LPG KABLO

Iphone Se Almayı Düşünüyoruz.

'Bilgisayar / Teknoloji / Bilim / İnternet' forumunda YasinD. tarafından 15 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Eşimin 4 yıllık note 2 macerasından sonra iphone alma fikrimiz var. İndirimli 1800 lira civarı gibi bir rakama buldum. Telefonu kullanan varsa tavsiyelerini alabilirim. Samsung a led ekran fiyatlarından dolayı irite oldum artık. Ne dersiniz?

2. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Se iyidir ama bana göre 6s daha iyidir. Bütçeyi biraz artırabilirseniz 6s tavsiye ederim.

YasinD. bunu beğendi.
  3. onursumer

onursumer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,201
    Ad Soyad:
    Onur Sümer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    ekran boyutu ve pil omru konusunda bence en gereksiz iphone modeli

6s en mantiklisi bana kalirsa fakat androidden sonra iphone eger islevsel cok amacli kullaniyorsaniz can sikabilir

YasinD. bunu beğendi.
  4. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Açıkçası kendisi o rakamlara çıkmanın bir yararı olmayacağını düşünüyor. 5 - 6 yıl kadar idare ederse SE modeli ne mutlu :D
    Bugün ödeme sayfasında iphone 7 32 gb direkten döndü. Şu sıralar karar vermeye çalışıyoruz

5. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Pek işlevsel değil. Ben note 4 ü bayağı etkin kullanıyorum. Siz böyle dediyseniz SE noktasında da pürüz çıkacak gibi.

6. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Xiaomi mi5s yada 6s oneririm. Buyuk olsun.dersen mimax yine fiyat performans olarak cok iyi.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ReNe, coolbaris11 ve YasinD. bunu beğendi.
  7. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Iphone da android teki gibi apk korsan uygulama yükleme yok, çoklu kullanıcı desteği yok, bildirimler karmakarışık hepsi iç içe geçiyor, pil ömrü bazılarında iyi bazılarında berbat, telefon konuşmalarında ses kaydı yapamıyorsunuz ses kaydı için ayrı para istiyor ses kaydı süresi kadar da para istiyor, uygulamalarının çoğu ücretli, ekranları genellikle çok küçük, sony xperia gibi yere düşünce sapasağlam kalmıyor samsung s5 yukarısı ve sony xperialar gibi suya toza dayanıklı değil, eğer tornacılık falan yapıyorsanız hoparlörü çok çabuk biçimde metal çapağı dolup tıkanıp bozuluyor ve tamiri yedek parça masrafı dünya kadar para.

Android li telefonun ben gözünü seveyim asus zenfone 2 kullanıyorum 4gb ram 32gb dahili hafıza 1920x1080 ekran powervr ekran kartı 2333mhz 4 çekirdek işlemci var batarya 3000mah hızlı şarj aleti hediye geliyor zaten en son 3-4 ay önce gittigidiyoda 950 liraya aldık android 6 kurulu halde

Serdar abimin dediği xiaomi mi5 bundan yakın bir zaman önce performans listelerini zirvede kapatmış mükemmel bir telefon

ama hızlılık isteniyorsa illa iphone almaya kesinlikle gerek yok oneplus 5 diye bir cihaz var 2.45ghz 4 çekirdek ve 1.9ghz 4 çekirdek olmak üzre 8 çekirdek işlemciye 6gb ram a ve 64gb dahili depolamaya sahip iphone ile aynı para

sadeli isteyenler için google ın pixel cihazları var en yeni güncellemeyi en çabuk alır ve en sade android e sahiptir

iphone u alanlar o cihazın yazılımına 1500-1600 lira para veriyor 2000 liralık bir iphone un donanımının maliyeti 500-600 lirayı geçmez alt tarafı 1.5ghz işlemci 1gb bellek oluyor 32gb da hafıza oluyor android ten iyi çalışıyor diyorlar çünki yazılımı optimize biçimde hazırlanıyor

Bilgisayar işinde bilenler bilir para = donanım, donanım = para bu böyledir yazılım gayri ihtiyarı birşeydir kaç kişinin evinde ücretini ödediği yazılımla çalışan bilgisayarlar var? iphone un İos yazılımına neden o kadar para bayılıp apple ı zengin edesiniz ki? adamlar gek gek geyiriyor ta buradan duyuluyor sesleri.

YasinD. bunu beğendi.
  8. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Ben 6s kullanıyorum. Öncesi android. Öyle telefon kurdu falan değilim. Normal bir kullanıcıyım. Bu telefonu seçmemdeki sebep 2-3 yıl geçsede donma olmaması. Ekran boyutu. 6s in ekran boyutu tam istediğim gibi. Şarjı kötü derler ama alakası yok. Geçende 104 saati gördüm. wifi ile kullandım. 4 saat kullanımım olmuştu.

Asel Kaan Efe ve YasinD. bunu beğendi.
  9. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Onları da incelemeye alalım hemen. Günümüz telefonlarının en hassas yerlerinden birisi de ekranları. Piyasa da ki en ucuz ekranlar apple ait. Galiba işin bu tarafını düşündük.

10. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    İphone un ekranı ve birçok parçası Çin de üretiliyor has amerikan malı falan değildir İphone denen telefonun yüzde 80 i çin malıdır. Ancak Amerika menşeili bir şirket olduğu için satış sonrası hizmetleri yetkili servisi falan çok iyidir. Yetkili servisi iyi demişken İphone u övmek için demiyorum mesela iphonu nuzun ekranı kırıldı verirsiniz servise 10-15 gün telefonsuz gezersiniz ancak bir android telefonunuz varsa ekran kırıldığı zaman internetten kırılan ekranın yenisi sipariş verirsiniz en fazla 200-250 lira gibi fiyata 2 güne gelir sonra bir telefoncuda 15 dakikada değiştiriverirler. Devam edersiniz:)

11. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
  12. sabany

sabany Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    88
    Ad Soyad:
    Sinan Yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    İlgili markada çalışan biri olarak en az sorun çıkaran modellerden biri olduğunu söyleyebilirim

Halil bunu beğendi.
  13. Fgocmen

Fgocmen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    390
    Ad Soyad:
    Fatih GÖÇMEN
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    2 Sene Önce Aldım ve Gayet Sık Kullanışlı Bir Model Batarya bana göre iyi hız sorunsuz Ekran boyutunu Kafanıza takmıyorsanız ( cebimde taşımak için aldım) Tavsiye Edilir
    ABD 64gb 1500Tlye almıştım 2 senedir kitlenmeyi, bırakın donma bile yaşamadım.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  14. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    SE benim bugüne kadar kullandığım en stabil ve sağlam iphone idi. Kesinlikle tavsiye ederim.

Fgocmen bunu beğendi.
  15. Hakan90

Hakan90 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    132
    Ad Soyad:
    Hakan Gürbüz
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 CRDİ (2008-2014)
    Yaklaşık 6 yıldır iphone kullanıcısı olarak söylüyorum; 4s, 5s, 6, 6s Plus ve şuan 7 kullanmaktayım. İkinci el alınca illaki batarya vs. sorunu olabilir ancak iphone 7 ile 55 saat bekleme 9.5 saat kullanım aldım. Wifi, hücresel düşük pil modu vs. çok etkiliyor telefonu. Ayrıca stabil olarak senelerce kullanılabilirliği tartışılamaz. Sistemin iyi oluşunu ben aktarıyorum samsung yada x marka da 8gb ram koyup bu stabilite korunurken iphone da 2 gb ram ile bu stabiliteyi yakalıyorsa işletim sisteminin ne kadar iyi olduğunu gösterir. Şirket telefonum samsung ama iphone'a öyle alışmışım ki çok karışık geliyor android kullanmak. Tabi ki android kullanıp ios'a geçmekte aynı şekilde sıkıntılıdır biraz. İphone SE yerine 6, yada 6s alınması daha iyidir, performans önemli ancak boyutta önemli SE yakında küçük gelecektir gözünüze.

16. yvz

yvz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    558
    Ad Soyad:
    Yavuz S.
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Alakaya maydanoz olacak ama eğer ki hem Android hem de iPhone'a yakın bir telefon istiyorsanız (tabi ki daha hesaplı) kesinlikle Huawei'i öneririm. Uzak doğu markalar arasında en sağlamı, müşteri memnuniyeti yüksek, teknik destekleri oldukça iyi ve sektörde şu an Samsung ve Apple'dan sonra en çok telefon satan üçüncü büyük üretici. Kısa dönem hedeflerini geçen aylarda açıklamışlardı; Apple'ı geride bırakıp 2. sıraya yerleşmek (ki buna oldukça yakınlar).
    4 yıla yakın bir süredir Huawei'ın üst düzey telefonlarını kullanıyorum. Android olmasına rağmen hiçbir tanesinde bugüne kadar bir kez olsun "kasma" olayını görmedim. Ayrıca Apple gibi kendi işlemcisini kendi üretiyor ve bu sayede telefon çok daha stabil çalışıyor. Kullandıkları EmotionUI arayüzü de birçok Android telefondan farklı, daha özgün olmasını sağlıyor telefonlarının.
    eğer iPhone bütçenizi aşarsa mutlaka bir düşünün derim.

Bu arada parmak izi sensörü de dünyanın en iyisi. iPhone ya da Samsung modellerinde olduğu gibi "ekranı uyandırmanıza gerek kalmadan" sadece tek bir dokunuşla telefon kilidi açılıyor. Duyarlılık ve algılaması da yine diğerlerinden daha iyi.

17. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
  18. resulasci

resulasci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    Resul aşci
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    5-6 senedir iPhone kullanıyorum 4 ten başladım şuan 6s kullanıyorum. Gayet memnunum. Bir ara eşeklik ettim 2430 tl verip galaxy s6 edge aldım 8 ayda 1600 tl ye düştü. Ama iphone öyle değil en fazla 100/200 arası düşer. Samsung senede 10/15 telefon çeşidi çıkarıyor iPhone ise 2 tane. iPhone al derin ama 6s al

19. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Ekranlar konusunda yazdığınıza katılmıyorum. Note 2 nin ekranını 300 tl ye yaptirdim. Şu an ki note 4 un ekran fiyatı 600. Yüksek modelleri söylemiyorum bile. Apple bu konuda daha uygun fiyatlı. 200 lira cam fiyatları.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    çok güldüm