LPG KABLO

Iphone Se Almayı Düşünüyoruz.

'Bilgisayar / Teknoloji / Bilim / İnternet' forumunda YasinD. tarafından 15 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,057
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

iphone ekranları da 1 güne kargoyla geliyor, ya da en küçük şehirlerde bile bütün iphone ekranları telefoncularda bulunuyor. ekran değiştirme fiyatları 80-150 tl arası. size yarım saat içinde ekranı sağlam bir iphone verilir.

yetkili servis hizmeti garanti kapsamı için konuşuluyor, yani yere telefonu düşürüp ekranı kırmak tamamen alakasız.

her android telefonun ekranı her yerde bulunmuyor, çok satılanlara ulaşmak "ancak" iphone ekranlarına ulaşmak kadar kolay.

erenuzel41 ve YasinD. bunu beğendi.
  2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,057
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

hayırlı olsun,

bence iphone alınmayacaksa eğer android telefonlar arasında fiyat/performansı değeri en uygun telefon alınmalı, xiaomi de tam olarak böyle.

elimdeki iphone 4 yıl 8 aylık, alırken 2 android telefon parası verdim ama bence buna değdi.

YasinD. bunu beğendi.
  3. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Teşekkür ederim. Telefonu gördü bizim hanım. note 2 den sonra biraz küçük gelmiş :) konu başlığı böyle kaldı ama galiba Xiaomiyi yarın sabah 10 gibi sipariş edeceğim.

4. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    tebrik ederim, bu sipariş ettiğiniz telefon ile konuşma esnasında tek dokunuş ile ses kaydını yapabileceksiniz iphone da bu özellik yok, herhangi bir internet linki açmak istediğinizde illaki zorla safari browser ı değil de istediğiniz google chrome yada opera gibi web browser ların bu linki açmasını sağlayabileceksiniz. Çoklu kullanıcı desteği ile birden fazla insan tek bir telefonu kendine göre özelleştirip kullanabiliyor ve diğer kullanıcıların verileri aynen kalıyor gizlilik de öyle bu özellik ios da iphone da yok:) çoklu pencere desteği ile üstte video izlerken aşağıda internet tarayıcı açılabiliyor bu özellik te ios ta yok:) Kullanıcı arayüzü veya launcher denilen menüler, sayfa geçişleri ve simgeler, renkli veya çeşitli emoji klavyeler, el yazısı tanıyan klavyeler gibi pekçok şey androidde istenildiği gibi özelleştiriliyor ios ta kullanıcı arayüzü değişikliğine dair pek fazla bir seçenek yok,

Androiddeki resmi uygulama mağazası google play store da ücretli olan, sınırlamalı olan yada ülkemizde henüz piyasaya sunulmamış bir uygulamanın ücretsiz olarak kırık versiyonunu yada ayrıcalıklı biçimde hazırlanmış korsan versiyonunu web tarayıcıdan apk uzantılı dosya olarak indirip androidli telefona kurmak ve bazı uygulama izinleri isteklerini vermeden güvenli biçimde kullanmak mümkün ancak iphone da böyle birşey kesinlikle yok :D

Bunları ben demiyorum alttaki linklerde belgeleri var:)

http://www.webtekno.com/android-de-olup-ios-da-olmayan-5-ozellik-h31403.html

http://www.webtekno.com/mobil/iphon...lanamayacagi-3-android-uygulamasi-h15500.html

https://www.chip.com.tr/haber/iphone-da-olmayan-10-harika-android-islevi_26956.html

İphone ve ios bu özellikler olmadığı için stabil ve hızlı çalışıyor bu özellikleri getirsin görelim özellikle cafcaflı renklere ve hareketli simgelere sahip widget ekranları ile kullanıcı arayüzünü son sınırına kadar değiştirebilme ve korsan uygulama yükleyebilme gibi özellikleri İos kullanıcıya bir sunsun bakalım stabil kalıyormu ios? :D bu sebeple çok ta janjanlı ve detaylı olmayan iphone lar androidli cihazlar gibi sürekli elde oynanmak yerine cepte duruyor çünki sıkıcı cihazlar bunlar kurcalanacak oynanacak yeri yok fazla, o yüzden eskimiyor işte ve uzun süre dayanıyor deniliyor:D androidli cihazla da oynamazsanız 7-8 seneden fazla dayanır elbet:)

Yengem biliyor işi bak ekranı küçük demiş daha ilk başta:) yani demek lazım ki bunların ekranı neden bu kadar ufak oluyor? değil mi? 6 inçlik telefonlar var androidli ama en büyük ekranlı ios lu telefon 5 küsür inç sanırsam

YasinD. bunu beğendi.
  5. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,057
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    eren iosu 4 sene 8 aydır, işimle ilgili "çok" yoğun kullanıyorum, sürekli fotoğraf videoları e-posta ile biryerlere yolluyorum, benimle aynı işi yapan android kullanan onlarca arkadaşımın telefonu bu tempoya 1 yıldan fazla dayanmadı, zaten yarısından çoğu ios'a geçti.

şimdiye kadar yapmak istediğim hiçbir işlem için ücretli uygulama kullanmadım.

sizin için korsan kullanma avantajı kesinlikle en önemli şeyse, para ödemeden başkalarının parayla sattığı şeylere sahip olmak telefon için en önemli özellikse android doğal olarak rakipsiz olacaktır. ;)

YasinD. bunu beğendi.
  6. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    abi sen boşver onu bunu:) ses kaydı yapıyor mu? mesela birisini aradın sövdü saydı? mahkemeye vermek lazım ama hani ses kaydı? :) ses kaydı önemli abi:D

arkadaşlarınızın telefonları androide yakışmayan cihazlar olabilir mi? samsung E serisi gibi, yada 1200 1500 mhz arası işlemciye ve 1gb ram e sahip androidli pekçok cihaz uygulama mağazasındaki uygulamaların çoğunu çalıştırırken bile zorlanır, hatta wireless internet açılınca yavaşlar kapalı iken hızlanır. Bedava lisans ile dağıtılan android ile optimize olamayan ve çok sorun yaşayan oldukça fazla cihaz var. Bu hem iyi hem kötü, iyi yanı ucuza elde edilebiliyor ancak kötü yanı; ucuz olan cihazlar stabil ve hızlı değiller ve kolay bozuluyorlar. Elimde kolay bozulan ve stabil olmayan yavaş ötesi bir cihaz var hatta çıktığı sene sıfırının satışı piyasadan silindi samsung tab 3 7.0 inç tablet, 371 liraya aldım 2013 te aynı anda ön planda 1 uygulamadan fazlasını çalıştıramıyor, kamerası bulanık ve 2 megapiksel çekiyor, traffic racer oynarken bile takılma kasma yaşıyor, internet tarayıcıyı kapatıp navigasyona giriş yapmak 20 saniye sürebiliyor, ancak dün izmit fuarına giderken navigasyon olarak bu cihazı kullandım gideceğim noktaya kadar götürdü ve arkası ateş gibi ısındı birde yüzde 20 şarj yedi, demek istediğim 371 liraya bu kadar hizmet vermesi iyi birşey ve androidle tanıştığım ilk cihaz olarak ilk bunu tanıdım gördüm.

2015 yılı sonlarına doğru 1200 lira para verip amerika dan elektronik cihaz satışı yapan bir firmaya google ın kendi yazılımı ile optimize olarak özel üretimi olan nexus cihazlarından birisini getirttim, 2013 yılında performans listelerinde 7 inçlik tabletlerin performans ve stabilite lideri olan nexus 7 adında bir tablet bu, asus ve google ortak üretimi, 2 yıldır kullanıyorum 35-40 civarı 2 boyutlu 3 boyutlu değişik bir sürü oyun yükleyip oynadım saatlerce youtube ve flash yayın akışlarını izledim, birçok uygulamayı yükledim sildim yükledim sildim dahili hafıza yüzde 85 oranında dolu şu an, ne bir kasma donma nede ısınma problemi yaşamadım kullanıcıya tepki verme hızı çok çok yüksek. Çünki apple ın benzeri mantıkla üretilmiş bir cihaz bu qualcomm işlemcisi ve 2gb ram i var 300 saatten uzun süre açık halde bekleme yapabiliyor, istediğiniz kadar arayın piyasadaki başka hiçbir android 7 inçlik tablette 2gb ram yoktur. Hemde gereksiz hiçbir uygulama barındırmıyor sade bir android yüklü halde geliyor ram temizleme düğmesi dosya yöneticisi antivirüs, not alma yazılımı vs. gibi uygulamaların hiçbiri fabrika çıkışı yok içeriğinde ama bunlar istenildiğinde çok basitçe mağazadan yüklenebiliyor

Şimdi 100 liraya 7 inçlik tablet satılan bir ülkede siz getirip amerikada 160 dolar olan bu tableti gümrüğü vergisi stopajı derken 1000 lira civarına satarsanız elbette android in ve cihazın en iyisi ile kimse tanışamaz:) kimse onu almaz yani, android 300-500 liralık cihazlarda rezil halde tanınır. Google kim hangi cihaza ürettiği android i kullandırıyor diye denetlemiyor çünki veriyor yazılımı kim hangi cihaza kurarsa kuruyor satıyor yallah piyasaya sonra kullanıcı mağdur:)

demekki androide yakışan cihazları tercih etmek azcık parayı basmak lazım nasıl bir iphone 3000-4000 lira ise onu az aşağısı 1500-2000 liralık ve kendini kanıtlamış bir androidli cihaz onun kadar iyidir az önce yukarıdaki saydığım ios ta olmayıp androidde olan özellikler de ekstrasıdır. İphone 7 nin ekürisi olarak google pixel adlı telefonu çıkardı hemde iphone 7 ile aynı fiyata satışa sundu ama Türkiye de satılmıyor bu cihaz kimse getirip satabilme cesaretini gösteremedi.

YasinD. bunu beğendi.
  7. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,057
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    dediğim cihazların hepsi yeniyken güncel iphone ile yaklaşık aynı fiyata satılan modeller. mesela ben i5 aldığımda arkadaşım galaxy s3 almıştı, zaten o zaman alınabilecek en iyi telefonlardan biriydi. yine arkadaşlarım arasında bir sonraki yıl S4 alanlardan hiçbirisi bu telefonu şuan kullanmıyor. yine HTC one kullananlar da aynı. hepsi çöp oldu. zamanında verdikleri parayı hesapladılar, hep zarar.

xiaomi gibi iphonedan çok daha hızlı telefonu %30-40 daha ucuza satan markaları seviyorum, aradaki fiyat farkı riski karşılıyor.

YasinD. ve western54 bunu beğendi.
  8. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Amiral gemisi diye tabir edilen android modeller hariç diğer modeller, telefonu fazla kullanan kesime hitap etmiyor. Yani çok yoğun bir şekilde telefonla is temposu olan birisi s4 (kullandım daha evvel biliyorum) den medet umamaz. Note 4 kullanıyorum 2 yildir. Bu mânâ da bana gayet yeterli.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Halil bunu beğendi.
  9. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yazdıklarınızın tamamına yakınına katılıyorum. Piyasası olmayan araç gibi xiaomi de. Benim alacağım model her ne kadar xiaomi mi note 2 kadar olmasa da hanımın işini görür. Aslında şu an ki piyasada ithalatçı servisler biraz güven verse alınabilecek çok telefon var. Nasip işi biraz bu telefon işi. Alırsın 1 ay sonra bataryasinda kamerasinda arıza çıkar. Samsung ve Apple lar da bu gibi işler daha kolay ve hızlı oluyor.
    Velhasıli kelam yorumlarınız için çok teşekkür ederim :)

Halil bunu beğendi.
  10. cenker_baba

cenker_baba Guest

İphone candir

E8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. Ali Gök 89

Ali Gök 89 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Ali Gök
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    hanıma 1 sene önce aldım ıphone se 64 gb pembe . 2400 müydü neydi o zaman fiyatı . aşırı memnun severek kullanıyor nazar değmesin

YasinD. bunu beğendi.
  12. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Vestel venüs serisi telefonların hepsini bir şekilde kullandım, şimdi de z10 çıkmış, fiyatının biraz inmesini bekliyorum ki yine eski telefonları bir sirkülasyon şeklinde aile içinde dolaştırayım :)

YasinD. bunu beğendi.
  13. ReNe

ReNe Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    201
    Ad Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Beyler cepte taşınabilirlik ve tek elle rahat kullanım için iphone 5-5s-5c-se kasası dediğimiz kasa bildiğiniz candır . Hemde kasa kalitesi ve şıklık olarak 5 ailesi çok başarılı buluyorum . 6s ten daha hızlı cihaz ekran çözünürlüğü daha az diye ama piksel yoğunluğu şahane retina zaten . Ben direkt öneriyorum se modelini .

Knngks bunu beğendi.
  14. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Geldi. Hem şarj adaptörü ürün kutusundan tam uyumlu çıktı hem de diğer modellerde çıkmayan xiaomi kendi kulaklığıni göndermiş. Harika! Her an hanima samsung note 4 ü satıp kendim cebe indirebilirim hissi var [​IMG]

cenker_baba bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş