LPG KABLO

I20 Multimedya Ekran Uyumu

'İ20 Forum - Club' forumunda crenigma tarafından 3 Ağustos 2019 tarihinde açılan konu

1. crenigma

crenigma Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    ali osman alparslan
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Merhabalar sevgili dostlar,

Araba kullanmaya yeni başlayan biri olarak 2011 i20 Troy 1.2 kullanıcısıyım. Sizlerden 2 konuda bilgi almak istiyorum.

Birinci olarak a101'de satılan https://www.a101.com.tr/oto-bahce-yapi/piranha-7785-oto-multimedya-sistemi multimedya i20 ile uyumlu mudur? Boyutu 7 inç olarak belirtilmiş.

İkinci sormak istediğim şey ise aracın radyo paneli gümüş renkte bildiğiniz üzere. Ben bu paneli yerinden söküp parlak yada mat siyaha boyayabilir miyim sizce?

Paneli şu tarzda boyamak istiyorum ; https://store.donanimhaber.com/21/68/aa/2168aa949f3eb346ed88ad561b48675c.jpg

Shurzan bunu beğendi.
  2. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Boyama isi çok zevkli, isi biraz kavrarsaniz eger rahatlıkla yapabilirsiniz, isin temelinde yuzeyi guzelce temizlemek, boyayi ince katlar haline atmak var, tam olarak kurumasi icin ise 2-3 gun beklemeli ve kaliteli akrilik esaslı bir sprey boya kullanmalisiniz. Metal aksam boya yapmadan once zimparalaniyor ama plastik aksamda durum nedir bilemiyorum.

3. crenigma

crenigma Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    ali osman alparslan
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Sadece bi yerleri kırmadan sökebilir miyim ondan emin değilim. Acaba çerçeveyi sökmek için paneldeki enstrümanları mı sökmek gerekiyor ilk?

4. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Nasil sokuldugunu bilmiyorum

5. Shurzan

Shurzan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    405
    Ad Soyad:
    İsmail Aktaş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Selam dostum. Ben de aynı konuyu bir zaman araştırdım fakat panel bulamadım. Bu senin gosterdigin panel başka benim internette bulduklarım hepsi 6 inç. Bu paneli nerede bulabilirim.

Dostum panel bulunsa ona uygun piyasada çok cihaz var. 5.5, 6, 7 inç farklı farklı cihaz var. Birde senin cihazı incelediğimde GPS özelliği yok bu cihazı almak istediğinden emin misin.

Sökümü ise çok basit panel tırnaklı torpidoya geçmedir. Pilastik bi yassı tonravida ile kenar boşluğundan kanırtarak çıkartabilirsin. Bu kısmı kolay teybi tutan 4 vidayı söktünmü teyip eline gelir. Yalnız bizim teyipler Double DIN'dir (çift soket) yani senin alacağın buna uyumlu olmalı.
    Gerisi senin maharetin.

6. crenigma

crenigma Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    ali osman alparslan
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    GPS olayını hiç düşünmedim açıkçası. Telefon kullandığım için galiba, eski kasa i20 olduğu için Double Din orjinali çok pahalı geldi bana. Ürün geri görüş kamerasını destekliyormuş ancak doğru düzgün kullanan inceleyen birini de göremedim internette tereddütte kaldım. Şikayetçi olanlar da var bu modelden.

Resimdeki paneli örnek olarak bulmuştum benim aracımda öyle değil maalesef. bunlar galiba Hindistan'da falan üretilen i20 yada elektronik klimaların paneli.

Paneli sökmeyi bi deneyeceğim yarın, eğer kırmazsam yada boyayabilecek şekilde sökersem burdan yeniden güncelleme yapacağım.

7. Shurzan

Shurzan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    405
    Ad Soyad:
    İsmail Aktaş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Benim i20 crdi 2013 model ve manuel tam benim aradığım, umarım bulurum.

Bu Sayfayı Paylaş