LPG KABLO

I20 Motor Kulağı

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda Tughan tarafından 14 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

1. Tughan

Tughan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad Soyad:
    Tuğhan Ündemir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Arkadaşlar merhaba,
    2014 i20 dizel araçta vites geçişlerinde, ilk çalıştırmada ve motoru kapatırken sarsıntı oluyor. Gaza basıp bırakırkende araç silkeleme yapıyor ileri geri bunun motor kulağından olduğunu düşünüyorum.

1- Sol tarafta motorun hemen yanındaki motor kulağını söküp kontrol ettim sağlam.
    2-Altta Şanzıman tarafında olan şanzımanı bağlayan parçayı kontrol ettim. Kauçukta hafif bir yırtılma var ama çok az omu yapıyor emin değilim. (Haftasonu değiştireceğim.)
    3- 3. Takozu bulamadım yerini alttaki muhafazayı sökmek mi gerekiyor Bu takozun yerini bilen varmı ?

2. GTI

GTI Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    35
    Ad Soyad:
    Cengiz kahraman
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Bende accent era var, triger zinciri değişimi sonrasında başladı titreşim koltuklar sallanıyor, sinir bozucu, ilk marşta ve stop ederken çok sarsıntı yapıyor. Gittim ustaya Motorcu hiç bakmıyor bile, piskolojik diyor, bence kulak durduk yere bozulmaz, triger veya baskı balata değiştirirken, motoru gereğinden fazla kastırıyorlar, kulklar deforme oluyor. Sizin bir işlem yapılmışmıydı, yakın zamanda, bu arada accent eralarda 4 adet kulak var, sağ kulak, sol şanzıman kulak, ön kulak, arka kulak, radyatör ile motor arasına bakarsanız 4. Kulak orda, 3. Kulak motor ile cam silecekleri arasından aşağı bakın..

erhancakmakk ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş