10 Kasım LPG KABLO

i30 1.6 Dizel ile kim ne kadar yakıyor ???

'İ30 Forum - Club (FD; 2007–2012)' forumunda Kaan Çelikçi tarafından 19 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. Kaan Çelikçi

Kaan Çelikçi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Tüketim değerlerini verirken ;araç model yılı , kilometresi , tüketim değeri (Şehir içi şehir dışı Litre olarak 100Km/6.5L gibi) ve birde kullanılan benzinin alındığı istasyon bilgisi net olarak verilebilirse (sürekli aynı istasyondan dolum yapılması veya rastgele benzin alımı gibi) detaylarıda verirseniz yakıt firmaları ve yakıt kalitesi , alınan yakıtla gidilen menzil hesabıda dah verimli olarak ortaya çıkacaktır.

2. ender57

ender57 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ortalama günde 20 25 km arası yol yaparım yol bilgisayarına baktığımda ist şehir içi 7.5 gibi mazot tüketimim var fabrika verilerine göre çok ama piyasaya göre normal

3. araknafobiaaa

araknafobiaaa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Araç otomatik ise ve sıkışık trafikte bulunuyorsan kabul edilebilir bir rakam bu.. Ancak diğer türlü manuel ve rahat bir trafikte bu değerlere ulaşıyorsan çook yakıyor senin aracın bence..

4. xanadu73

xanadu73 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1

Yol bilgisayarındaki ortalama hızınız kaç?
    Ortalama hızınız ne kadar düşükse tüketim o kadar yüksek çıkacaktır.

Burakmolak bunu beğendi.
  5. orient

orient Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2009 model i30 style plus1,6 crdi 115 ps18200 km de. ankara (eryaman-balgat arası)günlük 55-60 km yol yapıyorum devamlı petrol ofisinin aynı bayiinden euro dizel yakıt alıyorum. bilgi ekranındaki yakıt tüketimi 5.8 olarak görünüyor.https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif
    okullar tatil olup servis araçları da trafikten çekildi.tatile gidenlerde olunca yollar eskisine göre daha serbest tüketim 5.2 - 5.3 aralığına indi.https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif

Düzenleyen : orient

6. ender57

ender57 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    28 35 o aralar

7. sephirot

sephirot Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben yüksekmi değilmi anlayamadim ama:
    antalyada oturuyorum aracı ocak basında aldim suan 3500km de

hep po dan aldim yakıtı, surekli kirmizi işigi gorüpte benzin aldim sadece son yakıtı shell den aldim.

ortalama po dan 47-48 lt 150tl sonda shell den 53lt 170tl lik yakıt aldim yaklaşık olarak....

en son PO dan aldigimda klima açık 520 kmde yakıt bitti shell den 53 lt aldim...

otekilerde550-560km gidiyordum pesine 140-150tl lik yakıt aliyordum...

en son shell den aldigimla gidiyorum suan arac 520km de bilgisayar 110km daha gosteriyo.

ortalama hizi hatirlamiyorum ama antalyayi bilen bilir. trafik pek olmaz ortalama hız diger sehirlerden yuksek olurki arada haftada 2-3 kez havaalanına gitgel yapiyorum. oda sehirlerarası sınıfında hızım 100 altina dusmuyor....

bilgisayarda yazan ortalama tuketimim 9,2-9,3 ki motoru zorlamiyorum(ortalama 1800-2500 devir).... deviri biraz yuksek surdugumde 10un uzerine ciktigini gordum

aracım 1.6 115ps dizel cw

Düzenleyen : sephirot

8. bsdera

bsdera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Serdar Dundar
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Yuhh diyeceğim...çokmuş..
    Ama şu da var ki, araç yeni, ayrıca ilk dizel aracınızsa kullanımına alışıncaya kadar da bir süre geçer. normalda 7 lt civarına falan düşer diye düşünüyorum.
    Düzenleyen : bsdera

9. araknafobiaaa

araknafobiaaa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    En kısa sürede yetkili servise gitmeni öneririm.. Araç ne kadar yeni olursa olsun belirttiğin kullanım şartları ve koşullarında normal bir I 30 CRDI nın 9 litre gibi muazzam bir yakıt tüketmesi imkansızdır...

O dediğin yolda A6 3.0 TDI ile 100-140 hızları arasında 7.8 ortalama tutturdum ben...

I 30 ile o yolda en fazla 6 lt görmen lazım

10. Chekimoglu

Chekimoglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Herkese selamlar

10 Aylık 23.000 kmdeki i30 CW Otomatik CRDI aracım 8-8,5 lt/100 km ykıyor. Kullandığım parkur İstanbul içidir, %50 TEM, %50 şehir içi trafikte bu değer gerçekleşiyor. Ekonomik kullanmayı da denedim ama 8 lt'nin altında çok da fazla tutamıyorum. Süratli kullanımda 4 vites olmasından dolayı yakıt fazla yakıyor, şehir dışına seyahatlerimde tüketim artıyor.

İkinci aracım i20 1,4 benzinli otomatik. Aynı parkurda 7,5 lt civarında benzin tüketimivar.

Sonuç olarak i30 CRDI otomatik o kadar da ekonomik değil, i20 1,4 benzinli otomatik, şaşırtıcı derecede ekonomik.

11. kavtaroglu

kavtaroglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    bende 2009 model aracımdan çok memnunum bodrumda oturuyorum klima ful açık ve bir depo ile 800 km çok rahat gidiyorum

12. dreamnej

dreamnej Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    1 depo 1140 km, 700 km si klimalı, ortalama hız 125, 2008 1,6 crdi 90ps select araç 45.000 de daha 3 gün oldu alalı, yalnız şehir içi yakıtı sanki fazla gibi, oda 1 hafta sonra belli olur sanırım

13. omerbarisk

omerbarisk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    selamlar
    benim i30 1.6 90 hp
    daha yeni aldık... 1400 km civarında
    ilk aldığımızda 250 km sehir ici kullandık
    5,9 lt civarı yaktı

bayramda ankara-bursa arası gittik geldik
    bursa ankara arası 400 km
    gidiste 4,2 lt yaktı 100 km'de
    dönüste de 4,5 lt yaktı
    bütün degerler arac bilgiayarının soyledigi degerler
    klima falan calıstırmıyopruz biz uzun yolda, genelde pencere acıyoruz
    2 kisiydik araba da oyle yuklu degildi
    fabrika degerleri sehir ici 5,4lt ve sehir dısı 4,1 lt
    su ana kadar bu degerlere yaklastık ama zamanla daha da verim alırız diye düsünüyorum

14. dreamnej

dreamnej Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    açık cam klima dan daha fazla yaktırır, rüzgarı içine alan şemsiye gibi düşün, ön camdan giren hava nereye gidecek, bu sebeple klima açman daha sağlıklı olacak, ayrıca şehirler arasında klima farkı %10 u geçmez, şehir içinde ben şu an 50 tl ile 325 km yol yapabiliyorum, klima sürekli açık, trafikte kullanıyorum, buda benim için ideal denilecek kadar iyi değerler. aracın hayırlı uğurlu olsun

15. omerbarisk

omerbarisk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    o zaman senin şehir içi yakışın 5lt oluyor
    süpermiş...

16. excexc

excexc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2010 Model i30 CW 1.6 CRDi Mode Manuel arabam var.
    100 TL = 32.6 LT Mazot alıyorum (1Lt=3.09TL SHELL)
    Şehir içi : 600 km ile 650 km arasında Şehir dışı : 750 km ile 800 km yol gidiyorum.
    Saygılar

17. omerbarisk

omerbarisk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yahu bu araba ilk 1000 km cok az yakıyordu... hem şehir dışında hem şehir içinde... ama son 1300 km'nin ortalaması 6,3-6,4 şehir içinde
    tamam ağırlıklı sıkışık trafikte sürüyoruz ama belki bu 1300 km'nin 300-400 km'si şehir içinde çevre yolu diyebileceğim, nispeten az trafikli yollarda geçti... fabrika verisi şehir içinde 5.4 lt iken 6,3-6,4 lt bana çok geliyor... benim daha önce benzinli skoda fabia'm vardı... onunla da şehir içinde 6,5lt civarlarını gördüğüm çok olmuştu... dizel arabaya binince insan 6 lt'nin altında değerler görmek istiyor şehir içinde...

18. Halil Altunay

Halil Altunay Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    109
    Ad Soyad:
    Halil ALTUNAY
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Fiat
    havaların soğuması yakıtı etkiliyor maalesef. ben benzinde 26 krş kadar inmişken son depoda gene 30 kuruşu buldum. ki dizel daha geç ısınıyor maalesef

19. omerbarisk

omerbarisk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    henüz soguklarda baslamadı ama bu kadar etkiler mi ya?
    fabrika degerine ulasmayı beklemiyorum ama umarım 6 lt'nın altına duser

20. erten123

erten123 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aracım henüz 1150 km civarında ben şehir içinde normal sayılabilecek bir kullanımla 7.6 lt civarı ve şehir dışındada çok itinalı bir kullanımla bile 7.2 lt. ninaltına düşüremedim.

Düzenleyen : erten123

Bu Sayfayı Paylaş