LPG KABLO

Insanların Hyundai Markasına Önyargısı Hk

'Tucson Forum - Club' forumunda TolgaB. tarafından 22 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

1. TolgaB.

TolgaB. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    326
    Ad Soyad:
    Tolga B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Tanışma bölümünde de ya da bazı konularda değinmiştim, önceki aracım Honda Civic (FB7) idi. Bunu satıp Hyundai Tucson aldım. Ancak Hyundai aldığımı duyan çevremdeki insanların, emin olun, en az yarısı ne aracın dandikliğini bıraktı, ne de başka bir şey. “Hyundai de araba mı? honda dan sonra attan inip eşşeğe binmişsin” diyende, “Araç güzel ama, en ufak kazada dağılır” diyene “Kia alsaydın keşke, Kia Hyunda dan daha kaliteli” diyen mi? ya da “Hyundai nin kaportası çok ince yea” diyen bile vardı 8ki en çok buna güldüm).

Şimdi bu konunun benim açımdan iki yönü var. Birincisi psikolojik ve maddiyat. Şöyle ki bir heves ile yeni bir şey almışız, üstelik benim çapıma gör oldukça da büyük birşey. Dahası krediye felan girmişiz. Beğenmesen de mantık olarak doğru bulmasan da (ki mantık olarak bu işin doğruluğu ayrı bir forum konusu olabilir) artık “alınmış, alınmıştır” deyip iyi dilekler sunacaklarına yermek için bir dolu laf yiyoruz. Bu zaten moral bozucu birşey. Bakınız, ben kendi adıma böyle bir durumda gerekrise yalan söylerim ama karşımdaki kırmam, kıramam. Ama benim muhatap olduğum tiplerin bir kısmı böyle.

İkinci yön ise bilgisizlik. Hyundai’nin gerek Türkiye’de gerek Dünya’da nereden nereye geldiğini, özellikle ABD piyasasındaki satışlarını bilmeden –biraz ağır olacaka ama- cahilce konuşuyorlar. Allah aşkına, “Hyundai nin kaportası çok ince diyen birine kaporta kalınlığını güvenlik ile ne kadar alakalı olabileceğini veya IIHS de segmentinde 2016 yılında bu aracın ödül aldığını söylesem, sizce anlar mı?

Honda’dan inip Hyundai’ye binilir miymiş. Attan inip eşşeğe binmişim (???!!!) şimdi ne denir bunlara. Ne anlatılır, ya da daha önemlisi birşey anlatmaya değer mi?

Hem ne demiş Einstein: “insanların ön yargısını kırmak atomu parçalamaktan zordur”. Maalsef Hyundai de böyle bir önyargı var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

erkan42, tkoroglu, ekremce ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  2. cenker_baba

cenker_baba Guest

aracınız içinize sindiyse kazasız belasız kullanın. burası türkiye ağzı olan konuşuyor hayatında arabası olmamış kişi bile kötüleyebilir yav he he deyip geçin.
    bende matrix var üretimden kalktı artık yapılmıyor. hangi valeye versem aracı. abi bunun sıfırı yapılıyor mu diyor :) ah keşke olsa diyip geçiyorum.

3. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

Bu forumda murat kardeşimiz paylaşmıştı... Hani bizlerin çok sevdiği bir araç markası bu ya....

tkoroglu, erenuzel41, deza ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  4. snngngr19

snngngr19 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    50
    Ad Soyad:
    sinan GÜNGÖR
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Biraz ağır olacak demişsiniz fakat bence ağır falan değil cahillik diz boyu.
    Çalıştığım yerden biri de güvenlik yok hyundaide,kaportası çürük falan gibisinden konuşuyor kendisinde 2008 model ibiza var onu da bir anlatışı var görmelisiniz.
    Önyargı kötü birşey vesselam...
    Hiç uğraşmadım anlatmaya çünkü gözlerinde gördüğüm cahillik boşuna çaba sarfetmemem gerektiğini gösterdi:D

5. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    Az buçuk arabalardan anlayan ve yeni modelleri incelemiş kişilerde bu önyargı pek kalmadı ancak hala imajı kurtarma çalışmaları sürmeli. Eskiden hyundai teneke diyenler şimdi bu para hyundaiye verilir mi, onun yerine bunu alırım diye kendini doğrulama derdinde. Aslında hiç takılmadan keyfini sürmeli, biz de kafaya takarak biraz kabahatliyiz ;)

Sizin aracın turbo olanını kullandım, çok keyifli geniş kaliteli bir araç. Güle güle kullanın, yarı cahillerden uzak durun :)

Umr, Asel Kaan Efe, deza ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  6. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Biri teneke mi dedi? Benim hanım en sonunda aracın kapısını yerinden söktürecek bana. Arabanın kapıları o kadar ağır ki aracı eğimli yere parkettiğimizde kapıyı zor açıyor. Nasıl bir tenekeyse. Elantranın kapılarını gemi tenekesinden yapmışlar galiba.:D:D:D

deza, TolgaB., Coolwhisper ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  7. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,895
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Biraz once gazetede okudum sivasta gecen sene satilan ünlü marka aracta hasar cıkmış olay mahkemedeymiş

Asel Kaan Efe ve TolgaB. bunu beğendi.
  8. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Bu önyargılar sadece Hyundai değil bir çok markaya karşı var. Örneğin Hyundai alırsınız teneke, o kadar para etmez derler; Peugeot-Citroen alırsınız çok dandik araba sürekli bozuluyor derler, Kia alırsınız o kadar para verilir mi derler, Nissan alırsın onda Renault motoru var derler, sürekli bir şeyler derler. Bazen ben de diyorum birilerine bir şeyler ama alanın ne düşündüğü önemli. Eğer siz mutluysanız aracınızla kim ne derse desin boşverin

9. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Biz sıraya girmeyi seviyoruz :)

deza, umutd07, TolgaB. ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  10. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,917
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    teneke derler
    durmuyor derler
    gitmiyor derler
    uçuyor derler
    çok yakıyor derler
    94-95 senesinde.eniştemin 92 hyundai excel i vardı.4 cam otm.elek.aynalar,yumuşacık direksiyon.o zamanlar modaydı araç telefonu.teyy teyy.o zamanda çok seveni yoktu.

kdm iyidir.

11. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Valla ne yalan söyleyeyim, 2014 yılında Era alana kadar, bende Hyundai araçlara binilmez falan derdim. Hyundai sahibi olunca da keşke daha önce alsaymışım dedim. Kulaktan dolma bilgilerle değil de, deneyip tecrübe ederek karar vermek insanı doğru sonuca ulaştırıyor. Siz aracınızı severek kullandıktan sonra, kimin ne dediği hiç önemli değil.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. MUSTAFA KEMAL DEMİRDELEN

MUSTAFA KEMAL DEMİRDELEN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    127
    Ad Soyad:
    MUSTAFA KEMAL DEMİRDELEN
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    O şahısları bir yere sizinle gitmek isterlerse arabanıza almayın,güvensiz deyin :)

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tkoroglu, adems, YasinD. ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  13. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Honda’dan sonra Hyundai ye binilir mi kadar saçma bir cümle daha yok, Honda’nın kapısını açın kendiliğinden kapanıyor isteseniz bile açık kalmıyor kağıt gibi içi desen kaliteli değil tuttmuşlar bir cvt şanzıman başkada bir numarası Yok

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

TolgaB. bunu beğendi.
  14. Burak&Buse

Burak&Buse Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    754
    Ad Soyad:
    Remzi Akıncı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Arkadaşlar bu konuda söylenecek çok şey var, ancak kısa bir hikaye ile özetleyeyim.

Ormanda Yaban Eşeği ile Tilki otun rengi konusunda tartışıyorlar.Eşek,otun renginin kırmızı,Tilki ise yeşil olduğunu iddia ediyor.Tartışma büyüyüp,kavgaya dönüşüyor ve birbirlerini yaralıyorlar.Ormanda huzur ve sukuneti bozdukları için,Aslan kralın huzuruna çıkıyorlar.Her ikisi ifadelerini verip,birbirinden davacı oluyorlar...

Aslan kral,her ikisini iyice dinledikten sonra,Eşeğe beraat,Tilkiye hapis cezası veriyor.Tilki,haklı olarak itiraz edip; Aslan krala otun rengini soruyor.Aslan kral tereddütsüz yeşil diyor.Tilki,madem otun rengi yeşil ve ben iddiam da haklıyım;Eşeği beraat ettirip,bana ceza vermeniz haksızlık değil mi?diye serzenişte bulunuyor.

Aslan kral,Tilkiye dönüp;"Eşekle tartıştığın için,seni suçlu buldum" diyor...
    Bence tartışmaya hiç gerek yok. Satın alan,kullanan mutlu ise gerisi boştur.

15. akkayat

akkayat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    77
    Ad Soyad:
    Erdem Akkaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    2013 yılında Elentra'yı aldığımızda,uçan teneke,Hyundai alınırmı?? ah keşke bana sorsaydın vs..diyenler şimdi Opel Corsa aldığımı duyunca..oda arabamı?? Almanya'nın şahin'i demeye başladılar :) boş ver kardeşim kimse kimsenin 1 şey sahibi olsun istemiyor aslında.

16. ykptsc

ykptsc Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    340
    Ad Soyad:
    Yakup Taşcı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB

Söylediklerinde o kadar haklısın ki. Adam binmediği bilmediği araba hakkında yorum yapmak içi can atıyor sanırsın. Senin adına kararlar verir , senin bütçeni , senin ihtiyaçlarını senden daha iyi bilir sanki. Böyle konuşan , bilip bilmeden konuşanların ağzına '' davaynan vurmak '' lazım :D

Asel Kaan Efe ve TolgaB. bunu beğendi.
  17. TolgaB.

TolgaB. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    326
    Ad Soyad:
    Tolga B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL

Güzel hikaye. İzninizle yeri geldikçe bana arabam hakkında abuk yorum yapanlarda kullanacağım

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Asel Kaan Efe ve Burak&Buse bunu beğendi.
  18. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Kulak asmayın babam da 2008 de sıfır cerato alınca arkadaşları bunu kullan iki sene sonra hurdaya at dedi bunu diyenler şu an Kia marka araç biniyor ;) bizim insanımız buz dolabı rengi boş paket wv biner tank muamelesi yapar.

tkoroglu, Asel Kaan Efe ve deza bunu beğendi.
  19. Umut28

Umut28 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,373
    Ad Soyad:
    umut sonmez usta
    Yaşadığınız Şehir:
    28-GİRESUN
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    teneke ya hyundaiye binilmez:p:p
    ersin abiden alıntıdır

20. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    çok sevdiğimiz marka mı? aman Allah korusun bu markadan beni, kendi şahsıma diyorum nefret ettiğim markadır bu komple bütün ortaklarından grubundan nefret ederim bedava verseler satıp hyundai, honda, toyota, mitsubishi, suzuki, mazda, kia veya subaru alırdım.

Tilki ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş