LPG KABLO

I20 Vites Sorunu

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda siyah_ates tarafından 7 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. siyah_ates

siyah_ates Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    MHEMET AKİF ÖZAL
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Merhaba arkadaşlar geçtiğimiz nisan ayında ilk arabam olarak 170.000 km'de 2013 model makyajlı kasa hyundai i20 dizel arabamı aldım ve çokta severek aldım :) ilk 10000 bakımından sonra ilgilenen usta debriyajın çok aşağıdan kavradığını ve debriyaj alt merkezin değişmesi gerektiğini söyledi(normalde değiştirmezdim de debriyaj hidroliğinde ufak ufak da olsa azaltma yapıyordu) bir başka müsait bir zamanda da götürüp orjinal malzemeyle değişimi yaptırdım debriyajın kavrama noktasında bir değişme olmadı fakat gel gelelim arabayı ilk çalıştırdığımda imkanı yok vites geçmiyor ne ileri viteslere ne de geri vitese. Debriyajı biraz pompalıyorum araba bir iki dakika çalışıyor ondan sonra vites bir geçmeye başladığı zaman hiç bir sıkıntı kalmıyor hele bugün sabah biraz soğuktu arabayı çalıştırdıktan 5-6 dakika sonra geçmeye başladı kışın ayazlarda herhalde arabanın içinde bir 10 dk bekleyecem vites geçmesi için :D Birkaç kişiye sordum debriyajın havasını iyi alamamışlardır dediler, vites koluna ayar yapılması lazım dediler, hele alt merkezi değiştiren ustanın söylediği evlere şenlik :) baskı balatadan şüpheleniyorum dedi kavramada yada başka viteslerimde hiç bir sıkıntı olmadığı halde. Lütfen yardım edin bana bir usta söyleyin daha ilk arabam ve Ankarada sanayiyle hiç işim olmadı doğal olarak.

2. siyah_ates

siyah_ates Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    MHEMET AKİF ÖZAL
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Konu günceldir yardımınızı bekliyorum

3. siyah_ates

siyah_ates Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    MHEMET AKİF ÖZAL
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Debriyaj üst merkezin iç takımını değiştiren var mı?

4. coolbaris11

coolbaris11 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    176
    Ad Soyad:
    Kamil
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Sanzuman yagiyla ilgili olabilir mi acaba?

Bu Sayfayı Paylaş