LPG KABLO

Kapı kilit ve yol bilgisayarı sıfırlama sorunu

'Elektrik & Elektronik Sistemler Sorun Ve Çözümleri' forumunda altınmat tarafından 28 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu

1. altınmat

altınmat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Hakan DEMİRTAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    2012 model i20 troy araçımda son birkaç aydır kontağı kapattığımda yol bilgisayarındaki km ve saati sıfırlıyor, sanki elektrik voltajı düşük geliyormuş gibi tepe lambası az yanıyor.bu sıkıntıyı yaşattığı zaman aracı kilitlemek için kumandayı kullandığımda sis farları yanıp kapanıyor kapıyı kilitlemiyor.
    dörtlüleri ve farı açtığım zaman normale dönüyor.geçen ay servise götürdüm bir problem bulamadılar sigortaları değiştirdiler o anlık düzeldi ama bir ay sonra tekrarlamaya başladı yardımcı olabilecek arkadaş varmı ???

2. altınmat

altınmat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Hakan DEMİRTAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Hiç buna benzer sorun yaşayan yok sanırım servis sigortalarin dibi paslanmis demişti böyle tepki veriri mi anlayamadım

3. tusuka

tusuka Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Özgün Yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 CRDİ (2008-2014)
    Merhaba, aynı sorun benim de başıma geldi. Geç olsa da çözümü yazayım belki faydası olur. Direksiyonun altındaki sigorta kutusunda bellek hafızası için 2 adet sigorta bulunuyor (10A ve 20A). Bende 10A olan patlamıştı, değiştirince düzeldi.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş