LPG KABLO

I10 Merkezi Kilit Sistemi Sorunu

'Arıza Tespit Bölümü' forumunda ramisramses tarafından 26 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

1. ramisramses

ramisramses Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    sinan gündüz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ10 (2008-2013)
    Arkadaşlar iyi forumlar. Yaklaşık 2 ay önce kız arkadaşıma i10 / 1.1 team / 2009 model aracı aldık. Dışı motoru iyi olduğu için fazla sorgulamadık. Araç içinde bir sorun var.

Şöför kapısının kilit tuşu çalışmıyor. Yani şöför kapısı araç çalışır durumda giderken yolda açılabiliyor dışarıdan. Sağ kapının kilit yeri muntazam şekilde çalışıyor. Araç giderken kontaktaki anahtardan aracı kitleyip öyle yola çıkıyordu kendisi.

Bikaç gündür bana söylediği şey sol kapının açılmadığı. Fitil keyfine göre, isterse açılıyor istemezse seni içerde hapsediyor. Araç içindeki fitil zaten yalama. Arabayı anahtarlıktaki tuştan açıp kaparken bile kapalı kalıyor bu şöför kapısı.

Ne yapmamız gerekir ilk defa hayatımda böyle bi durumla karşılaştım. Yardımlarınızı bekliyorum.

2. ramisramses

ramisramses Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    sinan gündüz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ10 (2008-2013)
    Benzer sorunla karşılaşan yok mu ?

3. SerialKiller41

SerialKiller41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    302
    Ad Soyad:
    Koray Yunus
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Normalde araç kilitli olsa dahi içeriden açılır,merkezi kilitten kilitlenmiyorsa kilit motoruna bakılmalı i10 da nasıl bilmiyorum ama i20 de kilit ve merkezi kilit motoru aynı mekanizmaya bağlı umarım basit bir sorundur aksi taktirde benim merkezi kilit motorlarımda bir sıkıntı olmuştu yedek parçası çok külfetli.En iyisi bir merkezi kilitçiye gidip kapının içini açtırarak sorunun neyden kaynaklandığına bakılması

Bu Sayfayı Paylaş