10 Kasım LPG KABLO

immobilizer sorunu

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda furkan-68 tarafından 31 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

1. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    şimdi de Getz'de aynı sorunu yaşıyoruz, ilk denemede sol üst tarafta immobilizer ışığı yanmıyor haliyle araba çalışmıyor, anahtarı çıkarıp çevirim tekrar denediğimde ışık yanıyor ve motor çalışiyor.

2. xusta

xusta Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Uğur Demirtaş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Selamlar.İnsanı irrite eden bi yapıp bir yapmaması. Arıza dediğin kendiliğinden iyileşir mi arkadaş. 2006 Hyundai accent era style modeli.Öğrendim İmmo ışığı yanmadığında marşa hiç basmıyorum. Çıkar tak çevir yandı mı çalışıyo. Soru şu : Furkan kardeş, benzin göstergesi bozukmuş değiştirince düzeldi demiş. Bende de mazot göstergesi çeyreğin altına inince alevleniyo hastalık. Yoksa hiç alakası yok mu ?

3. Yıldırım5801

Yıldırım5801 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ali Yildirim
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Selamünaleyküm arkadaşlar bende 2004 model hyundai accent admire 1.5 crdi var araba çalışmıyor ben krank sensoru olduğunu düşünüyorum ama emin değilim sizce bu sorun ne olabilir

4. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    immo ışığı sönüyor ve siz marşa bastıgınız halde araç çalışmıyorsa krank mili pozizyon semsörüne baktırın. ama bazı şeyleri denemeden bilemezsiniz.

5. ndt man

ndt man Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    servet
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Şu sitede de değişik bir çözüm önerisi verilmiş. http://www.hafzullah.com/immobilizer-arizasi-nasil-giderilir-kendin-tamir-et.html

Aracı çalıştırıp daha sonra çalışırken aküyü sökün ve aracı durdurun sonra 15-20 dk bekleyin. tekrar akü bağlantısını yapın böylece aracın beyni dinlensin demiş.

Sizin yorumlarınızı merak ettim. Araç çalışırken akü sökülür mü ve sonrasında bir sorun çıkma ihtimali var mı. Tabiki bir de immobilizer sorununa çözüm getirmesi mantıklı mı?

6. deza

deza Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,632
    Ad Soyad:
    Cuma B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Merhaba,

Araç çalışırken aküyü sökmenin hiç mantığı yok, elektriksel yükü bir defadan alternatöre yüklemenin hiç anlamı yok. Eğer problemi akü sökerek çözdüğünü düşünüyorsa bunu araç çalışmaz iken akünün negatif kutup başını sökerek tamamen aynı etkiyi oluşturabilir. Bazen anlık hatalar vs oluyor kutup başını sökerek ecu'daki sınırlanabilir verileri sıfırlarsınız , varsa anlık hatalar onların önüne geçersiniz.

Gelelim çözüme:

Bizim tarafta bu arıza kaynağı kontak arkasındaki immobilizer anteni soketi temazsızlığı veya oksitlenmesidir. Bunu geçici aşmak için bazı denenen yöntemler bir tarafa , kesin çözüm soketi kimyasal devre temizleyicileri ile temizlemektir. Genelde kia hyundai grubunda çare budur. Çok nadir anten değişimi gerekebilir.

Resimlerde bahsettiğim soketi görebilirsiniz. Kendi aracımdan çektim. Problemi yaşayalı neredeyse 1 sene olacak. Soketi sadece temizledim , sonrasında bir defa bile hata vermedi sistem.
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndt man bunu beğendi.
  7. ndt man

ndt man Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    servet
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Bende ilk iş olarak soketi temizliycem ondan sonra yine tekrarlarsa başka çözümlere sıra gelecek bakalım.
    Akü sökülüp araç beyninin dinlendirilmesi felan garip geldiği için sizlerden de yorum almak istedim.Değişik bir çözüm önerisiymiş tabi gerçekten çözüm ise

8. deza

deza Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,632
    Ad Soyad:
    Cuma B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Beyin dinlendirme demesek daha iyi olur aslında. Bağlantı kesme diyebiliriz. Hernekadar çözüm olarak kabul etmesemde bizim araçlarda anlık çözüm için , kapılari kilitleyip açınca oluyor. Olduya o an soketi temizleyecek durumunuz olmadı aceleniz var vs. O ara bu geçici çözüm yapılır devam edilir en azından.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndt man bunu beğendi.
  9. D@rk34

D@rk34 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,254
    Ad Soyad:
    Tansu Tansu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    İmo hatası ilk önce temizlemeyi dene direk değişime gitme bence.
    Mesaj tarihine şimdi baktım :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Elektrikçiye gittim anahtarcıya gönderdi, anahtarcı anahtarda sorun yok deyip tekrar elektrikçiye gönderdi. Elektrikçi beyindendir ondan da ben anlamam beyinciye git dedi. Sonra sök temizle olmasa da olmasın dedim. Söktü gözle görünür bir oksit yoktu ama spreyle temizledi taktık ogün bugün sorun yok.

Tapatalk kullanılarak iPhone 6s aracılığıyla gönderildi.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  11. Blue-Tuscani

Blue-Tuscani Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,089
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Benimde uzun zamandır bazen immobilizer (anahtar) işareti çıkmıyordu.Arada çok nadir yapıyordu fakat son zamanlarda sık tekrarlamaya başladı. Araç olur olmaz yerlerde çalışmıyor ve 5-6 dakika çıldırtıyor insanı.Bilgisayarda antenna assy arızası gösterdi.Parça fiyatı 170 Tl, işçilik ile beraber 220 Tl ödedim.Umarım tekrarlamaz.

Son düzenleme: 29 Haziran 2018
    brky.getz ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  12. Tufançlı25

Tufançlı25 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    İbrahim Gül
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    2009 Accent Era benzin ve tüplü aracım rolantide çalışır halde kendi stop etti, ondan sonra immobilizer işareti olmasına rağmen çalışmadı, normalde ışık marşa basınca sönüyor ve araç çalışıyor, ama böyle 4 kere yaptı ve ne kadar marş yaparsam yapayım araç çalışmadı, en sonunda eksi kutup başını söküp takınca araç çalıştı. Sorun şu ki cihaza bağlayıp bakıldı hata kodu yok dendi bu 1, bir başka usta immobilizer hatası dedi normal kendim stop edince araç çalışıyor hı sıkıntısız bu 2, bir başkası beyine baktır sorun oradadır 3, bir başkası da smatra anten hatası vardır dedi falan filan vs. Kafam karıştı hafta sonu servise gideceğim, araba trafikte hiç sıkıntı çıkarmıyor rolantide stop kendisi ettiğinde bu durum ortaya çıktı?

Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş