10 Kasım LPG KABLO

i20 Dizel Partikül Filtresi

'Motor & Yakıt & Emisyon Sistemleri Sorunları Ve Çö' forumunda bugra26 tarafından 14 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. tolgabatir

tolgabatir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Tolga BATIR
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Aracım hyundai i20 crdi 1,4 2013 model. 2 sene önce 89bin km de satın aldım. Şu anda 116bin km. Aldığım günden beri açıkcası hyundai yetkili servisi yerine İzmir 6. sanayide aslında Fiatlara bakan bir ustaya bakımını yaptırıyorum.

Araç sanırım 100bin km'deyken motor arıza lambası yandı. Söylediğim ustaya götürdüğümde bilgisayara bağladı abi dpf hatası vermiş dedi hatayı kaldırdı. Hata kalktı sıkıntılı bişey olsa hata kalmazdı dert etme bidaha olursa gelirsin ama bunun sebebi aracı düşük devirde kullanman, yüksek devirde kullan biraz arabayı bağırttır dedi. Elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum ama nedense nezaman uzun mesefali bir yola çıksam dönüşte aynı arıza lambası yanıyor. İlk yandığındada 400 km lik bir yol yapmıştım, aracı aldığımdan beri 5. kez yanışı. 2 kez dediğim ustada direk bilgisayardan sildirdim, bikere bilgisayara bağladı rejenerasyon yaptırdı (ama siz bir basınc sıfırlamasından bahsetmişiniz nekadar doğru yaptı emin değilim). 4. kez yandığında bu rejenerasyondan kısa bir süre sonra yandı ama aracı yüksek devirde kullanınca bir süre kendi söndü. Şimdi 5. kez yandı ama yüksek devirde kullanmama rağmen sönmüyor. Açıkçası aynı ustaya götürmekte istemiyorum bir sorun varsa fark edemeyeceğini ve daha büyük bir sıkıntı olabileceğini düşünüyorum. Araç genelde şehir içinde kullanılıyor ama haftada bir 100 km kontak kapatmadan yolculuk yapıyorum.

Kısacası bilgisayara takınca DPF diyor arızaya ama başka bişey olabilirmi bilmiyorum. Nasıl bir yol izlemem lazım bu durumda. İzmir'de yetkili servisler çok yüksek ücretler talep ediyor. Maddi açıdan sanayi tercih ediyorum ama gerçekten Hyundaiden anlayan bir usta bulamadım.

Sizden yardım rica ediyorum. Ne yapmalıyım. Bir yol haritası gösterebilir misiniz?

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Merhaba, bp ultimate ile deneyin eger yine yanarsa sokulup mekanik temizlik yapilmasi gerekiyor. Egzozcular 200 300₺ arasi fiyatla yapiyor

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. tolgabatir

tolgabatir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Tolga BATIR
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Shell vpower ve bp ultimate alıyorum genelde. Çoğunlukla shell. Sanırım bir mekanik temizleme istiyor. Bir kaç yerde mekanik temizleme sonrası , filtrenin tutuculuğunun arttığı ve yine kısa bir sürede tıkandığını okumuştum. Yani temizleme yaparsam bu kısa vadeli bir çözümmü olur sizce. İzmirde bildiğiniz önerebileceğiniz dpf temizleme için bir usta ve ayrıca hyundai bakımını yaptırabileceğim araçtan anlayan bir usta tavsiyeniz var mı? Teşekkürler

4. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    İzmir le alakali olan arkadaslar tavsiyede bulur. Shell yerine full bp deneyin. Ben bonus kampanyasi icin 2 haftadir shell aliyorum, yuklenince duman basiyor araba. Ultimatede yapmiyor.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,913
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    kat. yokmu sende

hep aynı shellden(kendi yeri) alırım.sıfır duman.total bagajı bile is yapmıştı.haa tüm totaller aynıdır diyemem.çünkü daha totalden almam.

6. erhanayhan

erhanayhan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Erhan ayhan
    Yaşadığınız Şehir:
    78-KARABÜK
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 CRDİ (2008-2014)
    Dpf Dizel partikül filtresi bulunan araçta uygun motor yağı kullanmak lazım. her motor yağı dpf bulunan araçlara uygun değil. ben 5 senedir castrol edge 5/30 yağ kullanıyorum . bu tarz bir sorun yşamadım çok şükür.

Bu Sayfayı Paylaş