LPG KABLO

I20 Sürekli Stop Ediyor Servis Bile Bulamadı Acil Yardım

'Motor & Yakıt & Emisyon Sistemleri Sorunları Ve Çö' forumunda sonerged tarafından 3 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. sonerged

sonerged Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    soner gedik
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Öncelikle iyi günler benim sorunum aracım rolantide durmuyor lpg yok araçta 1.2 benzinli gecmisini anlatim
    Arac kundaklanmisti bizde ayni kasa 2011 model arabanin motor ve tesisatini buna taktik o aracta lgp vardi
    Hic bir sorun yok taki motor no isletmesi yuzunden yanik olan 2012 model aracin kendi motorunu geri taktik surekli stop ediyor motordan dediler acildi motor subap lar vs degisti 3 binlira harcadm bi calistirdik yine ayni stop ediyor
    Rolanti sensoru degisti hava akis metresi degisti gaz kelebegi degisti enjektor buji kablosu buji vs herseyi arkadasin i20 sindan sokup buna taktik bendeki butun parcalar onunaracinda sorunsuz calisiyo beyin bile degisti benim arac ayni
    Taki kendim farkettim gaz kelebeginde bosaltma valfi var onun hortumunu cikarttim rolantide durdu biraz sallantili olsada valfi kontrol ettim calisiyor hava akis metresini soktum temizledim valf inhortumunu taktim araba duzeldi yine sallantili oyle teste ciktimyarm saat surdum araci hic sorun yok gidisi bile duzeldi
    Stop ettim arabayi 10 dakka snra yine calstirdim ve yine stop etti ikinciye cikardim hava akis metresini temizledim 10 dkka calsti sonra stop etti depodan toook diye ses geliyor bu diger motordada geliyodu gerci stop etmiyodu o motorla. Kafayi yicem arkadaslar servis bile bulamadi ariza gostermiyo varmi bi fikri olan valla cok dua ederim tekirdag istanbul giresun ordu daki butun sanayilerin yerlerini ogrendim artik

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. enissaymaz

enissaymaz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    84
    Ad Soyad:
    enis saymaz
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    yakıt pompasında sorun olabilir mi? yakıt pompası tesisatı ile pompayı bir kontrol ettirin derim. ayrıca diğer motordan aldığınız tesisat için konuşmak gerekirse her iki motorunda bamusları aynı mı? pin uçları olsun işletim sistemi olsun?

3. sonerged

sonerged Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    soner gedik
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Tesisat aynı arac aynı motor da aynı tek farkları bri 2011 digeri 2012 model olması hergangi hic bi fark yoktu aralarnda yakıt pompasına hiç ellenmedi bu gun onuda denicem enis bey inşallah ondandır
    Rolanti sensörünün fişini çıkardım içeri sabit bi hava alıyo 1500 devirde duruyo rolanti sensörü neye göre hareket ediyosa onda bi sorun var sanırım 500 devire düşüyorum aracı sensörün hava aldığı yeri parmagımla tutarak sensör kapanıyo havayı kesiyo parmagimi cekince sensör tamamen açılıyo benim düşüncem devir yükseldikce kapatması düştükçede açması lazımki devirde tutsun aracı tabi pek bi bilgim yok mantık yürüttüm sadece

4. sonerged

sonerged Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    soner gedik
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Bi arac neden surekli stop eder kimse bilmiyormu hic boyle bi sorunla karsilasan olmadimi

5. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    arıza vermeden stop etmenin iki nedeni olur;

1- yakıt biter
    2-krank sensörü

krank sensörünü elden geçirdiyseniz yakıt sistemine bakmanız gerekiyor. depodaki pompa, geri besleme valfi, depo kapağı hepsine bakılmalı. depodan gelen ses zaten sorun olduğunu gösterir. depo vakumlanıyor büyük ihtimalle.

muyar, deza, Halil KURT ve 1 kişi daha bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş