LPG KABLO

I20 Almayı Düşünüyorum Yardımlarınızı Ve Yorumlarınız Bekliyorum

'Otomobil Danışma Bölümü' forumunda hsyn7 tarafından 19 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

1. hsyn7

hsyn7 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    hüseyin
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Merhabalar forma yeni katılmış genç bir kardeşinizim. İ20 almayı düşünüyorum. Mevcut olan 30,000 tl 0 faiz ile birlikte sıfır 1,0 T-GDI mı tercih etsem yoksa ikinci el 2015 üstü1,4 dizel mi ? Aslında kafamı karıştıran noktalar şunlar. 1.0 alırsam ki yaklaşık 2-3 yıl kullanırım sonunda araç değiştirmek isterim elbette elden çıkartırken sorun yaşanır mı piyasası olan ya da olabilecek bir araç mıdır? değer kaybı çok olur mu? ve 1,0 dct 7 ileri şanzıman var. Bu şanzıman bana problem çıkartır mı yine satarken zorlanırrmıyım ? Yorumlarınız ve düşünceleriniz benim için önemli yardımcı olursanız sevinirim.
    Herkese iyi günler.

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    1,0 t-gdi ve dct şanzıman çok iyi bir kombinasyon.

normal kullanımda yakıt tasarrufu dizeli aratmayacaktır.

ayrıca b sınıfı araçların otomatik olması çok önemli, çünkü evin ikinci arabası olarak alınan ve kadınların tercih ettiği B sınıfı araçlar genelde otomatik tercih ediliyor.

bu nedenle manuel dizel yerine otomatik benzinli almak ikinci elde daha çok talep yaratır.

hem 2015 model şimdi 4 yaşında. siz satarken daha da yaşlanacaktır.

dct şanzımandan sorun yaşayan henüz forumda olmadı, 4 yıldır kullanılıyor.

eko26 bunu beğendi.
  3. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Almak istediğim ama nasip olmayan hala içimde kalmış olan arabadır i20.
    Otomatik veya düz vites olması size kalmış bir şey.
    İkinci elde sırayla en çok dizel otomatik>benzinli otomatik=dizel düz vites>benzinli düz vites tercih edilir.
    Normalde dizel düz vites ile benzinli otomatik hemen hemen aynı değerde olsa da B sınıfında benzinli otomatik bir adım öndedir diye düşünüyorum.
    İ20 geçtiğimiz yılda sınıfının en çok satan ikinci aracı olmuştur yani piyasası olan bir arabadır.
    Aracın 5 yıl garantisi var, size herhangi bir problem yaşatmaz.

Halil bunu beğendi.
  4. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Otomobili daha almadan ileride nasıl satabileceğinizi düşünmek ne kötü:) i20 bu konuda sıkıntı yaratmaz, hyundai nin en çok satan modelidir kendisi, 1.0 t-gdi otomatik dct alırsanız zaten ileride satmak istemeyeceksiniz, bu paranın karşılığına denk gelen keyife ve bu yedek parça ucuzluğuna ve bolluğuna doyamazsınız. Dizeli de opellerin dizeli gibi yada volkswagen in 1.2 dizelleri gibi car car kamyon sesi çıkarmaz:)

1.0 t-gdi a tüp takamazsınız, takarsanız da kiti oldukça pahalı ve komplike bir sistem, turbo benzinlinin hakkını verip benzinle binmelisiniz ha dizel alırsanız da sürekli kısa mesafede kullanırsanız 50-60 kuruş yakar şikayet edersiniz, uzun yolda çok az yakar tek seferde 20-30km gibi uzun yol yapacaksanız alın dizeli hyundai dizelleri 5km gidip stop edince fazla yakar daha başka bir sorun çıkarmazlar.

Bu Sayfayı Paylaş