10 Kasım LPG KABLO

Itfaiye Hortumuyla Araca Su Tutup Sonrasında Ağlamak

'Sohbet' forumunda koreci tarafından 19 Mart 2018 tarihinde açılan konu

1. gogo17

gogo17 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,669
    Ad Soyad:
    İlkay
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    Ah ah o paralari boyle arabalara veriyorlar ya bende buba tutuluyorum iste benim akrabada duster aldı ilk haftasi sagnak yagmurda arka paspaslari su olunca servise gitti ben araba aldim havuz almadim diye desen ne olucak kalite farki teneke diye begenilmeyen japon kore arabalari su degil toz bile almiyor icine ama gelde insaninmiza anlat

HMB bunu beğendi.
  2. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,916
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Havalandırma açıklığı konumu ve tahliye kanalının çapı bu olayda etkili oluyordur herhalde. Mesela Xsara da havalandırma açıklığı o bölümdeki zeminden 5-6 cm yüksekte idi.

muhendus bunu beğendi.
  3. cenker_baba

cenker_baba Guest

Ben iddaa ediyorum o denli bir suyu aynı yere hangi araca tutarlarsa araç su alır anormallik bu kadar suyu neden tutarsın araca ve amcam

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    waterproof ile rainproof arasındaki fark bu qasqai sahibi arkadaş bunu bilmiyor zaten qasqai çabuk hızlanıyor az yakıyor diye millet bayılıyor halbuki o kadar iyi bir suv değildir qasqai, piyasada ne subaru xv ler var ne tucson lar var qasqai nedir, kaldı ki karadeniz yağmuru otomotiv standartlarını aşar, bu durum dolu yağdığında kaportanın yamulması gibi birşey o kadar su kaportayı bile eğer.

motor firewall ının üstünün ve iç ön göğüsün sökülüp elle birçok işlem yapılması lazım yani ekstra tahliye delikleri ekstra fitil ve contalama gibi işlemler gerekiyor bu aracı bu şekilde su tutupta kullanmak için.

muhendus bunu beğendi.
  5. muhendus

muhendus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,191
    Ad Soyad:
    Safak Y.
    Yaşadığınız Şehir:
    ALMANYA
    Araç Modeli:
    VW
    Eren hocam saydığınız modellerin 1.5-1.6 civarı dizel motoru yok, ne yapsın insanlar. Qasqai de o derece kötü bir araç değil ama tabii bir Tucson kadar da iyi değil.

Hyundai direndi yıllarca Tucson ve önceden ix35 lere 1.6gdi motoru koydu ama 1.6 crdi motoru koymadı. Akıl alır gibi değil, Almanya'da bakıyorum Hyundai Tucson lara eski 1.7 crdi motoru koyuyor 115ps lik ama yine 1.6crdi 136ps lik motoru koymuyor. Ne denir bilmiyorum cidden.

Öte yandan bence ne olursa olsun araç bu kadar çok su almamalıydı, içeride şırıl şırıl su akması nedir yani, sızıntı da değil resmen akıyor su içeri. Bu araç özelinde bir sorun olmalı, bu yoğunluğa yakın yağmurlarda yağıyor her seferinde bu kadar su alırsa neye yaradı o araba. Üretimde bir hata olmuş kalite kontrolde gözden kaçmış bir sorun var bence.

6. HakanTorbali

HakanTorbali Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    182
    Ad Soyad:
    Hakan Akcay
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Bence iceri almamasi lazim suyu defalarca kez is yerinde arabami yikadim akan su nerdeyse bu debide hic iceri su almadi adam hakli bence.

Bu Sayfayı Paylaş