LPG KABLO

Izmir'de Servis Dolandırıcılığı

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda lucasgursaka tarafından 13 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. lucasgursaka

lucasgursaka Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    131
    Ad Soyad:
    Remzi
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Konuyu yanlış yere açtım kusura bakmayın...

Merhaba arkadaşlar, başlık biraz sert gelmiş olsada hak ediyorlar çünkü bildiğiniz bir nevi dolandırıcık. Hemen konuya gireyim Accent blue dizel otomatik aracım orijinal paspasları halı olarak üzerinde geldi zamanla oldukça kirlendi vs. dedim ki orijinal kauçuk paspas aliyim. İzmir'de olanlar bilir 2 tane büyük yetkili servis var biri Yükseliş biri İlyasşen neyse ben konum olarakta bana yakın olan Yükseliş'i telefon ile aradım aracımın modelini yılını vs. söyledim orijinal kauçuk paspas istediğimi söyledim.

Ellerinde olduğunu fiyatınında 250 TL olduğunu söylediler, çok fazla sorgulamadım serviste herşeyin iki katı pahallı olduğunu biliyorum. Tam gidecektim taktırmaya dedim birde diğer yetkili İlyas Şen'i ariyim inanmayacaksınız ama fiyat olarak 110 TL fiyat verdiler. Hemen gittim taktırmaya adamlar bildiğiniz orijinal kutusunda kılıfında paspaslarımı verdiler.

Şimdi soruyorum ya gidip 250 TL'ye paspasları Yükseliş'ten alsaydım, yazık günah değil mi bu devirde para kolay mı kazanılıyor. Ama elimden gelen bütün şikayetleri yapacağım. Yükselişin fiyat söylediği telefon görüşmesinide kaydettim. Hyundai Türkiye mi şikayet etmem gerekiyor. Yoksa ne kadarsa çeviri parasını verip Koreye mi şikayet etmem gerekiyor hepsini yapacağım.

2. no good

no good Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Kara B.
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    İstanbul'daki genel merkeze iletin şikayetinizi. Gördüğüm kadarıyla bu serviste cıvıtmış iyice. İzmir'e geldiğimizde kapsından geçmememiz gereken servisi öğrenmiş olduk bizde.

3. ozgutozkan

ozgutozkan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,656
    Ad Soyad:
    Özgür ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Yükseliş çok şikayet alan bir servis malesef. Ama başlık biraz ağır kaçmış gibi ben olsam dolandırıcılık yerine kazık kelimesini kullanırdım.

4. Ali Gök 89

Ali Gök 89 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Ali Gök
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bu işin neyi dolandırıcılık anlamadım tam olarak. misal arabayı yağ değişimine bırakıp değişmeden verirlerse dolandırıcılık olur örnek olarak bu iş dolandırıcılık değil bana göre isteyen istediği fiyatı söyler.

ayrıca paspas denen şey binlerce internet stesinde parçacıda markette petrolde heryerde satılan şeyler. servisten almanında çok bir mantığı yok hyundai accent paspası bulunmaz bişey değilki

bence konu başlığınız fazla ağır servisler arası fiyat farklılığı daha uygun olurdu. yada özgür özkan beyin söylediği kelime daha uygun olurdu dolandırıcılık farklı bişey

5. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,056
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    dolandırıcılık görmedim ben,
    akıllı adam marketten ekmek almak dışında her şeyi birkaç yerden fiyat alarak satın alır. siz de öyle yapmışsınız zaten. normali budur.

yapacağınız hiçbir şikayet hiçbir sonuç çıkartmaz.

çeviri parası verip de koreye şikayet ederseniz çok gülerim ama.

6. ykirlangic

ykirlangic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    109
    Ad Soyad:
    getz
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Nasıl dolandırıcılık değil ?
    2 paspas fiyatına 1 paspas satmak dolandırıcılığın alasıdır bence.. 30 tlde işçilik kalıyo :d

7. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,266
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Serbest piyasa, isteyen istedigi fiyata satar, bunu dolandiricilik olarak nitelendirmek bence cok uygun olmamis.

Yukselis ciftine o fiyati vermis de olabilir.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cenker_baba bunu beğendi.
  8. cenker_baba

cenker_baba Guest

size fiyat vermiş siz pahalı bulup başka yerden almışsınız. yani o firmaya para verip almadığınız birşey yoksa dolandırıcılık yok.
    ticaret bu ister alırsın ister almazsın
    bimde pirinç 2 tl
    başka markette aynı prinç 4 tl 6 tl
    şimdi market bizi dolandırıyor mu?
    uygun olanı bulup almışsın para verip almadığın ürün hizmette yok neresi dolandırıcılık bunun ?

MSC bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş