LPG KABLO

Ioniq Almak Üzereyim

'Ioniq Forum - Club' forumunda kyildiz tarafından 23 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

1. kyildiz

kyildiz Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Kürsat Yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Herkese tekrar merhaba,
    malesef ioniq maceram bir sonraki bahara kaldı.
    Sabah aracı denemdim, arabadan da oldukça memnun kaldım ama hyundai bayinin ilgisizliği ve aracıma ölü fiyatı vermesi malesef üzdü.

Volvo aracımı servise bıraktım, periyodik bakımını yaptırıp kullanmaya devam edeceğim.

İlginiz için hepinize teşekkürler, kazasız sürüşler dilerim.

santafe2004 ve erhancakmakk bunu beğendi.
  2. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Hangi bayiye gider takas teklif ederseniz edin aracınızı öldürecektir.

emrex ve erhancakmakk bunu beğendi.
  3. emrex

emrex Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,371
    Ad Soyad:
    emre olgun
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Grandeur (1986-201X)
    Aracınızı malum sıteye koyup satın
    Neden hemen vazgecıyorsunuz kı
    Ben bu ısten bısey anlamadım
    Sızın kı hocaya kızıp namazı bırakmak gıbı bısey olmus

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yusuf, santafe2004 ve cenker_baba bunu beğendi.
  4. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    araç takasta zaten kurşunu yemiş oluyor :) boş yere amacınızdan vazgeçmişsiniz arkadaşlarında dediği gibi aracınızı ilana bırakın takas dışı satışa koyun aracınıza güveniyorsanız çevreyede haber salın zaten satılır satılmaz ioniq için uygun şartı kovalarsınız

emrex bunu beğendi.
  5. James Howlett

James Howlett Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    79
    Ad Soyad:
    Cumhur ATİLA
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hocam bayiye bırakırsan ne bekliyorsun, onlar aracı öldürür, piyasasından en az 20k düşük verirler.

Sarı siteye koy sat derim.

6. penguen.net

penguen.net Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    41
    Ad Soyad:
    Kerem Erzurumlu
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    IONIQ
    Merhabalar,

Bir süredir foruma girmemiştim onun için toplu olarak görüşlerimi yazayım.

Bu arada bu görüşlerimi 10 yıl kadar Volvo (2004 model), 5 yıl kadar Mercedes kullanmış, şu an ise ioniq kullanan biri olarak yazacağım. Yazacaklarım kesinlikle kendi görüşlerimdir, markaları övmek/yermek gibi bir amacım yok.

Öncelikle S60'ın hangi paketine sahipsiniz? Eğer baz sürümü ise Ioniq ve S60 birbirlerinin alternatifleri "sayılabilir". Ama donanımlı paketler (koltuk/direksyon ısıtma, deri koltuk vs) ise Ioniq ile birbirlerinin alternatifleri saymak pek doğru olmaz sanırım.

Standart S60 sahibi olduğunuz varsayımı ile, bir tek amortisörlerin Volvo'ya oranla biraz daha sert olduğunu fark edeceksiniz.

Bu konuda bir virgül koymak isterim. 2000CC ve üzeri dizel motorlar ile, benzinli motorlu Volvo'lar için bu söyledikleriniz geçerli. Fakat eğer 1.6D motor için konuşuyorsak malesef bu dediğiniz doğru değil. Dediğim gibi 10 yıl Volvo S40 (eski kasa, 1.6 benzinli) kullandım. Bakımlarını düzenli olarak servisinde yaptırdım (Volvo benzinli motorlar 20.000km'de bir bakım görür, "yatık motor" dedikleri Volvo motorları vardır) ve hiçbir zaman "fahiş fiyatlar" ile karşılaşmadım (sanayide 250TL'ye yapabileceğim işe 300TL verdim). 10 yıl sonunda sattığımda da problemsiz bir araç idi (satın alan kişi ile geçenlerde görüştüm, 300.000km olmuş, rutin bakım harici bir arıza çıkartmadı dedi).

Fakat takip ettiğim kadarı ile 1.6D motor sahipleri (bu motor Ford motorudur) servis ücretleri, bakımları ve sorunları konusunda dertliler. Örneğin bahsettiğiniz Powershift'te Ford vitesidir. Volvo'nun kendi vitesi Geartronic'tir. Yeni Volvo listelerine de bakarsanız artık 1.6D motorlu araçların olmadığını göreceksiniz.

Bunu tartışmayalım isterseniz. Tek bir soru soracağım; kendi kaza testlerini yapmak üzere "Crash Test Site" kuran (ki bu standartlarda olmayan açılı çarpışmaları da ele alabilen bir tesis), kaza mankeni olarak kadın/erkek/yaş ayırımları yapan kaç firma var? Şu videoyu izlemenizi öneririm;

Burada ben Volvo'yu Mercedes ve BMW'den daha yukarı konumlandırıyorum. 5 senedir de mercedes kullanıyorum. Adamlar iyi hoş araba yapıyorlar ama araç ömrünü çok önemsediklerini düşünmüyorum. Araç 5-6 yaşına geldiğinde plastik aksamlar dökülmeye başlıyor. Aracın çeşitli parçaları her sene sıra ile arızalanıyor ve ciddi masraflara neden oluyorlar. (bir sene klima motoru/deposu, diğer sene EGR valfi vb, rutin bakımları bile sanayide 1000TL'den başlıyor, EGR valfi 1.500TL idi geçen sene)

Sanırım bu arabalardan ne beklediğinize bağlı. Benim beklentim, rahat edeyim, güvenli olsun, bakımlarını bayisinde düzgün yaptırdığımda "fatura kol gibi" diye hissetmeyeyim, kronik problemleri olmasın (mesela Mercedes E serisi araçlarda 7-8 yaşında arabaların tamamı klima arızası veriyor).

Bu çok farklı bir konu. Volvo güvenlik için gerekli olursa rahatlıktan ödün verir. Volvo kendi kaza testlerinden başarılı olmayan (ki başarılı olan araçlar NCAP testlerinden öntanımlı 5* alıyor) araç satışa çıkmıyor, bir güvenlik donanımı (örneğin diz hava yastığı) o seride varsa, tüm volvolarda standarttır, opsiyon değildir. Ama diğer markalar için bunu söylemek malesef pek mümkün değil.

Türkiye çapında düşünülürse dediğinizde haklısınız. Ama, Ioniq dünya genelinde 2016 ortalarından beri bulunuyor ve ciddi kullanıcıları var (https://www.ioniqforum.com/). Hatta özellikle İngilterede Plug-in sürümleri tercih ediliyor. Yurtdışı forum sitelerinde ise kronik bir problemden bahsedilmiyor.

Bayiler takas işlemleri sırasında malesef "hem takastan hemde yeni araçtan" para kazanma hevesine giriyor. Benim Mercedes aracım 65-75K arası fiyatı varken, galeri 50K teklif etti. :(

7. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,520
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hocam afedersiniz , 65-70K ve 50 K ne oluyor bu hangi ülke para birimi oluyor acaba ?

HMB ve James Howlett bunu beğendi.
  8. James Howlett

Alınan Beğeniler:
    79
    Ad Soyad:
    Cumhur ATİLA
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Kıymetli hocam, k harfi bin anlamında oluyor, 100k lık araç 200k lık araç 200.000₺ manasında :) Honda s2000 modeline bile Honda s2k diyen var :D

Hocam volvo sevdiğim bir marka, Ford dediğimiz markanın gelişmesinin bir nedeni volvoyu sömürmesinden ötürüdür.

hakandiy bunu beğendi.
  9. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,520
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Bu kadar yozlaşmış bir çağ yaşanmamıştır , 1000 ‘in yerine K ne demek oluyor , daha öncede bu konuşulmuştu aramızda ben yadırgadığım için yazmıştım. 1000 için bir kısaltma olsa T daha uygun olur ( ing) ama her ne hikmetse K ?

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

HMB, santafe2004, ai_torcuk ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  10. emrex

emrex Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,371
    Ad Soyad:
    emre olgun
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Grandeur (1986-201X)
    Kullandıgınız mercedes hangı serı

11. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Bu ne güldüm ya, çok iyiymiş. :)

12. James Howlett

Alınan Beğeniler:
    79
    Ad Soyad:
    Cumhur ATİLA
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hocam herşeyi değiştirdiler tüm konuşmalar 1000 yerine 1k masum bile kalıyor, kendi dilini katleden çok az memleket vardır herhalde.

Herşeyi geçtim ahlak kalmadı hocam, konuyu dağıtmak gibi olmasın ama gerçi arkadaş vaz geçmiş şimdilik o yüzden dağılabilir.

Hocam, haberleri izliyoruz neler var Müge Anlı Esra Erol bunlara örnek, ne pis insanlar var, ahlak kalmadı, ben 31 yaşımdayım yaşını bilmiyorum ama benzer yaşlarda olduğumuzu sayıyorum bizim dönemde çocuklar hava kararınca dışarıda dolaşırdı oyun oynardık, şimdiki çocuklar böyle mi? Gündüz göz göre göre taciz tecavüz ediyorlar, eşler birbirini boynuzluyor, evlilik dışı ilişki zina tavan yapmış durumda birine yardım edersin ederken seni düşürür.

1000 e 1k masum bile kalır, herşeyin içine ettiğimiz gibi dilimizinde içine ettik.

Sonuç olarak Allah iyi insanları iyi insanlara denk getirsin eş olsun dost olsun.

NewUser ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  13. emrex

emrex Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,371
    Ad Soyad:
    emre olgun
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Grandeur (1986-201X)
    Muge anlı yı hor gormeyın
    13 yıl boyunca ıcıslerı bakanlıgından daga cok faili mechul olay cozduler
    Canlı yayında 7 ıtıraf da dahıl

14. James Howlett

Alınan Beğeniler:
    79
    Ad Soyad:
    Cumhur ATİLA
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Yanlış anladın, Müge Anlıya çıkanlardan bahsettim :)
    Müge Anlıya çıkanlar toplumun ne kadar ahlakının çöktüğünün göstergesi, hatta Müge Anlıdakiler buz dağının görünen tarafı.

Asel Kaan Efe ve emrex bunu beğendi.
  15. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Bir "Palu" ailesi vardı ki tüm programa değer. Ben sonradan her haber sitesinde görünce merak ettim, biraz okudum beynim yandı. Geçen yine haberi vardı mahkemeleri görülüyormuş, Allah o hakime yardım etsin.
    Temelde yine Anadolu insanının duyarlılığı ile çözüyorlar.

Asel Kaan Efe, James Howlett ve emrex bunu beğendi.
  16. James Howlett

Alınan Beğeniler:
    79
    Ad Soyad:
    Cumhur ATİLA
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hocam ben sık olmasada takip ediyorum psikolojim bozuldu, kadın 10 yıllık evli iki çocuğu var başka adama kaçıyor, programa çağırıyorlar gelmiyorum çocukların sende kalsın diyor bunu yapan adamda var, daha bugün show haberde izledim kadın 12 yıllık evli iki çocuğu var sevgilisine kocasını öldürtmüş, evlenebilmek için.

YouTube ta twitterda bekar evinde gençler zina yapıyor her pislik var video çekmişler, sokağa çıkarsın şahinlerin bmwlerin içinde kızlar tepe bir yere çeker arabanın içinde her pisliği yaparlar, hocam çok pislik var temiz ahlaklı insanı parmakla gösterirsin sayısı çok az.

Şuan bekarım Türk kızıyla evlenmek içimden gelmiyor yeminle, G Kore Japon falan istiyorum, tabi kısmet, Allah herkese kendi karakterinde kendi gibi eş nasip eylesin.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  17. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    yahu ben Sabri Sarıoğlu nun Villareal a attığı golü ararken nerelere gelmişim:)

18. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Sabri'nin öyle bir golü var mıydı ya :)

19. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    türk dili elden gideyahh

erhancakmakk bunu beğendi.
  20. katitan

katitan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad Soyad:
    halil
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Benim de Bmw mi,İoniq ile takas düşünürken baya düşük fiyat söylemişlerdi ben malum sitelerden 13-15 bin tl fazlaya satmıştım 1 haftada o yüzden bayi olayına ve fiyata takılmayın kendiniz satın.Audi,Bmw,Mercedes,Opel kullanmış biri olarak evet bu otomobiller sürüş anlamında 1 tık iyi olabilir hele ki Bmw (kişisel görüşüm) ama İoniq aracımı 1.5 yıldır kullanıyorum benim beklentim garanti süresi(5-7 yıl),yakıt(4.0-5.5 arası),bakım masrafları ve genişlik Bmw ve Mercedes in iç hacmi dar geliyordu bana kullandığım modeller ve artık ekonomi dönemi cidden fiyatları çok yüksek araçların f/p ürünü bence İoniq ve güzel araç..

Bildiğim kadarı ile K denmesinin sebebi Uluslararası birim olması Kilo dan gelmesi 1 kg=1000g, 1 kilobyte=1000bytes K=1000 olarak kullanılabiliyor..

Dediklerinizin çoğuna katılıyorum Sadece Volvo konusunda güvenli olarak bilinmesinin sebebi Güvenlik ekipmanlarını buluşudur Örneğin;iç kafes sistemi,dağılmaz cam buluşu ve emniyet kemerini ilk standart donanım olarak kullanan firmadır bu sayede ölümcül kaza oranı çok azalmıştır volvo ünü de buradan başlıyor.Ayrıca Amerikalılar,Fransızlar,Almanların vb hava yastığı,abs,esc,hidrolik direksiyon vb gibi buluşlar olmuştur.Günümüzde ise ekonomik nedenlerden dolayı volvo,mercedes,bmw,audi vb firmalar artık belli bir standartı koruyarak aşağı çektiler kaliteyi diğer firmalarda belli bir standartın üzerine çıkarınca araçları artık "Ne iyiyiler eskisi kadar iyi,Ne de kötüler eskisi kadar kötü"..Araçlarda artık kişisel beklenti ve fiyat/performans,belli bir kalite öne çıkıyor alıcı içinde satıcı içinde..yanlışım varsa kusura bakmayın..

Son düzenleme: 29 Nisan 2019
    muhendus ve erhancakmakk bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş