliktir ve bu güvenlik sadece kendi güvenliğiniz değil trafikteki herkesin güvenliği dir.

12. AdemOcakli

AdemOcakli Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,466
    Ad Soyad:
    Adem Ocaklı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Kalabalık şehirler için kar lastiği en doğru seçimdir (öncelikle güvenlik nedeni ile) kırsal kesimlerde ise bence yine kar lastiği yetmediği yerde üzerine ne koyarsan koy ister zincir ister palet ister pençe çokta önemli değil ama pençe biraz daha iyi tutunuyor.

13. sirop

sirop Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    Serkan ARDA
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    ıyı aksamalar tekardan
    gurcan bulut ısımlı arkadasa katılıyorum lakın kıs lastıklerı +7 derecenın altın ıs gorur gerek ıslak zemn olsun gerekse karlı yol olsun bunun nedenıde hammadesının hava sogudukca lastıgın yumusaması yola daha ıyı tutunma saglar dolayısyla yola hakımıyetınız artacaktır
    ayrıca degerlı emın yasın dostum kıs lastıgı takıp ontakım bozman yada arabadan ses getırcek bır hadıseyle karsılamadım hıc daha once kıs lastıgı yerune zıncır takılmasının bır etkısı olabılır mı
    zaten seneye tum araclara zorunlu olacak gıbı duruyor kıs lastıgı....
    saygılar

14. Muzzyy

Muzzyy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad Soyad:
    Muzaffer
    Yaşadığınız Şehir:
    22-EDİRNE
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    arkadaşlar yeni konu açmak istemedim o yüzden burayı hortlatayım dedim.

aracımda kış lastiği var fakat uzun yola çıkacağım için zincir almak istiyorum. acaba bilinmiş iyi bir marka varmıdır? (fiyatı orta halli olan)

belki gerek kalmayacak ama tedbir almak gerek. palet fiyatları fazla geldi 150-200 civarları.

birde zincir taktıktan sonra 40-50ile giderken koparsa yinede zarar verirmi sağa sola

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

15. Unicorn

Unicorn Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,948
    Ad Soyad:
    Alpaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    kardeş onlara gerek yok hem ucuz hemde iyi tutar gibi gözüküyor cırt cırtlı kelepçeli aparat var bi incele istersen

http://urun.n11.com/diger-lastik-ja...0?cid=604001&gclid=CNWZhbSdicoCFQoCwwodbV4KGA

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/plastik-kar-zinciri-mini-kar-paleti-202097944

16. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Gerek olmayacağını düşünüyorsanız yanınıza ip alın. Jantın içinden geçirip baglarsınız saplandığınız yerden kurtarır sizi.

17. Muzzyy

Muzzyy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad Soyad:
    Muzaffer
    Yaşadığınız Şehir:
    22-EDİRNE
    Araç Modeli:
  18. Muzzyy

Muzzyy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad Soyad:
    Muzaffer
    Yaşadığınız Şehir:
    22-EDİRNE
    Araç Modeli:
    belki gerek olmayabilir demiştim. ama olma ihtimalide var. hem trafik bazı yerlerde zincirsiz geçiş izni vermiyor yolumda uzun 1000 km. edirne konya arası. beni korkutan bolu ve ankar civarları.
    bilinen bir marka varsa zincirde marka tavsiyesi alabilirim. yada hepsi aynı işi mi yapar hiç bilgim yok. çevremde kullanan da yok. o yüzden hiçbir fikrim de yok.

19. Cilo

Cilo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,168
    Ad Soyad:
    Yılmaz ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Kia
    Takmatik zinciri alın bagajınızda bulunsun, ben kullanma taraftarı olmadığım halde bagajımda yaz kış bulundururum. Kullanmak nasip olmadı olurya zor bir anda kullanma gereği doğabilir.

Muzzyy bunu beğendi.
  20. halilşahin

halilşahin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Halil ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    64-UŞAK
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    merhaba
    hayatımda ilk kez kar lastiği taktım bu gun anladım ki kar lastiği sadece az bir karda etkili yogun karda malesef yeterli değil. Çözümüm zincir oldu.Hangi marka alırsanız alın yeterki iyi baglayın kopma olmaz önlem olarak ip alın zinciri taktıktan sonra ilaveten iplede baglarsanız daha saglam olur.Bende yıllar once carub marka almıştım.İzmir/Prektikerden.İyi yolculuklar

Muzzyy bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş