LPG KABLO

I20 1.4 Otomatik

'Otomobil Danışma Bölümü' forumunda ookan.kulik tarafından 7 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. ookan.kulik

ookan.kulik Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    okan kulik
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    uzun arastirmalar sonunda i20 style otomatik almaya karar verdim bizim damat ada aldik 1 tane dun onun aracini teslim ettiler onumuzdeki hafta icinde benim aracim gelecek allahin izniyle aracim gelsin bi kullanayim tecrubelerimi yine buradan aktaririm. birde hyundai sitesinde yazan fiyatlara aldanmayin bayilerde siki pazarliklarla bir miktar daha altina alinabiliyor 63.900 indirimli yaziyordu sitede 61000 ine renk farkida odemeden aldik araclarimizi

2. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,895
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Hayırlı olsun sunroof varmi aracinizda

3. Gorazul

Gorazul Guest

Valla aracın orjinalliğini bozmayalım dedik ama bizde en fazla 6 ay dayanabildik. Sonunda lpg taktırdık. Hem şehir içi çok yakıyor hem de malum benzin çok pahalı. Anladık ki boşuna beklemişiz 6 ay.

4. ookan.kulik

ookan.kulik Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    okan kulik
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    panoramik tavan istemedim normal sytle ama arac yok hazirda bayiye soyledim hangisi once gelicekse o olsun diye 2 bin tl panoramik farki olucak sadece

5. ookan.kulik

ookan.kulik Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    okan kulik
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    6 ayda kac km yol yaptiniz

6. Gorazul

Gorazul Guest

8000 km yol yaptık 6-7 ayda. Lpg çerez gibi geldi benzinden sonra

7. sunbeki

sunbeki Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,178
    Ad Soyad:
    Adem
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Yeni i20 1.4 otomatik ile 130 km yolu 72 km ortalama hız ile 5.8 litre/100 km ortalama ile geldim. Ayni yolu dönüşte de 5.1 ortalama ile daha önce gitmiştim. Yani genel ortalama 5.5 lt/100 km.

Bugün lovato bayiine gittim. Obd'li modeline 2250 lira, 3 yıl motor garantisine de 250 lira dediler. Landirenzo ise 3190 lira lpg kiti, 3 yıllık motor garantisine 300 lira, 5 yıllık motor garantisine 600 lira dediler.

Aracı alalı 5 ay oldu ve 2800 km yaptım. Yılda en fazla 6000 km civarı yaparım diye düşünüyorum. Lpg taktırsam mı kararsızım.

8. ookan.kulik

ookan.kulik Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    okan kulik
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    bence 10000 km altinda senelik yol yapiyorsan hic gerekmez tabii ustasi ilede gorusmen gerekir kac yakar ortalama falan diye 20 krs falan yakarsa dusunulebilir 3500 tl civari 2 3 senede gaz ile bu parayi kurtariyorsan taktir derim

sunbeki bunu beğendi.
  9. ookan.kulik

ookan.kulik Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    okan kulik
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    i20 style panoramik aldim 3000 tl farkini verdim onumuzdeki hafta gelicek insallah arabamiz kullanmaya baslayinca genel olarak daha cok bilgi paylasabilirim.

10. memin

memin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    322
    Ad Soyad:
    mehmet emin
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Hocam 4500 lira da nedir Allah aşkına! Servis ne kadar abartmış. Amacı tasarruf etmek olan bir sistemin böyle aşırı fiyatlara taktırılması hiç makul değil. Sizin o parayı amorti edebilmek için aracı LPG ile yılda 15 bin km sürdüğünüzü varsayalım. Bu durumda neredeyse 3 yılı bulacaktır. Her 10 bin km'de bir gaz filtresinin de tanesi 50 lira (Atiker için, Lovato da yakındır ama servis olursa daha yüksek olabilir), 4 tanesi 200 liradan değişmesi gerektiğini düşünürsek bir de onu masrafı, oldu 4700. Sıfır araç için ilk muayene tarihi 3 yıl iken, siz daha 3-4 aylık araçla muayeneye gireceksiniz, bu da 300-400 lira daha masraf. Bakın 5 bin lirayı geçtik. Bu muayene sonrasında da size verecekleri tarih yine ilk aldığınızda verilen 3 yıldan da evvel olacak, yani 1 yerine neredeyse 1.5 muayene parası vereceksiniz. LPG sisteminin başka hiç bir sorunu ve ek masrafı olmadığını düşünerek, 5 bin lira için aracı 4 yıla yakın kullanarak telafi elde edebileceksiniz. 5-6 yıl sonra satsanız bile satarken bu şartlarda maddi avantajınız 1000 lira belki ancak olacaktır, motorun yıpranması da yanında hediyesi. Ben kendimce LPG masrafının amortisine daha kısa süre veriyorum, 2-2.5 yıl. Bu süreyi aşacak her sistem benim için tasarruf amacından sapmış olacaktır. Son cümlem özneldir, farklı fikirlere saygı duyarım.

Hocam acizane size de benzer tavsiyede bulunuyorum, çok para verilen LPG dönüşümü, yanında ek garantisi vs işi tasarruf amacından saptırıyor. Muhakkak ki iyi bir usta bulun, bilinmedik markalara da yönelmeyin, Atiker Grand işinizi görecektir, ama imkanlarım el verseydi Lovato veya Landirenzo da düşünürdüm, yalnız ben sorduğumda 2 bin lira civarındaydı, öyle uçuk fiyatlara değildi.

Son düzenleme: 9 Haziran 2017
    sunbeki ve deza bunu beğendi.
  11. sunbeki

sunbeki Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,178
    Ad Soyad:
    Adem
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Mehmet Bey lpg taktırmaya karar verdim artık. Landirenzo çok pahalı , vazgeçtim. Lovato ve atiker arasındayım ama nedendir bilmem atikere pek güvenemiyorum. Atiker için 1750 lira, lovato için 2250 lira fiyat aldım. Her ikisi de 9 taksit. Lovatonun verdiği motor garantisi 3 yıl. Yılda 10000 km yapsam 3 yılda 30000 km yapar ki bu km'de de motorda bir sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum. Onun için motor garantisi yaptırmayabilirim ve 250 lira cepte kalır. Ama siz şimdi atiker grand işinizi görecektir deyince yine düşünmeye başladım. :):):)

memin bunu beğendi.
  12. memin

memin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    322
    Ad Soyad:
    mehmet emin
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Hocam bendeki kit Atiker Microfast OBDII. Yani Grand bile değil. Ama Grand ile karşılaştırabilmek için aslında aynı aracın Grand kitli olanını sürmem gerekiyor. Ben yalnızca kullanım hissiyatından daha iyi sistemler olabileceğini düşünüyorum. Bulunduğunuz yerde Atiker veya Lovato hangi ustaya daha çok güven duyduysanız onu tercih edin bence. Ankara'da meşhur bir LPG'ci lüks araçlara bile Grand takıyor, müşteri memnun ki dükkanının önü sürekli araç dolu. İşte bu ustaya da gitmiştim bana Grand önermişti, farklı sebeplerle başka yere taktırdım. Dediğim gibi usta ve müşteri hizmetleri kalitesi olarak hangisi iyiyse onu tercih edebilirsiniz. O iyi usta olmasa örneğin Atiker taktırmaz muhtemelen Lovato taktırırdım.

sunbeki bunu beğendi.
  13. mehmetalagöz

mehmetalagöz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    98
    Ad Soyad:
    mehmet alagöz
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    ben de siparişimi verdim 1.4 otomatik araç alacağım. temmuz ilk haftası teslim alacağım. bu arabayı tecih etmemdeki en büyük sebeplerden birisi lpg uyumlu motor olması idi. pahalı markalara gerek olmadığını düşünüyorum. 3 yıllık motor garantisi ile birlikte en ucuz markayı seçebilirsiniz. önemli olan iyi bir montaj ve işçilik. daha önce atiker iki kere farklı arabalarıma taktırdım hiç bir sıkıntı yaşamadım. zaten motor garantisi olacak korkmayın. 5-6 bin km sonra ilk işim tüp taktırmak olacak benim. yıllık 20bin km yapıyorum çünkü.

ookan.kulik bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş