LPG KABLO

İlk bakım hakkında bilgi talebi...

'Marmara Bölgesi' forumunda ColoneL tarafından 20 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. ColoneL

ColoneL Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    24
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Arkadaşlar herkese merhaba. 2009 Haziran ayında Elmas otodan Era 1.5 dizel araç aldım.Malum periyodik bakım süresi,15 bin km veya 1 sene olduğu için,etraftan fiyat toplamaya başladım.
    Beylikdüzünde oturduğum için yakın olmasından ilk baştan Erdemirden fiyat aldım.295 deyip 275 kdv dahil yaparız dedi.Daha sonra Elması aradığımda ve aracın km sini söylediğimde (10.400 km), hava ve polen filtresinin değişmesine gerek olmadığı ve 150 tl ye yapacaklarını söylediler.
    Bunun ardından Erdemirle tekrar irtibata geçip,böyle böyle bir durum var dediğimde,onlarında değişmesi gerektiği,onlardan dolayı bir sorun çıkarsa garanti dışı kalacağını söyledi arkadaş.
    Ancak aradaki fiyat farkıda az değil,bunun yanında ben bu iki filtreyi orjinal olarak 25 tl ye buldum.Kendim değiştirsem bakım sonrası sıkıntı yaşar mıyım diye tecrübeli arkadaşlarımdan bir fikir alayım dedim :)

2. Misafir

Misafir Guest

Neticede Elmas oto'da yetkili bayi, eğer bi problem doğarsa, sorumlusu onlar olur...

3. Coşkun Özcan

Coşkun Özcan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    COŞKUN ÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    hava filtresini değiştirmek faydalı olur, ben sende 2 kere değiştiriyorum
    6-7 bin kmde bir değiştirmek yakıt tüketimi ve çekiş açısından iyi oolur

4. batuhan3000

batuhan3000 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2 filtrenin de değişmesi gerekir. hatta ben 8 bin km de iken poleni değiştirtmiştim serviste. koku yapmıştı. şuan da internetten 3 tane ucuz polen filtresi aldım tanesi 10 tl ye. 3-4 ayda bir kendim değiştirecem. çünkü 3 ay önce değişilen polen şuan kapkara olmuş .

o 2 filtreyi orjinal olarak 25 e nasıl bhuldunuz imkansız. sadece polen filtresi 35 tl dir zaten.20 tl de hava filtresidir
    Düzenleyen : batuhan3000

5. ColoneL

ColoneL Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    24
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    İş arkadaşlarımdan birinin tanıdığı parçacılık yapıyormuş.Fiyatı öyle söylemiş bizim arkadaşa.

6. batuhan3000

batuhan3000 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yan sanayidir o

Bu Sayfayı Paylaş