LPG KABLO

Ix35 Benzin Göstergesi Düşmüyor Ve Benzin-lpg Fazla Yakıyor

'İX35 Forum - Club' forumunda erdalss tarafından 11 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

1. erdalss

erdalss Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Erdal Şahin
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Arkadaşlar Merhaba. 2013 Ix35 Style Plus Zavoli tüp takılı aracım var. Yakın zamanda sarfiyati öğrenmek adına birkaç defa benzin ve tüp aldım. Öncelikle şunu söyleyeyim tüp ve benzin ortalaması 50-55 kuruş gibi. Bu çok fazla bir tüketim değil mi? Yine en son yakıt aldığımda pompa attığı halde doldurtmaya devam ettim. Bu şekilde 5 litreye yakın dolum yaptırdım. Ibre Biraz Geç de olsa güncelledi ve full gösterdi. Üstüne neredeyse 500 km gittim ama hala benzin göstergesi düşmedi. Normalde bu km ye 2 seviye düşmesi gerekirdi? Sıkıntı tam olarak ne olabilir? Yakıt için tavsiyeniz ne olur? Bu şekilde yakması normal derseniz artık elden çıkarma vakti gelmiştir

2. yesil_09

yesil_09 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,186
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Samandiraniz takili kalmis olabilir, lpg ayarinda sorun olabilir,belli bir devirde benzine geciyor olabilir,yakit gayet normal o cüssedeki arac icin,500 km deki ortalama hiziniz yük durumunuzda onemli hesaplama yaparken

3. erdalss

erdalss Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Erdal Şahin
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Her zamanki standart kullanım aslına bakarsan. Şehir içi ve şehir dışı karışık kullanım ve çoğunlukla iki kişinin bindiği araç. Şamandıra takılmış olabilir dedigin gibi. Ama yakıt çok fazla zorlamama rağmen böyle.

4. ihsangunes

ihsangunes Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    90
    Ad Soyad:
    İhsan Güneş
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Merhaba benim aracımda 2014 model Hyundai ix35 otomatik elite donanımlı. Bende de prince sıvı lpg mevcut (Benzin sarfiyatı yok deniliyor) benimde şehir için dediğiniz rakamlar. Benim evim işyerine yakın sayılır ve de yoğun trafik dur kalk çok oluyor. Sizin aracınız otomatik mi yazmamışsınız ama benim değerler de size yakın. Ama uzun yolda bu rakamlar çok düşüyor.

Zaten LPG fiyatlarıda artık eskisi gibi değil. Birçok araç bu rakamlara yaklaştı.

5. erdalss

erdalss Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Erdal Şahin
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Aracım manuel. Lpg+Benzin sarfiyatı var benim araçta. Son dolumdan sonra benzin takviyesi yapayım istedim tüp ile birlikte. 2-3 litre benzin aldıktan sonra pompa attı. Yine zorlamaya 50 TL'lik alım yaptım. Şu an tüp kullanmıyorum. Yakıt ibresi düşer mi diye benzindeyim. Yaklaşık 110 km yaptım ama hala hareket yok. Sağlıklı döneminde ve tüp kullanmaz iken 75 km maximum yapıyordu araç bir seviye yakıt ile. Ortalama 65 km diyelim. Şamandıra takılmış diye düşünüyorum ancak yakıt alırken pompa atıyor çok fazla dolum olmadan. Pompa algı sistemi nasıl çalışıyor bilen var mı? Benzin istasyonundaki görevli şamandıraya bağlanıyor bu şekilde algılıyor dedi, ki böyle ise şamandıranın bozuk olduğu doğrulanır. Ama araştırınca da pompa ucunda hassas algılayıcıların olduğu, sıvıya değdiği gibi pompanın attığı gibi bir şeyle okudum. Bu konuda bilgisi olan bana yardımcı olur ise sevinirim. Komple bir sök tak işine girmek istemiyorum.

6. ozgutozkan

ozgutozkan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,656
    Ad Soyad:
    Özgür ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Şamandıra takılı kalmıştır. Tam sistemi bilmiyorum ama pompa Şamandıra ile bağlantı kurmuyor orası kesin. Arattım video var. Nasıl çalıştığı belli.

Halil bunu beğendi.
  7. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    pompa şamandıradan bağımsız, yukarıda videoda olduğu gibi ikinci bir boru var. bu boru sıvı içinde kalınca atıyor.

araca tepeleme yakıt koyduğunuzda gösterge aşağı inmesi uzun sürer.

bende getz varken tepeleme yakıt koyduğumda 200 km yaptıktan sonra gösterge aşağı inmeye başlıyordu.

koreci bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş