LPG KABLO

İsimleriyle güneşi yükseltenler...

'Sohbet-2' forumunda PolisÖzelHarekat tarafından 11 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Hep profesyonellikten yana olmuşumdur, bence en uç diyebilecegimiz polisin bile özel harekat kadar bilgi ve tecrübesi olması lazım, dönem dönem bu birliklere kaydırılıp eğitimden geçmesi lazım. Sadece catışma olarak değil diğer birimlerde de çok zeki insanlar gördüm, hiç unutmam Trt'de gerçek cinayet vakalarından uygulanmış belgesel tadında bir program vardı, birakın olayı cözmeyi anlayabilmek için iki kere izledim, o olayı çözen polisin alnını öperim müthiş bir zeka. Ben isterimki tüm polis teşkilatı pür dikkat olsun ama çok görüyorum trafik ve asayiş ekiplerinin umursamaz bakış ve tavırlarını. Ama işte insan kavun değil ki koklayasın. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin.

<<bülent>> bunu beğendi.
  2. PolisÖzelHarekat

PolisÖzelHarekat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    134
    Ad Soyad:
    Batuhan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    30-HAKKARİ
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Eğitim konusunda ise evet eğitimi biraz zor. Mesela bir kaç örnek vereyim ; Sizden 10 kg sırf çantası ve techizatlar 2500 metreyi 15 dakikanın altında tamamlamanız istenir. Yada bir gece yürümeye başlarsınız gece intikali yapılır 10 km aralıksız yürürsün topukların şişer vs. Fiziksel olarak belki handikapın olabilir ama önemli olan psikolojik olarak bitireceğine inanman. Kurs süresince başınızda bulunan eğitmenler sizdeki gelişimi günlük , haftalık ve aylık olarak takip edecekler , önemli olan burada kursiyerin samimiyetidir , misal veriyorum atış ile ilgili yapılan görevde 10 mermide 7 isabet isteniyor ama aday 3 vuruyor , bu tolere edilebilir eğer kursiyer eğitmenin anlatımını dinliyor , elinden geldiğince uygulamaya çalışıyorsa burada eğitmenin kanaati ön plana çıkar ve görev yapmış gibi kabul edilirsiniz , zaten birinci ve ikinci aydan sonra eğitmenleriniz sizi uçuracaktır , siz dahi kendinizde ki gelişime şaşıracaksınız. Görev yeri olarak doğuya atanırsın. Doğu görevi bittikten sonra batıya dönersiniz , batıda görev yaptığınız ilin süresi kadar görev alırsınız.Doğu-Batı sürelerini pek kafanıza takmayın , zamanla bu ortamda bulundukça siz kendiniz gönüllü olarak şarka gitmek isteyeceksiniz , şarktan gelen arkadaşlarımız genelde 2 yada 3 yıl batıda kalıp kendi istekleri ile tekrar doğuya tayine gidiyorlar.Bu tayin işlerinde de yine gönüllülük esastır yukarıdaki örnekte verdiğim arkadaşlarımıza zorlamayı bırakın telkin dahi edilmeden kendi istekleri ile doğuya gidiyorlar. Bu inancı ve cesareti kendinde buluyorsan devam edersin. Sevgiler selamlar

<<bülent>> bunu beğendi.
  3. Acemİ30

Acemİ30 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Ad Soyad:
    Oğuzhan oğuzhan
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum mekanları cennet olsun geride kalan aslanların da Allah yar ve yardımcısı olsun

<<bülent>> bunu beğendi.
  4. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    bir kahramanı daha ebediyete uğurladık. Allah mekanlarını cennet etsin. Ruhları şâd olsun.
    El Bab şehidi Murat TEVLİM.

Çaloğlu, Sabahattin ve rpurcek bunu beğendi.
  5. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Kahramanlar can verir, Yurdu yaşatmak için. Allah mekanlarını cennet etsin. Ailelerine sabır versin.

Yusuf, Çaloğlu ve e_uzun bunu beğendi.
  6. Hyundaiacar

Hyundaiacar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Acar Derin
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Allah bütün askerlerimizi, vatanımızı korusun. Paylaşım için teşekkürler.

<<bülent>> bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş