LPG KABLO

I20 Araç Tercihi Hk.( Siz Olsanız Ne Yaparsınız ? )

'Otomobil Danışma Bölümü' forumunda i20_Troy tarafından 24 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

?

Siz Olsanız Hangisini Seçersiniz ?

1. 1.25cc 78PS i20 Troy Mode Paket

2 oy
    12.5%
  2. 1.4cc 100PS i20 Troy Mode/Prime Paket

14 oy
    87.5%
  1. 63 ramazan

63 ramazan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Ramazan Çakmak
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    Bence prime al hem daha geniş hemde oturakli bir araç bende aynen senin gibi kararsizdim ama ter bludan yana kullandım iyikide prime yi almışım gayet güzel

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

i20_Troy bunu beğendi.
  2. albatros50

albatros50 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad Soyad:
    kadir yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    80-OSMANİYE
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    cem yılmazın dedigi gibi doktordan temiz sanki fakültede araba kullanma dersi görmüş
    sahibinin meslegi önemli degil... bu mantıkla gidersek işimiz var. aracı alacaksın tanıdık ustana götüreceksin ben öyle yaptım sabah 9 da adam geldi sanayiye öglen 1e kadar bnm tanıdıghım ustaalarım baktı etti sonucu bana söyledi adamla pazarlık yaptım dedim gidiyom bankaya paranı çekemye saat 4 gibi noterde buluşalım dedim okeydir dedi gittim aldım i20 1.2 troy 2014 model .

i20_Troy bunu beğendi.
  3. i20_Troy

i20_Troy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Selim ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    Prime lar daha mı genişti... Teknik resimlerinde boyutlar aynı görünüyordu... Bende Mode versiyon var ama genişlik açısından bir fark göremedim...

meslek şöyle önemli oluyor...
    diyelim ki şahıs çiftçi... haliyle bağa bahçeye tarlaya çamurun içinde taşın üzerinde gezmiş ve aracın altını vurmuş olabilir...
    ama diyelim ki köyle kasaba ile hiç alakası olmayan bir memur yada benzer meslek sahibi birisi sadece asvalt yolda işe gidip gelmek için kullanır...

Örneğin memurlar pinpirikli adamlardır... arabadan ses gelse ustaya götürür... çok kullanmazlar... benzin parasını düşünürler...
    Esnaflar daha bonkördür... ceplerinde daha yüksek para vardır... yaptırmak dan çekinmezler... ama binmeye de acımazlar... km devirirler...

yani genelleme yapamam ama ben böyle düşünüyorum...

bu yüzden doktor, öğretmen, bayandan vs vs. ilanları çoğaldı...

4. i20_Troy

i20_Troy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Selim ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Tercihim inşalah 1.4 motor olacak... benzer düşüncelere sahibiz... uzun vadede kullanmayı düşündüğüm için 1.4 100 PS daha mantıklı geliyor...

1.4 Mode ya da Prime paket bakmaya devam edeceğim...

Eğer ki 2. araç satıcısı ile anlaşırsam onu alacağım anlaşamazsam bakmaya devam...

hepinize ilgi ve alakanız için teşekkürlerimi sunarım...

5. tufandeniz

tufandeniz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    120
    Ad Soyad:
    Ersin KARABULUT
    Yaşadığınız Şehir:
    45-MANİSA
    Araç Modeli:
    Honda
    Selim Bey,
    Ben olsam 1,4 olanı tercih ederdim.2012 yılında birkaç ay aralıklarla 1,4 ünü babama aldık,1,2 sini arkadaşım aldı.Hani yakıt olarak aralarında fark yok diyebilirim.
    Şimdiden hayırlı olsun.

i20_Troy bunu beğendi.
  6. albatros50

albatros50 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad Soyad:
    kadir yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    80-OSMANİYE
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    bende memurum arkadaşımda memur adam evli çocuklu maaş yetmiyor ve ikimizdede 2014 i 20 var adamın aracı ölü gibi geziyor. mesleklerle alakası yok ayrıca büyük şehirlerdeki araçla küçük şehirdeki araç farkı kıyaslanmalı istanbulda 20 000 km yapan araç trafikte çok bekler küçük hızlarla ilerler ama nevşehir nigde aksarayt gibi küçük illerde yapılan 20 000 km de farklı olur buyrun burdan yakalım :D :D saygılar .

7. i20_Troy

i20_Troy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Selim ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    tamam işte dediğime geliyorsun... memur adam ölü gibi gezer arabasına bakmaz esnaf adam arabasına bakar ama km devirir...
    Neyse önemi yok... da büyük şehir de dur kalk bekleme ani fren ani hızlanma yorulsa da küçük şehirde girdiği her yol çukur çamur vs. dolu... ayrıca küçük şehirler de ÇARŞI denilen olay küçücük yere sığdırıldığı için orada sık sık dur kalk bekleme yapabilir... Ben Aksaray da bunu yaşıyorum... 100 metrelik yol da nasıl sıkışık trafik oluyor aklım almıyor... hele ki kırmızı lambanın süresini görünce şaşıyorum... Yeşil dalga namına birşey yok...

Neyse bakalım umarım iyi bir araç denk gelir...

Bu Sayfayı Paylaş