LPG KABLO

i20 lpg sorunu

'LPG Sistemleri' forumunda ccomen tarafından 8 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,895
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Inşallah kısa zamanda çözersin çok kötü bir durum...
    Çok uğraştın takip ediyorum

2. sertsert39

sertsert39 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    tunca sert
    @emirhancakir zaten tek danismadigim Candan mühendislik kaldı zaten ilk LPG ayarı yapan kişiler sorun belllide afr ayarı her araca yapılmaz deniyor ?? Ama istenirse onu da yapicak ne yapalim artık??

3. emirhancakir

emirhancakir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    463
    Ad Soyad:
    Emirhan ÇAKIR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Nasıl AFR ayarı her araca yapılmıyor ki? Aracın kendi beynine müdahele yok ki, Egsoz'a lambda sensörü takılıyor ve içeriden Wideband ile hava-yakıt karışımı ölçülüyor. Benzin de görünen hava yakıt değerleri ile aynı düzeye getiriliyor kullanım esnasında Laptop ile LPG ECU'su üzerinden. Yapılmadığının söylenmesi saçma geldi. Kaldı ki sıfır 2018 Elantra'ya bile yapılıyor i20'ye nasıl yapılmasın?

Araçtan soğumanıza gerek yok. Ahmet NALBANTOĞLU ile görüşün, montaj hatası var ise düzeltir ve AFR ayarını da sonrasında yapar. Sorununuzun kalacağını sanmıyorum. Ha şöyle bir şey var, arkadaşım sıfır gold kit taktırdı Hondasına. Tam 3 kez enjektör değiştirildi. 3 kez takılan sıfır enjektörler'n hepsi de arızalı çıktı. En son takılan sıfırlar ile sorun düzeldi. Bu tarz bir sorun da olabilir, buna o arkadaş karar verir sistemi ve montajı inceleyip.

Kolay gelsin, keyifli sürüşler dilerim..

4. sertsert39

sertsert39 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    tunca sert
    @emirhancakir doğru söylüyor sunuz Ahmet beye gostericem başka şansım kalmadı zaten aslında montaj incelendimi çünkü sorunla gittim ama ne bileyim gerçek ten arabadan soğudum ya ama yinede sağol Allah bu yeni yılda yüzünu gul dursun.. @MSC helal.olsun.

5. huseyin102

huseyin102 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    82
    Ad Soyad:
    Hüseyin PEHLİVAN
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    ben brc sequment kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım ama dedikleri gibi afr ayarı yapıldığında problemler çözülür

6. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    bir alış verişimiz mi oldu da helalleştik, anlamadım?

cenker_baba ve Burak&Buse bunu beğendi.
  7. sertsert39

sertsert39 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    tunca sert
    [​IMG] [​IMG] slm arkadaslar din LPG çevre Otogaz gittim Hüseyin bence on numara birisi sağolsun.... Ama bugün bir arkadaşımın Amcası LPG montajcisi arkadasa anlattım sorunumu gel amcama götürelim dedi bengerek yok dedim ama macasiyla konuştu gittik zorla da olsa
    Bütün ateşleme sistemi değişti sağolsun MCS den..Tesekkurler.. bir tane aldığım buji kablosu kısa olanı az voltaj veriyormus sagolsun motor ustam orjinal kabloları atmamış:) buji koblosu tek satılıyor ama LPG usta inanmadı bende ister inan dedim ister inanma
    Dedim://
    Şimdilik 1.2 viteste kalkışlarda öksürme yada bir anda gaz verme yok suanlik ama!! inşallah olmaz..
    Ama ariza isigi yandı bilgisayara taktılar orda söndü 1 saat sonra arabayı calistirdim Yine Yandı:((
    Birde [​IMG] bu ışık arada bir yanıp sönüyor ne yapayım bu iki sorun icin???

Bu Sayfayı Paylaş