10 Kasım LPG KABLO

I30 Cam Tavan Kırıldı

'İ30 Forum - Club' forumunda ode1299 tarafından 30 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

1. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,913
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    çok talihsiz zamana denk gelmişsiniz.dolu sonrası cam bekliyen çok araç var diye biliyorum.tabi bu durumda fiyatları uçurmuş durumda.
    1 ay önce kendi aracım için araştırdığımda.piyasada 2.200tl ile 4.000tl arasında farklı markalarda cam fiyatları vardı.

şuan durum nedir bilmiyorum.geçmiş olsun

2. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,958
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Geçmiş olsun. Pek düşük bir maliyet olmayacaktır diye düşünüyorum. Tavanın kasten taş atarak kırıldığını belirtmişsiniz. Bir husumet ya da bir kaza falan mı neden bilmiyorum ancak karşı taraf hakkında şikayetçi olabilir, zararınızın karşılanmasını isteyebilirsiniz. Bunun için adli işlemleri başlatmanız iyi olacaktır.

3. ode1299

ode1299 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Ozan Demir
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 GDİ (2012-201X) GD
    Arkadaşlar herkese yorumları için teşekkür ederim. Polise başvurduk, kendi araştırmalarımla birlikte taş atan bulundu. Küçük bir çocuk çıktı, ailesi olay polise intikal edince zararı karşılamayı kabul etti. Arabaya gelince, yetkili servisle görüştüm site yetkilisi MSC arkadaşımızın verdiği diagramdan yararlanarak hazırlıklı gittim. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Yetkili servis o diagramda da gözüken 81630A parçasını sipariş etti. Hareketli olan cam metal profile yapışık olarak geliyor vida ile takılıyormuş. Herhangi bir yapıştırma işi olmayacak. Parça maliyeti 1377 lira, işçilikle birlikte 1600 civarına yükselecek. Ayrıca perde de camın verdiği hasara göre incelenecek ve değişip değişmeyeceğine karar verilecek.

Bunun dışında cam kırıklarını büyük ölçüde temizlemiştim. Ancak hala çok küçük parçalar olduğundan detaylı temizlik de yapılacak. Sonax gibi bir yerde 460 lira civarı. işlerimi aksatmamam gerektiği için bir haftalık 500liraya araç kiraladım ve tabi 2-3 gündür çekilen eziyet de cabası. Kişi caymaz ise masraflarımı karşılayacak, ben de arabayı teslim alır almaz yeniden kasko yaptıracağım.

Halil ve <<bülent>> bunu beğendi.
  4. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    çok geçmiş olsun bunu yapanların eline ne geçti acaba yazık.bu arada tavan camlarında temperli cam kullanılıyordur diye düşünüyodum bu malzeme kaza anında içindekilere baya sıkıntı yaratmazmı

Önal ve shadow50 bunu beğendi.
  5. _ELANTRA_

_ELANTRA_ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    65
    Ad Soyad:
    Cumhur
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hocam geçmiş olsun, insanlar birbirlerinin malını çekemiyor.

6. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,913
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    anlaşma yapıldıysa.parayı sıcağı sıcağına tahsil etmeye bakın derim.sonra cıvımasın karşı taraf.
    tekrardan geçmiş olsun.

acıbademde doluya yakalanan vengada sadece ön cam patladı,tavan camına hiçbişey olmadı.

7. atilla9090

atilla9090 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    Atilla BAYRAM
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Hocam öncelikle geçmiş olsun,

Benim anlmadığım üst tavan camı neden lamine değil cam patlamış gitmiş çok büyük problem bence üst cam lamine cam olmalıydı burada bir eksiklik var bence.

santafe2004 bunu beğendi.
  8. ode1299

ode1299 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Ozan Demir
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 GDİ (2012-201X) GD
    Arkadaşlar tekrar merhaba, arabam Eskişehir'e yeni açılan Seyyah Hyundai-Kia yetkili servisi tarafından yapıldı. Daha önceki yetkili servisin aksine hizmetlerinden çok memnun kalmadım. Yeni oldukları için bazı aksaklıklar yaşadıklarını söylediler, umarım doğrudur. Bana ilk başta verdikleri 1600 lira fiyat telefonla aranarak 2900 liraya yükseldi. camla birlikte hareketli mekanizmanın bazı parçaları, ayaklar vs. de kırıldığı söylendi. sipariş edilen parça (81630A) gelene kadar yapılacak işlem için arabayı hiç incelemediklerini o yüzden diğer parçaları öngöremediklerini itiraf ettiler. Arabanın teslim günü beni arayarak bu durumu bildirdiler ve ekstra 4 gün daha bekledim. Daha sonra nihayet arabamı alırken 81630A parçasını faturaya ekleyeceklerini diğer işlemleri ise dışarıdan sunroof tamircisi getirerek ona yaptırdıklarını, İzmit Hyundai fabrikadan ek parçaları da sipariş etmenin zaman alacağını düşünerek benim rızamı almadan bu ek parçaları piyasadan aldıklarını söylediler. Bu diğer parçaların tamamını işçilik olarak faturaya girdiler. Bana çok anlamsız geldi ama tam 2 saat birbirimizi yorduktan sonra pes ettim. Parçaların orijinal olduğuna servis müdürü garanti verdi ancak değişen parçaların listesini istediğimde "kutuları attıkları için bilmediklerini" söylediler. Daha sonra listeyi göndereceklerini taahhüt ettiler ancak hala ses çıkmadı. Maalesef bütün bu işler beni şüpheye düşürdü. Arabadan ve markadan soğudum. 2900 lirayı sorumlulardan nakit olarak aldım ancak şuan arabaya yukarıdan baktığımda değişen hareketli camın renginin arka camdan farklı olduğunu (daha açık siyah) görüyorum. Mekanizma sorunsuz çalışıyor. 1000 liraya da kasko yaptırdım tekrar.

Böyle bir durumda ilk kez kaldım. Sizce yetkili servisin fabrika yerine piyasadan orijinal olduğunu iddia ettiği parça alarak değişim yapması ve bunu da belgeleyememesi normal mi? Bana sunroof tamircisinin kestiği faturayı da verdiler, üzerinde 885 liralık tamir yazıyor sadece, parça vs. yok. Bu servisin Hyundai'e şikayet edilmesi doğru olur mu? Şuan buraya arabayı bakıma götürmeye çekiniyorum açıkcası, muhtemelen Bursa'ya gideceğim.

herkese yorumları için tekrar teşekkür ederim.

9. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    geçmiş olsun.

cam rengi tutmuyor görünüyorsa bile, o camın yan sanayisinin olduğunu sanmıyorum. yani herhalde orjinaldir.

içindeki parçalar konusunda, açılıp kapanmasında bir sorun yoksa, bu konuda da sorun olmayacağını düşünüyorum. yetkili servisler birçok işlemi kendi bünyelerinde yapmıyor. dışarıya parça götürüp getirdikleri çok oluyor. tabi ki hatalı işçilik yapılmış olabilir. bu da servisin kendi hatalı işçiliği ile aynı duruma düşürür bizi.

MSC bunu beğendi.
  10. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Hyundai seyyah a gidip elantra sipariş ettik paranın yarısını verdik 1 ay sonra araba bulamıyoruz manuel verelim dediler. Bin takla attılar sonra bizde istanbuldan daha ucuza aldık. Ben sonata aracımı satıp kia alma sebebim eskişehirdeki sarar dır. Ama seyyah da tam sanayi işletmesi rezil bir yer.

Geçtiğimiz hafta aracımı bakıma götürdüm hilal otomotiv e çok memnun kaldım. Hatta başka konularda işim vardı yedek parçaya bakan arkadaş ile baya baya uzunca sohbetimiz oldu.

Çıkma parça bile kullanılmış olma ihtimali var çünkü çok çapsız bir firma seyyah.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

11. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,913
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    daha öncede yazdım 4,500tl den 1,500tl ye kadar cam var piyasada.incelik kalınlık sertlik renk gibi farkları oluyor tabiki.

çam tavan sistemini bilen servislerde 1 veya 2 kişi olur.sizin serviste yokmuş anladığım.camın üstündeki markaları kıyaslayın derim.

Emre bunu beğendi.
  12. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Cam tavanın yan sanayisi yoktur. Araç garantide sonuçta, birşey olursa hemen servise başvurun. Geçmiş Olsun.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. sicilyali005

sicilyali005 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    110
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Geçmiş olsun....ix20 nin sanrufuda kırıldı.ondeki açılır kısım sanruf değişti...fatura bedeli 1860 TL ikinci el cikmacilarda sadece ön sanrufu bulabilirsiniz herhangi bir usta bile ayakları sökerek değiştirir.camlari temizlemek zor....

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gogo46 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş