LPG KABLO

Ix 35 Lpg Almayı Düşünüyorum

'İX35 Forum - Club' forumunda çağlarkırhan tarafından 26 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. çağlarkırhan

çağlarkırhan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    çağlar kırhan
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    merhabalar lpg li ix35 almayı düşünüyorum biraz araştırdım ama lpg çalışma sisteminde tam bi bilgi alamadım lpg li ix35 kullanan varsa sistem nasıl çalışıyor yardımcı olurmusunuz.teşekkürler

Duygu bunu beğendi.
  2. byldz44

byldz44 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Alper Yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Eğer aracı uzun yıllar kullanacak ve çok km yapacaksan prins LPG önerisi yapabilirim benim araçta prins yok ben ikinci el aldım brc var ldi olan tiplerden benimkinde benzin de kullanıyor ama prins sıvı LPG sistemde hicbir sekilde benzin kullanımı yok bakım vs yok ama fiyatı biraz pahalı İstanbul da sorduğum 8800 TL dediler Kayseri'de 7800 dediler .

3. nqs

nqs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    göksel saraçoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    5-AMASYA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    geçen hafta pazartesi günü ix35 sahibi oldum ve aynı gün marjet sıvı sistem LPG taktırdım (maraş'ta) 550 km yol yaptım, ortalama kilometrede 26,5 kuruş yaktı. Karma sistem yerine sıvı sistem taktırmanı tavsiye ederim, hiç benzin kullanmadan hep gazda çalışır araba. Marjet'in fiyatı peşinde 4.500 TL

Duygu bunu beğendi.
  4. ahmetakif34

ahmetakif34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    444
    Ad Soyad:
    seyfullah
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    en az 5 yil binilmeyecekse bu arabaya lpg mantiksiz. sistem kendinu amorti edene kadar 2 yıl gecer

ix35_66 bunu beğendi.
  5. murat52

murat52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    murat turan
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Merhaba arkadaşlar merak edenler için bende bu sistemle ilgili tecrübelerimı paylaşmak isterim. 2013 elit ix35 e bu sistemi taktirmadan önce elimden geldiğince araştırdım ve sonunda 30.000 km civarı iken 7000 tl ye taktirdim.şuan 50.000 km ye geldim. Performans artışı var densede hissedilir değil ancak düşme kesinlikle yok.Yakıtı defalarca denedim ve genel olarak uzun yolda 1 lt gaz ile ENAZ 10 km lik yol gidilir. Yani gazı kactan alirsaniz km de okadar yakarsiniz.Yılda ortalama 30.000 km yapıyorsaniz yaklaşık 2 yıl da kendini amorti eder. pompa sesi ilk çalışırken varla yok arası bir vızıltı şeklinde ama sonra hemen kesiliyor. Kesinlikle rahatsız edici bi durum yok yani. Benzin tüketimi 20.000 km lik deneyimim sırasında arada depodaki benzini yenileme ihtiyacinin dışında olmadi.olduysa da farkedilir değil. Yedek lastik yerine takılan simit tüp yaklaşık yarım cm yüksek geldiğinden bagaj zemini tam oturmuyor.25 bin km de bir bakımı var.sanirim 50-100 tl arasında bir ucreti var. Özetlersek beklentilerim karşılandı diyebilirim. Umarım karasızlik yaşayan arkadaşlar için faydalı olur.

6. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    yakıt değeri iyiymiş... Mesela Konya için gaz 2,51 TL ... yakıt 0,25 krş.... bence iyi bir değer.

Duygu bunu beğendi.
  7. ihsangunes

ihsangunes Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    90
    Ad Soyad:
    İhsan Güneş
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Merhaba arkadaşım. Bende ocak ayında 2014 Model ix35 elite modelini adlım. Aldığımda üzerinde Prince marka sıvı lpg sistemi vardı. Bu sistem arkadaşların dediği gibi direk LPG ile çalışıyor araç. Hiç benzini kullanmıyor. Ama ekonomik mi? o konuda henüz net karar vermiş değilim. Şöyle ki benim evimle işyerim yakın mesafe 3km gidiş 3 km geliş. Araç ısınmadan varmış oluyorum. Birde dur kalk trafiği oluyor. Hatta durup kalkmıyoruz bile diyebilirim. O yüzden son LPG zamların da etkisi ile 47-50 kuruş/km civarı bir yakıt sarfiyatı var. Uzun yol tecrübe edip deneyeceğim o zaman tam anlarım ekonomik midir LPG diye. Simit Tank 40lt alıyor. Bu yakıt ile de ortalama şehir için 200 km gibi bir yol yapabiliyorum. Son fiyatlarla 105-110 TL arası dolduruyorum depoyu. İşte durum bu.

Herkese kazasız ve belasız sürüşler dilerim.

8. emre_narmn

emre_narmn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Emre Narman
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    VW
    Öncelikle herkese merhabalar.Foruma yeni üye oldum.Ben de siyah renkli lpgli bir ix35 almayı düşünüyorum.Konu varken yeni bir konu açmak istemedim.İhsan Bey yakıt tüketimi sıvı lpg'de söylediğiniz değerlerde ise ben kesinlikle bu aracı almaktan vazgeçerim.1.6 gdi 135 beygir motorun şehir içinde 47 kuruş yaktığını söylüyorsunuz öyle mi ? Gerçekten çok fazla.Lpg'yi kaç tl den aldığınızı sorabilir miyim ? Bir de bilgili arkadaşlar lpg öncesi ve sonrasındaki performans , ara hızlanmalar , sollamalar hakkında bilgi verebilirse sevinirim.İnternette bu araba gitmiyor , lpg'de hiç gitmez , yokuşta tıkanır gibi yorumlar gördüm.Bilgi sahibi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.Teşekkürler

9. ix35_66

ix35_66 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Serkan
    Yaşadığınız Şehir:
    66-YOZGAT
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Brc sıvı sistem tüp taktırdım. 7.000₺ şuan 9.000₺ ama %50 yakıt tasarrufu var. Şehir içi 26-27. Şehir dışı 19 krş

hakan84 bunu beğendi.
  10. emre_narmn

emre_narmn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Emre Narman
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    VW
    Cevap için teşekkürler.Gayet ideal yakıt değerleri.Parasına değmiş bence.Peki aracın performansından memnun musunuz lpg'de ?

11. ix35_66

ix35_66 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Serkan
    Yaşadığınız Şehir:
    66-YOZGAT
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Aracın performansında zerre kadar azalma yok. Aksine %5 artış olacağını söylediler. Ben hissediyorum çok az bir farkla ama benim taktırdığımda 26bin km idi. Motor açılmamıştı bile tüp taktırdığım o arada otobanda 190 vurdum motor açıldı onun katkısı da olabilir ama performans düşüşü söz konusu değil. Eğer 3 yıldan yukarı bineceksen verdiğin paraya hiç acıma 85-90₺ ile 600-650km rahat biniyorum. Şöyle söyleyim yozgattayım 100 liralık dolduruyorum depoyu( zaten 120-125₺ alıyor max) Ankara'ya gidiyorum,trafikte ve içinde geziyorum yaklaşık 30-50 km sonra Yozgat'a geliyorum Yozgat'ta da 3-4 gün biniyorum.Ama dediğim sıvı sistem için diğer 3vin liralıkları bilmiyorum. Mesela en son 15.04.2017de 100₺ gaz aldım daha biniyorum rahat 3-4 gün daha binerim. Aylık ortalama 200₺ gaz alıyorum şehir içi günlük yaklaşık 20-25 km rahat dolanıyorum. Toplam 750-800 km şehir içi 200₺ harcıyorum tabi bu değer her zaman değişiyor ama ortalama bu. Benzinde iken sadece işe gidip geliyordum 4 günde 50₺ harcıyordum şimdi bakkala bile araba ile gidiyorum.öğle arası eve git gel yapıyorum evim çarşıya ve iş yerine 3km. 3 sabah gidiş 3 öğlen geliş 3 öğlen gidiş 3 akşam geliş yani sadece 12km işe gidip geliyorum 10-15 km de geziyorum daha fazla da oluyor çoğu kez.

emre_narmn bunu beğendi.
  12. digi65

digi65 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    İsmail Terhan
    Yaşadığınız Şehir:
    65-VAN
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    konu hortlayacak ama hortlasın :)
    arkadaşlar 20.000 km de aldığım ix 35'e landirenzo lpg taktırdım. 4.000 lira. araç sadece ilk çalışmada benzin kullanıyor sonrası sürekli lpg de. ve çok memnunum ne çekiş ne de başka bir problem görmedim. benzin lpg farketmiyor.

13. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    iX35'lerde benzin+LPG karma yakıyor diye duymuştum. Çok da emin değilim tabi durumdan. Yeni kit falan mı çıktı acaba yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum.

14. Burak&Buse

Burak&Buse Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    754
    Ad Soyad:
    Remzi Akıncı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Sanırım bahsettiğiniz olay T GDI de var.

15. ix35_66

ix35_66 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Serkan
    Yaşadığınız Şehir:
    66-YOZGAT
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    7.000₺ ye sıvı sistem taktırdım. Şehir içi 27 krş civarı şehirdışı 18 krş civarı yskıyorum yani 150₺ gaz ile yaklaşık 700km yol yapıyorum

16. ihsangunes

ihsangunes Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    90
    Ad Soyad:
    İhsan Güneş
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Uzun yolda bir depo dolu tüple (simit tüp) 420 km yaptım. Merak eden arkadaşlarıma. Aracımda daha önceki mesajımda yazdığım gibi prince sıvı lpg var.

Herkese güvenli sürüşler dilerim.

Duygu bunu beğendi.
  17. kayaormendmuh

kayaormendmuh Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    burak murat kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    üstadım bende de 2015 model ix35 var, prince sıvı sistem taktırdım 8 ay önce, uzun yolda 20-22 krş civarı yakıyor, şehir içi ise dur kalklara bağlı olmakla birlikte en fazla 32 krş yakıyor. İstanbul trafiğinde. sizin araçta bence sıkıntı var, ya gazda değil yada başka bir arıza. sizin dediğiniz değerleri yakması imkansız. ayrıca benim araç otomatik, otomatikler %5 civarı fazla yakmasına rağmen değerler bu şekilde. Bide ben depo fulleyerek ölçüyorum, ölçümümde hata payı sıfır. gazı da 2,35 civarına alıyorum. saygılar...

18. semstarık

semstarık Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    tarık sems
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    merhaba...iyi günler..aracınız lpg ile şehir içi ne kadar yakıyor..herhangi bir problem yaşadınız mı

19. semstarık

semstarık Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    tarık sems
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    merhaba..lpg yi tavsiye edermisiniz...hiç bir sorun yaşadınız mı

20. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Araba almayın boş verin altın alın yastığın altına koyun sıcacık bu ülke de araç demek vergi demek.

Coolwhisper bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş